Hurma yoğurt diyeti nasıl yapılır? Kaç kilo verdirir? Ne kadar yapılmalı? Tarifi ve zayıflayanların yorumları
Diyet

Hurma Yoğurt Diyeti Nasıl Yapılır? Kaç Kilo Verdirir? Ne Kadar Yapılmalı? Tarifi ve Zayıflayanların Yorumları

19 Mayıs 2018 - 10:30:24

Hurma yoğurt diyeti bölgesel yağlanmaları saf dışı etmek ve ideal kiloya ulaşma sürecinde uygulanan bir diyet yöntemidir.

Hurma Yoğurt Diyeti Nedir?

Sağlıklı zayıflamak, bölgesel yağlardan kurtulmak çoğu kilolu insanın isteğidir. Bu isteğin gerçekleşmesi emek ve istekle mümkündür. Hurma yoğurt diyeti uygulanması, spor yapılması veya hareket edilmesi kilo vermeyi kolaylaştıran etkenler olarak ifade edilir. Kilo sorunun her kişinin bölgesine göre değişebilir. Fakat göbek kısmında yer alan yağlar birçok insan ortak problemidir. Bu alandaki yağlar çok zor gider. Özellikle yaş faktörü ve hareketsiz yaşamın devreye girmesi ile göbek bölgesindeki yağların atılması imkansız hale gelebilmektedir. Son dönemlerde adı sık duyulan bu diyet aracılığı ile göbek bölgesindeki yağlar giderilebilir.

Hurma Yoğurt Diyeti Kaç Gün Yapılmalı?

Uygulaması basit olan hurma yoğurt diyeti yedi gün aralıksız olarak uygulanmaktadır. Gün içinde toplam olarak yirmi bir adet hurma tüketilir. Üç ana öğün yedi tane hurma ve bir kase yağsız yoğur tüketilir. Diyet boyunca mutlaka su içilmeli iki ila üç litre suyun tüketilmesi ihmal edilememelidir. Diyet dışında hareket etmek çok önemlidir. Günlük kırk dakika yürümek hareket için yeterli bir süredir. Diyet bir hafta devam etmekte ve bir haftanın sonunda incelmenin olduğu görülmektedir. Yedi gün boyunca sadece yoğurt ve hurma tüketilmelidir. Bu iki besin dışında başka bir şey yenmemesi gerekir. İçecek olarak ise bitki çayı, meyve çay türleri ve yeşil çay şekersiz olacak şekilde tüketilebilmektedir. Diyet sayesinde göbekteki yağlardan kurtulmak mümkün olduğu gibi genel vücut ağırlığı da azalmaktadır. Bu beslenme programının bir haftadan fazla yapılması sakıncalıdır. Fakat kişi tercih ederse birkaç gün ara vererek diyeti yeniden uygulayabilmektedir.

Hurma Yoğurt Diyetinin Faydaları Nelerdir?

Tokluk hissi verir ve tatlı ihtiyacını karşılar. Bağırsakların çalışmasını düzenleyen ve yumuşatan bu diyet içerisinde tatlı krizi içermez. Genelde diyetlerin çoğunda tatlı olmadığı için kişinin tatlı krizi yüzünden diyeti bozması en sık rastlanan durumdur. Fakat hurma doğal olarak şeker tadına sahip olduğu için diyet boyunca tatlı ihtiyacı oluşmamaktadır. Tokluk hissi verdiği için az besin tüketilerek yeni yağların meydana gelmesi engellenmiş olunur. Hurmada birçok mineral ve vitamin türü olduğu için bitkinlik hisleri meydana gelmemektedir. Ayrıca yoğurtta bulunan kalsiyum da vücudun enerjisinin düşmesini engellemektedir. Diyet süresince enerjik hissetmek mümkündür.

Hurma Yoğurt Diyeti Kullanıcı Yorumları Nelerdir?

Hurma yoğurt diyeti ile zayıflayanların çeşitli yorumları bulunmaktadır. Yorumlara göre diyetin sağlıklı zayıflamayı sağladığı ve sonuçlardan memnun olunduğu anlaşılmaktadır. Hastalığı olan ve ilaç kullanan kişiler doktora sormadan bu diyeti asla uygulamamalıdırlar. Genel anlamda ince olmak ve göbek yağlarını atmak için bu diyeti uygulayarak bir hafta içinde gözle görülür değişikliğe sahip olmak kolaydır

Yorumlar
Seher Nur Yıldırım 19 Mayıs 2018 - 10:40:24 Hurma yoğurt diyeti yorumlarını okudum ve gerçekten etkili bir şekilde kilo verdirdiğini duydum. Haftada 7 kilo verdiriyor ve göbeği eritiyor diyorlar. Deneyenler var mı? Emzirme döneminde yapılır mı? Kaç gün yapılmalı? Zararları olur mu?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: