Islak makyaj nedir? Nasıl yapılır? Püf noktaları nelerdir?
Sağlık

Islak Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır? Püf Noktaları Nelerdir?

29 Ağustos 2018 - 16:10:50

Islak makyaj, cildi normalden daha ışıltılı ve parlak gösteren, modaya uyum sağlayan makyaj uygulamasıdır.

Islak Makyaj Nedir, Ne Demek?

Bu makyajın cildi çok yağlı gösterdiği söylense de bu durum yanlış bilgilerden biridir. Özelliği her saate ve mekana adapte olabilmesidir. Hem gece hem gündüz kullanılabilen ıslak makyaj iş toplantısı, özel davetler, düğün, nişan gibi ortamlarda tercih edilebilir. Yapması pratik olan uygulamanın basit teknikleri bulunur. Yapılışını öğrenmek ve öğrendikten sonra kısa sürede uygulamak mümkündür. Olduğu halden daha genç ve dinç görünmek isteyenler bu uygulamada rahatlıkla karar kılabilir.

Nemli Makyaj Nasıl Olur?

İngilizce ismi wet look'tur. Genel olarak dizi, film gibi mecralarda görülmesine rağmen son günlerde sokaktaki kişiler tarafından da tercih edilir noktaya gelmiştir. Esas anlamda ışıltı odaklı olan makyajın en önemli artısı yüz bölgesinde oluşmuş olan hasarların örtülebilmesidir. İlgi çeken alanlar genellikle aydınlatıcının uygulandığı bölgelerdir. Sağlıklı görüntü sağlayan ıslak makyaj aynı zamanda şık bir görüntüye kavuşturur. Abartılı makyajların tersine doğal ve şık bir görünüm kazandıran makyaj son yılların favorisidir.

Islak Makyaj Nasıl Yapılır?

Islak makyaj uygulması yapılırken yüzü besleyen ve yüze ışıltı veren serumun tercih edilmesi önerilir. Nemlendirme özelliği veren serum aynı zaman da makyajın sabit kalmasına yardım etmektedir. Sonraki süreçlerde pudra ve fondöten kullanılmasına gerek kalmaz. Sadece renkli nemlendirici kullanılması önerilir. Renkli nemlendirici kullanımı yüzün doğal görünmesini sağlar. Ayrıca renkli nemlendiricinin kullanımı esnasında cilt tonunun dengelenmesi gerektiği unutulmamalıdır. Cildin rengi dengelenmediği zaman renk geçişleri kötü bir görüntü oluşturur. Tarif edilen işlemler bittikten sonra aydınlatıcı uygulaması yapılabilir. Aydınlatıcı elmacık kemiklerine, çene, burun ve alın bölgesine sürülebilir. Aydınlatıcının uygulanmadığı elmacık kemiklerinin alt tarafına allık kullanılmalıdır.

Islak Makyaj İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Makyajın yapı aşamasında en önemli malzemeler allık ve aydınlatıcıdır. Bu ürünlerin haricinde renklendirme özelliği olan nemlendirici veya makyaj bazlarının tercih edilmesi önemlidir. Bu makyajın temelini oluşturan ürünlerin dışında far, maskara gibi uygulamalar yapılabilir. Göz makyajının güzel olmasını sağlamak için aydınlatıcı uygulaması gerekir. Gözleri ortaya çıkaran maskara kullanımı ise ıslak makyajın olmazsa olmaz uygulamalarından biridir. Dudakların hafif canlı ve renkli görünmesini sağlamak için ekstradan dudak rengine uygun olan bir ruj seçilebilir.

Islak Makyajın Püf Noktaları Nelerdir?

Makyajın şık görünmesine olanak tanımak için malzemelerin kaliteli olması gerektiği bilinmelidir. Kullanılan ürünlerin cilde uygun ve kaliteli, düzeyde olması makyajın kusursuz gösteren faktörlerdendir. Kalitesiz ürünler kullanıldığında yapılan makyaj komik bir hale dönüşebilir. Makyaj yanlış uygulandığında da aynı şekilde kötü bir görünüm ortaya çıkar. Dolayısı ile malzemelerin kaliteli ve cilt yapısına uyumlu olması çok önemlidir. Yüzü esmer olan kişilerin bazı bölgelere ekstra aydınlatıcı kullanmaları yerinde olur. Islak makyaj uygulamasının püf noktalarına dikkat etmek görüntünün doğal olmasını sağlamaktadır.

Yorumlar
Zeynep Yalçın 29 Ağustos 2018 - 16:20:50 Islak makyaj nasıl yapılır? Islak makyaj süngeri nasıl uygulanır? İnternette görmüştüm ve çok hoşuma gitti. Evde kendim uygulamak istiyorum bunun için hangi malzemeleri almam gerekiyor? Uygulama teknikleri nelerdir?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: