Sağlık

Lensin Zararları ve Faydaları Nelerdir? Fiyatları Ne Kadar?

01 Ağustos 2018 - 05:18:32
Lensin zararları ve faydaları nelerdir? Fiyatları ne kadar?

Görme bozukluklarının ortadan giderilmesinde ya da göz renginin değiştirilmesinde kullanılan özel ürün lens olarak isimlendirilmektedir.

Lens Nedir? Ne İşe Yarar?

Lens, gözün kornea kısmının yüzeyine yerleştirilen ve bu şekilde insanlardaki göz bozukluklarının giderilmesini ya da göz renginin değiştirilmesini sağlayan malzemedir. Normal şartlarda gözlük kullanılması gereken miyop ya da hipermetrop gibi göz rahatsızlıklarında lens kullanımı ile birlikte insanlar başarılı sonuçlar alabilirler. Günümüzde sürekli olarak gözlük kullanan insan sayısı oldukça fazla olduğundan sosyal açıdan gözlüğün herhangi bir zorluğu kalmamıştır. Ancak bunun yanında kullanım zorluğu ve insanların görünüşlerini dikkat çekici düzeyde değiştirmesi sebebiyle lensler tercih edilmektedir. Gözlük yerine lens kullanmayı düşünen kişilerin çok dikkatli olması ve kullanım talimatlarına sürekli olarak uyması gerekir.

Lensin Faydaları Nelerdir? Neye Yarar?

Lens kullanımının insanlar için çok sayıda faydası olduğu söylenebilir. İlk olarak kişileri gözlük kullanımı bağımlılığından uzaklaştırmaktadır. Bu uzaklaştırma sayesinde gözlüklerini belirli zaman aralıklarında değiştirmelerine ya da sürekli bakım uygulamalarına gerek olmaz. Bunun yanı sıra yüze gelen çeşitli darbelerde gözlüklerin kırılması ve göze batması gibi sorunlar da ortadan kalkacaktır. Buna ek olarak bazı kişilerin sağlık sorunları yalnızca tek gözünde olmaktadır. Bu durumda gözlük kullanmak her ne kadar cam numarasız olsa da diğer göze zarar verebilir. Bu durumlarda lens kullanımı son derece doğru bir tercih olacaktır. Tüm bu sağlık açısından faydaların yanı sıra lens kullanarak kişiler göz renklerini istedikleri şekle getirerek daha güzel bir görünüme kavuşabilirler.

Lensin Zararları Nelerdir? Yan Etkileri Nelerdir?

Lens kullanımı doğru bir şekilde uygulanırsa insanlarda herhangi bir zararı bulunmaktadır. Bazı araştırmalar uzun süre lens kullanımının farklı göz hastalıklarına sebep olabildiğini iddia etse de bunun için geçmesi gereken süre oldukça uzundur ve henüz net olarak kanıtlanmamış bir bilgidir. Bunun yanında kişilerin gözlerinde lenslerini unutarak uyması göz için çok zararlı olabilir. Bu durumda lenslerin ıslaklığı ve kayganlığı gittiğinden göze yapışması gibi durumlar söz konusu olur ve bu durumlarda hemen müdahale edilmesi gerekir. Buna ek olarak ekonomik açıdan da gözlüklere göre biraz daha yüksek düzeyde bir harcama gerektirebilir. Her zaman kullanıma uygun olmadığından bazı durumlarda kişilerin gözlük kullanımı gerekli olabilmektedir.

Lens Fiyatları Ne Kadar?

Lens kullanımında ürünler kullanım sürelerine göre satışa sunulurlar. Tek aylık kullanıma uygun ürünler olabildiği gibi 3 aylık kullanım için tercih edilebilen ürünler de yer almaktadır. Bu ürünleri kullanacak olan kişiler genel olarak 80 TL seviyesinden başlayan fiyatlar verirler. Lens kullanmaya başlayacak olan kişilerin her ay bu ücreti ödemesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra kişilerin göz bozukluklarının türüne ve seviyesine göre de fiyatlarda değişiklikler meydana gelebilir. Lens kullanarak gözlük kullanımı bırakmak isteyen kişiler bunu kolayca başarabilirken çok dikkatli ve özenli bir biçimde kullanması gerekmektedir.

Yorumlar
Arzu Dinç 01 Ağustos 2018 - 05:28:32 Arkadaşlar hayatımda ilk defa lens kullanacağım nasıl kullanılır nasıl takılır bilmiyorum. Normalde hep korkardım lens takmaktan ama gözlük kullanmak artık daha zor geldiği için lense geçeceğim. Lens solüsyonu ne işe yarar? Fiyatlar ne kadar?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: