Maydanoz suyu zayıflatırmı? Nasıl ve ne kadar içilir? Faydaları ve zararları
Zayıflama

Maydanoz Suyu Zayıflatırmı? Nasıl ve Ne Kadar İçilir? Faydaları ve Zararları

24 Ağustos 2018 - 20:44:41

Zayıflamak için farklı içecekler deneyen ancak verim alamayan kişiler son dönemde maydanoz suyunu kullanarak fazla kilolarından kurtulamaya başlamıştır.

Maydanoz Suyu Zayıflatır mı?

Maydanoz suyunu kullanan kişilerden bazıları çok hızlı kilo verirken bazılarında aynı hızda bir kilo verme söz konusu olmayabilir. Bu aşamada insanların kilo vermesine engel olan durumların incelenmesi gerekmektedir. Maydanoz suyunun insanlar üzerinde gazı atan ve ödemi söktüren bir etkisi bulunur. Eğer vücutlarında yüksek oranda gaz ve ödem olan kişiler varsa bu kişiler maydanoz suyu tüketmeye başladıklarında fazla kilolarından da kurtulacaklardır. Bir yandan ödemlerin vücuttan atılması toplam ağırlıklarını düşürecek, bir yandan da vücudun şiş gözüken yerlerinin çok daha düzenli bir görünüme kavuşmasını sağlayacaktır.

Maydanoz Suyu Nasıl ve Ne Kadar İçilir?

Maydanoz suyunun hazırlanışı son derece kolaydır. Evlerde de sürekli olarak bulunan bir malzeme olduğundan kilo vermek isteyen kişiler için oldukça önemli bir üründür. İlk olarak yarım demet maydanozun saplarıyla birlikte kaynar suyun içerisine bırakılması gerekmektedir. 3-4 dakika beraber kaynayan malzemeler, bunların sonrasında 10 dakika kadar demlenmesi için kısık ateşe bırakılmalıdır. 10 dakikanın sonunda ortaya çıkan suyun süzülmesi ile birlikte maydanoz suyu elde edilmektedir. Bu suyun gün içerisinde iki defa kullanımı yeterli olacaktır. Daha fazla kullanıldığı takdirde yan etkileri kendisini göstermeye devam edebilir.

Maydanoz Suyunun Faydaları Nelerdir?

Maydanoz suyunun idrar söktürücü bir etkisi bulunmaktadır. Bu sebeple de idrar yollarında enfeksiyonları bulunan kişilerin bu sorundan kurtulması için en önemli destekleyicilerden birisi olarak gösterilmektedir. Bunun yanı sıra meme kanseri ve prostat hastalıklarının tedavisinde kullanılabilmektedir. Bu sorunlar ile savaşan kişilerin düzenli olarak maydanoz suyu tüketimi son derece doğru bir hamle olacaktır. İçeriğinde B vitamini ve folik asit barındırdığından kalp ve damar hastalıklarına karşı da oldukça iyi bir kalkan oluşturmaktadır. Son olarak insanlarda böbrek taşı oluşumunu engellemektedir. Sürekli olarak böbreklerinde taş oluşan kişilerin büyük bir kısmı bu mucize içecek ile sorunlarından kurtulmanın sevincini yaşamaktadır.

Maydanoz Suyunun Zararları Nelerdir?

Günde çok yüksek miktarda maydanoz suyu tüketimi insanların zehirlenmesine sebep olabilmektedir. Maydanozun içerisinde yer alan bir maddeni belirli bir düzeyin üzerinde vücuda alınması oldukça büyük sorunlara sebep olabilir. Bunun yanında maydanoza karşı alerjisi olan kişilerde ciddi cilt problemlerine sebep olabilmektedir. Genel olarak bu problemler kaşınma ve kızarıklık ile kendisini gösterir. Karaciğerlerinde sorun olan kişilerin ve kansızlık sorunu yaşayan insanların maydanoz suyunu tüketmemesi önerilmektedir. Aksi halde mevcut şikayetleri daha şiddetli bir hale gelebilmektedir. Son olarak tansiyon rahatsızlığı olan kişilerin de kullanımına dikkat etmesi gerektiği belirtilir. Evlerde rahatlıkla hazırlanan maydanoz suyu insanların zayıflamasına katkı sağlayan bir içecek olsa da kullanımına dikkat edilmediği takdirde vücut için zararlı da olabilir.

Yorumlar
Nurgül Çakır 24 Ağustos 2018 - 20:54:41 Maydanoz suyu ne zaman içilmeli? Zayıflamak için çok fazla kullanan kişi var diye biliyorum. Kullansam ne kadar süre içerisinde etki görürüm? Kreatini düşürür mü acaba? Vücuttaki ödemi atmaya yardımcı olur mu?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: