Mekik çekmek zayıflatır mı? Yağları eritir mi? Kilo verdirir mi?
Zayıflama

Mekik Çekmek Zayıflatır mı? Yağları Eritir mi? Kilo Verdirir mi?

04 Eylül 2018 - 10:34:10

Evlerde kolaylıkla yapılabilen egzersizlerden birisi olan mekik, karın kaslarını etkileyerek bölgesel olarak incelmeye katkı sağlamaktadır.

Mekik Çekmek Zayıflatır mı?

Mekik çekerek zayıflamayı düşünen kişiler her gün düzenli olarak bu egzersizi yapması fazladan kalori yakmasını sağlar ancak kilo vermek için yeterli olmayabilir. Eğer insanlar mekik çekerek kilo vermek istiyorlarsa bunun için diyet listelerini hazırlamaları ve yedikleri besinlere dikkat etmeleri gerekmektedir. Ancak bu şekilde yapıldığında mekik ile kilo verilebilmektedir. Genel olarak mekik kalori yakmasının yanı sıra bölgesel olarak zayıflamak için kullanılmaktadır. Karın bölgesine etki ettiği için insanlar tarafından sıklıkla kullanılan bir harekettir. Vücut ağırlığı ile yapılması ve ekstra araçlara ihtiyaç duyulmaması da son derece önemlidir.

Mekik Çekmek Yağları Eritir mi?

Vücudunda ciddi oranda yağ bulunan kişiler eğer verdikleri kiloları yağlarından vermek istiyorsa bunun için spor yapması şarttır. İlk olarak vücudun yağ yakımına hazır hale getirilmesi gerekirken sonrasında da gerekli egzersizlerin yapılması gerekmektedir. İlk olarak diyet listelerini hazırlayan ve gün içerisinde minimum düzeyde yağ alımı yapan kişiler, protein ağırlıklı olarak beslenmeye başlamalıdır. Şeker ve yağdan uzaklaşıp proteine odaklanan kişiler, bunun yanında kahve ya da yeşil çay gibi doğal yağ yakıcıları kullanarak vücutlarını hazır hale getirirler. Bunun sonrasında mekik çekilirse kişiler fazla kilolarından kurtulurken yağ yakmayı da başarabilmektedir.

Mekik Çekmek Kaç Kalori Yakar?

Mekik hareketi, vücut ağırlığı ile gerçekleştirilen egzersizlerden birisi olduğu için insandan insana farklı düzeyde kalori yakılmasını sağlamaktadır. 70 kilogram olan bir kişi 10 dakika boyunca mekik çekerse 92 kalori yakacaktır. Çok yüksek bir değer olmasa da son derece önemli bir seviyedir ve bunun yanınca karnı çok iyi düzeyde çalıştırmaktadır. 95 kilogram olan bir kişi aynı egzersizi uyguladığında yakacağı kalori 126 olacaktır. Bu şekilde kişiler günlük yaktıkları kalori değerlerine mekikten gelen miktarı da ekleyebilirler. Eğer gün içerisinde alınan kaloriler verilen kaloriden daha az ise bu durumda kişiler kilolarından kurtulmaya başlamış demektir.

Mekik Nasıl Çekilir? Nasıl Uygulanır?

Mekik hareketi birçok kişi tarafından biliniyor olsa da birçok yanlış bilinen kısmı bulunmaktadır. Bu hareketi düzgün bir biçimde yatmak için yere uzanan kişiler dizlerini kırarak da düz bir şekilde bacaklarını tutarak da bu hareketi uygulayabilirler. Her ikisi de doğru bir harekettir. Burada kişilerin ayakları ile bir yerden destek almaması önemli olan etmendir. Bunun dışında ellerini başının arkasına koyan kişiler bu şekilde daha nizami bir mekik çekebilirler. Sonrasında başlarını dizlerine doğru kaldıran kişiler sakin ve yavaş bir biçimde geri dönerek tekrar hareketi gerçekleştirirler. Mekik çekmek için her an zaman bulabilen kişiler, kendi ağırlıkları ile bu hareketi gerçekleştirerek fazla kilolarından kurtulabilirler.

Yorumlar
Selma Gündoğdu 04 Eylül 2018 - 10:44:10 Mekik çekmek kaç kalori yaktırır bilmiyorum ama göbek yağlarını eritme konusunda kesinlikle etkisi var onu biliyorum. Ben ikinci doğumdan sonra vücudum kendini toparladığında mekik çekerek göbeğimden kurtulmuştum. herkese tavsiye ederim.cevapla
Sonay Demirbek 05 Eylül 2018 - 10:16:13 Mekik çekmek için spor aletleri var. Bunlarla daha verimli sonuçlar alabiliyorsunuz. Zayıflatır mı diye merak ediyorsanız kesinlikle zayıflatır. Ama tabi ki burada beslenme şeklinizde oldukça önemli. Mekik çekerek göbek eritme yöntemi deneyenler ve zayıflayanlar günde belli zamanlarda bu spora vakit ayırdıklarını belirtiyorlar.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: