Sağlık 04 Eylül 2021 - 03:44:08

İngiliz Karbonatı Zayıflatırmı? Karbonatlı Su İçmek Kilo Verdirir mi?

İngiliz Karbonatı Zayıflatırmı? Karbonatlı Su İçmek Kilo Verdirir mi?

Farklı amaçlar ile kullanılabilen ingiliz karbonatı, zayıflamak için de etkili ürünlerden birisi olurken birçok kişi düzenli olarak kullanılmaktadır. İngiliz karbonatı zayıflatırmı? Karbonatlı su içmek kilo verdirir mi?

İngiliz Karbonatı Nedir? Ne İşe Yarar?

Kimyasal karışımlar her zaman vücut için zararlı ürünler değildir. Gün içerisinde düzenli olarak tükettiğimiz ürünler arasında çok sayıda kimyasal karışım bulunurken ingiliz karbonatı da bunlardan birisidir. Sodyum bikarbonat olarak okunan ancak günümüzde yalnızca karbonat olarak isimlendirilen bu ürün, dünya üzerinde yer alan en yararlı kimyasal bileşiklerden birisidir.

Yapısı itibari ile tuza benzeyen İngiliz karbonatı, Türk mutfağında da kullanılabilmektedir. Bu bileşik üzerinde yapılan araştırmalar çok sayıda faydası olduğunu ortaya koyarken tüketiminin de çok rahat yapılabilmesi sebebiyle insanlar tarafından tercih edilmeye başlanmıştır.

İngiliz Karbonatı Zayıflatırmı?

İngiliz karbonatı olarak isimlendirilen bu ürün, insanların zayıflamasına da katkı sağlayan ürünlerden birisidir. Bu sebeple diyet dönemlerinde insanların büyük bir çoğunluğu tarafından tercih edilebilmektedir. Vücuda etkileri araştırılan karbonatın vücuttan toksin maddeleri atmakta önemli bir yardımcı olduğu görülmüştür. Bu özelliği sayesinde iç oranların daha iyi çalışmasını sağlarken bu durum da metabolizma hızının yükselmesini sağlar. Karbonat tüketerek metabolizma hızını arttıran kişiler bu sayede gün içerisinde çok daha fazla kalori yakmaya başlarlar. Böylece fazla kilolarından kurtulmaları da çok rahat olacaktır.

Karbonatlı Su İçmek Kilo Verdirir mi? Nasıl Kullanılır?

İnsanlar, ingiliz karbonatı kullanarak zayıflamak istiyorlarsa gün içerisinde 4 litre su içmeye başlamaları gerekir. Bu içilen suyun içerisine de karbonat katılması önem arz ederken bu sayede fazla kilolardan kurtulmak mümkün olur. İlk olarak 2 litre suyun hazırlanması ile bu kilo verme sürecine başlanabilir. 8 bardak suyun içerisine 1 tatlı kaşığı kadar karbonat atılması gerekmektedir. Sonrasında karbonatın iyice suyun içerisine çözünmesi için karıştırılması gerekir. Ancak bu aşamada eğer kişiler şişe kullanıyorlarsa çalkalama yöntemi de tercih edilebilmektedir. Bu şekilde hazırlanan karışım, gün içerisinde istenen her zamanda kullanılabilir fakat bir anda tüketmek yerine zamana yaymak daha doğru bir tercih olacaktır.

İngiliz Karbonatının Faydaları Nelerdir?

İnsanların sindirim problemlerinin ortadan kalkmasında oldukça önemli bir yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra vücut içerisinde yer alan bakteri ve mantarların ortadan kaldırılmasında da etkilidir. Son dönemde daha sık görülmeye başlanan gut hastalığının tedavisinde uzmanlar düzenli olarak karbonat tüketmeyi önerirler. Bu sayede tedavi süreci daha başarılı bir şekilde ilerleyebilmektedir.

Erkeklerde idrar yolu enfeksiyonlarına karşı çok iyi gelen bir üründür. İdrarın vücuttan atılması sırasında yanma hissi yaşayan ya da küçük çapta ağılar hisseden kişilerin karbonatlu su kullanımı fayda sağlayabilir. Tüm bu faydaları elde etmek için düzenli olarak kullanımı gerekli olurken çok fazla tüketmemek de önemlidir. Her evde yerini almaya başlayan İngiliz karbonatı, insanların çok daha sağlıklı bir yaşam sürmesi için son derece önemlidir.

  • ingiliz karbonatı zayıflatırmı
  • karbonatlı su
Yorumlar
Selda Çolak İngiliz karbonatı ile zayıflama yönteminin son zamanlarda birçok kişi tarafından uygulandığını duydum. Zaraları var mı diye araştırıyorum ama bir sonuç bulamadım. Kullanıcı yorumlarını okuduğumda etkili yazmışlar ama bir sakıncası olur mu? cevapla
Havva Tunç İngiliz karbonatını saç ve sivilce için kullanmıştım ama zayıflamak için kullanıldığını yeni öğrendim. Kilo vermek için bu yöntemi uygulayanlar varmış. Yorumları okudum oldukça da etkili diyorlar. Nasıl uygulamak gerekiyor tarifi hakkında bilgisi olan var mı? cevapla
yorum yaz
Yasemin Çayı Nedir? Zayıflatırmı? Faydaları ve Zararları