Yaşam

Nisan Yağmurunun Saça ve Cilde Faydaları Nelerdir?

17 Mayıs 2019 - 09:50:08
Nisan Yağmurunun Saça ve Cilde Faydaları Nelerdir?

Saçlara ve cilde çok büyük faydaları olan nisan yağmuru doğru kullanıldığında etkilerini kısa süre içerisinde gösterebilmektedir.

Nisan Yağmurları Ne Zaman Toplanır, Ne Zaman Başlar, Ne Zaman Biter?

Ülkemizin iklimi her dönemde yağmur yağmasına imkan tanırken bunlar arasında nisan yağmuru olarak isimlendirilen yağmurların cilde ve saça faydaları bulunmaktadır. İnsanlar, Nisan ayları içerisinde yağan yağmurların bu kategoriye girdiğini düşünüler ancak bu tabir miladi takvime göre oluşmuş bir tabirdir. Bu doğrultuda 15 Nisan'dan 15 Mayıs tarihine kadar yağan yağmurlar nisan yağmuru olarak isimlendirilmektedir. Bu dönemde yağan yağmurun önemli olmasının sebebi bitkilerin polenlerini atmosfere bırakmasıdır. Atmosfere bırakılan polenler, yağmurlar ile birlikte insanların üzerine yağmaktadır. Bu sebeple de son derece besleyici bir özelliği bulunur.

Nisan Yağmurları Nasıl İçilir? Nasıl Kullanılır?

Nisan yağmurlarının saça ve cilde faydaları bulunduğunu öğrenen kişiler, bu doğal ürünü kullanmak için yağmur yağdığı dönemde dışarı çıkmayı düşünebilirler. Yağmurlu bir günde dışarı çıkarak hem saçlarına hem de cildine faydalarını görmek isteyen kişiler en yanlış yollardan birisini seçmiş olacaktır. İnsanların Nisan aylarında yağmurda ıslanmaları ciddi şekilde hastalanmalarına sebep olabilmektedir. Soğuk algınlığı yaşayabilen kişiler, bu sebeple uzun bir süre günlük hayatlarındaki aktivitelere devam edemeyebilirler. Bu sebeple yağmur yağdığı dönemlerde balkonda ya da camda bulundurulacak olan kaplar sayesinde yağmur sularının biriktirilmesi gerekmektedir. Doğal bir şekilde biriktirilen yağmur suları sonrasında cilde ve saça rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Nisan Yağmurunun Saça Faydaları Nelerdir?

Yağmur suyunun içerisinde çok sayıda mineral yer almaktadır. Bu mineraller sayesinde saçlar olabilecek en iyi şekilde beslenmektedir. Yağmur suyu ile yıkanan saçlar, çok yumuşak bir yapıya sahip olurken en iyi şekilde beslenir. Saçların parlaklığında da katkı sağlayan doğal bir üründür. Saçları besleyişi uzama hızını da arttıracaktır. Yaz ayları gelirken saçlarını hızlı bir şekilde uzatmak ve yaz aylarına istediği saç modeliyle girmek isteyen kişiler, Nisan yağmurlarını kullanabilmektedir. Son olarak kopmaları azaltma etkisi de yer alır. Saç köklerine etkisi sayesinde kopmalar normale göre çok daha az görülmektedir.

Nisan Yağmuru ile Gelen Şifa ve Faydalar

Saçların üzerinde mucize etkiler bırakan yağmur suları cilt üzerinde de oldukça etkili olmaktadır. Ciltte yer alan gözeneklerin açılmasını sağlayan nisan yağmurları cildi daha parlak ve nemli bir hale getirmektedir. Kuruluk sorunu yaşayan ve cildinde küçük döküntüler oluşan kişiler için en doğru ürünlerden birisidir. Bunun yanı sıra cildi çok iyi bir şekilde temizleyen yağmur suyu rahatlatıcı bir etki göstermektedir. Gözenekleri yüksek miktarda açan yağmur suyu bu sayede siyah noktaların ortadan kaldırılmasını da sağlayabilmektedir. Bu faydaların ortaya çıkması için yağmur suyu ile cilde masaj yapılması en doğru seçenek olacaktır. İnsanların düzenli bir şekilde uyguladıkları yağmur suyu kürleri sayesinde hem cilde hem de saça olan faydaları ortaya çıkacaktır.

Yorumlar
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: