Sağlık

Çiğ Kahve Faydaları, Zararları ve Fiyatı

17 Mayıs 2019 - 21:40:28
Çiğ Kahve Faydaları, Zararları ve Fiyatı

Kahve denildiğinde herkesin aklına kavrulmuş olan ürünler gelirken çiğ kahve insan vücudu için çok daha fazla fayda gösteren bir üründür.

Çiğ Kahve Faydaları Nelerdir?

Kahvenin insanlar için faydaları aşikardır. Düzenli olarak kullanımda vücuda çok sayıda faydası bulunan kahve, çiğ olarak tüketildiğinde çok daha fazla fayda gösterir. İlk olarak insanlarda diyabet riskini azaltan ürünlerden birisidir. Bunun yanı sıra içerisindeki kafein oranı aynıdır ve bu sebeple yağ yakmayı tetikleyici ürünlerden birisidir. Bazal metabolizmanın hızlanmasında çok önemli bir seçenektir. Bu sayede daha yüksek miktarda kalori yakınımı sağlar. İçerisinde bulundurduğu antioksidanlar sayesinde kan basıncını harika bir şekilde dengelemektedir. Kalp ve damar hastalıklarına karşı en doğru seçeneklerden birisi olarak gösterilir. İnsanlara enerji veren ve onları canlandıran bir etkisi bulunmaktadır. Bu sebeple de günlük hayat içerisinde oldukça önemli bir yardımcıdır.

Çiğ Kahvenin Zararları Nelerdir?

Birçok faydalı ürün gibi çiğ kahve de fazla kullanıldığında yan etkilerini ortaya çıkarmaya başlıyor. Bu yan etkiler kavrulmuş kahvenin ortaya çıkardığı etkilere paralellik gösterirken insanların son derece dikkatli olması gerekiyor. Yan etkilerin ilk sırasında uykusuzluk geliyor. Fazla tüketiminde insanlar uykuya dalmakta zorluk çekerken uyku düzenleri ciddi bir şekilde bozuluyor. Bunun yanı sıra sinirlilik hali de birçok insanda ortaya çıkan yan etkiler arasında bulunuyor. Bu durum günlük hayatın devamında insanlara zorluk çıkarıyor. Bazı kişilerde kalp ritminde bozulmalar da görülebiliyor. Çok fazla tüketildiğinde çarpıntı oluşabilirken kullanıcıların çok dikkatli olması gerekiyor.

Çiğ Kahve Çekirdeği Nasıl Öğütülür? Nasıl Kullanılır?

Yeşil kahvenin bir içecek haline getirilmesi için ilk olarak öğütülmesi gerekiyor. Kavrulmuş kahvede olduğu gibi çok küçük parçalara ayrılması mümkün olmayan yeşil kahve, mümkün mertebede öğütülüyor. Bunun sonrasında kullanıcılar bir fincana sularını ve kahvelerini ekliyor. Kaşık yardımı ile iyice karıştırıldıktan sonra kahve ateşe bırakılıyor. Kısık ateşte pişmeye başlayan kahve kaynayana kadar ateşin üzerinde kalıyor. Kaynamaya başladığı anda ateşten alınan kahve, bir süzgeç yardımıyla süzülerek yalnızca suyunun kalması sağlanıyor. Bunun sonrasında yeşil kahve içmeye hazır bir halde oluyor.

Çiğ Kahvenin Fiyatı Ne Kadar?

Kahvenin üretildiği yerden üretiliş şekline kadar birçok farklı etmen fiyatında ciddi değişikliklere sebep oluyor. Yeşil kahve satın almayı düşünen kişiler, istedikleri kalitede ürünü alabilirken ödedikleri ücret ile tattıkları kahvenin lezzeti paralellik gösteriyor. Şuanda 1 kg. çiğ kahveyi 35 TL fiyattan almak mümkün oluyor. Ancak özel markalar daha küçük ambalajlarda fiyatları ciddi şekilde arttırabiliyor. Bazı kahve markalarının ürettikleri çiğ kahvelerin kilosu 200 TL seviyesine kadar çıkıyor. Bu aşamada tercih tamamen kullanıcılara bırakılırken istedikleri kahveleri alabiliyorlar. Fraklı fiyatlara alınabilen çiğ kahvenin faydaları oldukça fazla olduğundan insanlar düzenli olarak kahvelerini içmek istiyorlar. Abartıya kaçmadan bu içeceği içmeleri onlar için en doğru seçenek oluyor.

Yorumlar
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: