Sağlık 10 Ağustos 2021 - 05:50:02

Salatalık Maskesi Ne İşe Yarar? Nasıl Yapılır? Kullananlar, Yapanlar ve Zararları

Salatalık Maskesi Ne İşe Yarar? Nasıl Yapılır? Kullananlar, Yapanlar ve Zararları

Salatalık maskesi; yüksek miktarda C vitamini, magnezyum ve potasyum içeren ve lif açısından oldukça zengin olan, cilde nem kazandıran ve aynı zamanda sivilce izlerinin kısa süre içerisinde iyileşmesini sağlayan bir bakım yöntemidir.

Salatalık Maskesi Ne İşe Yarar?

Vücuttaki ödem sorununa iyi gelen ve sivilce izlerinin kısa süre içerisinde giderilmesini sağlayan salatalık maskesi, şişliği gidermektedir. Eğer sabahları göz çevrenizde şişlikler meydana geliyorsa göz kapaklarına birer dilim salatalık koyabilirsiniz. Gözlerin rahatlamasına yardımcı olan bu maske aynı zamanda şişliği de giderir. Ciltteki kuruluğu gideren salatalık maskesi aynı zamanda nem dengesi meydana getirir. Cildin derinlemesine nemlendirilmesini sağlar. anti-aging etkisi vardır ve bu sayede ciltte yenilenme etkisi meydana getirmektedir.

Sivilce için salatalık maskesi genişlemiş gözeneklerin giderilmesini sağlar. Salatalığın büzücü etkisi bulunmaktadır. Ciltte meydana gelen lekelerin giderilmesini sağlar. Ağartıcı bir etkisi bulunmaktadır. Mantar ve egzama gibi rahatsızlıkları giderirken aynı zamanda kırışıklık oluşumunu önler ve cilt yüzeyinde canlılık meydana getirir.

Salatalık Maskesi Nasıl Yapılır?

Cildin zamanla yıpranan yüzeyinin onarılmasını sağlayan salatalık maskesi, cildin solgun ve bitkin gözükmesini önler. Cildin pul pul dökülmesini önlerken aynı zamanda nemini geri kazanmasını sağlar. Salatalık maskesi nasıl olur diye bakacak olursak eğer;

Malzemeler:

 • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
 • 2 tatlı kaşığı yoğurt
 • 2 tane orta boy salatalık

Yapılışı: Öncelikle salatalıkları rendeleyiniz ve rendelenmiş salatalıkları zeytinyağı ve yoğurt ile karıştırınız. Cilt yüzeyine uygulayıp yaklaşık olarak 20 dakika bekletip ardından bol su ile yıkayınız. Bu maskeyi haftada 1 defa uygulayınız. Kırışıklık için salatalık maskesi uygulamak istiyorsanız cilt bakımında bu yöntem oldukça etkilidir.

Salatalık maskesi farklı ciltler için değişik şekillerde uygulanabilmektedir. Yağlı cildinizi arındırmak istiyorsanız eğer, 1 çay fincanı yoğurt ve 1 çay kaşığı süt tozunu dilimlenmiş salatalık ile birlikte robotta çekiniz. Bu peelingi uyguladıktan sonra 15 dakika bekletip ılık su ile yıkayınız. Lekeler için salatalık maskesini kullanabilirsiniz. Bu maske cildi her anlamda yenilenmesini sağlar.

Salatalık Maskesi Zararları Nelerdir?

Genel olarak salatalık maskesinin cilt için birçok faydası bulunmaktadır. Salatalık maskesi her cilt tipi için uygun olmayabilir. Sivilce ve diğer cilt problemleriniz varsa bunun için mutlaka uzman bir doktordan destek alınız. Ayrıca aşırı uygulanmamalıdır. Haftada 2-3 defa uygulamak yeterlidir. Ayrıca en fazla 15 dakika bekletilmelidir.

Salatalık Maskesi Kullananlar ve Yapanlar

Cilt sağlığını iyileştirmek ve cildin yenilenmesini sağlamak için birçok kişi salatalık maskesi uygulamaktadır. Salatalık maskesi yapanlar genel olarak yorumlarında olumlu sonuçlardan bahsetmektedir. Sizler de cildinizin bakımı ve nem dengesi için bu doğal maskeden yararlanabilirsiniz.

 • salatalık maskesi
 • salatalık maskesi ne işe yarar
 • sivilce için salatalık maskesi
 • salatalık maskesi nasıl yapılır
 • salatalık maskesi nasıl olur
 • kırışıklık için salatalık maskesi
 • lekeler için salatalık maskesi
 • salatalık maskesi zararları
 • salatalık maskesi kullananlar
 • salatalık maskesi yapanlar
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Geniş Omuzlu Olmak İçin Yapılması Gerekenler