Yaşam 27 Haziran 2021 - 09:22:12

Saç Kırıklarına Ne İyi Gelir? Saç Kırıklarına İyi Gelen Maske, Serum ve Yağ Nedir?

Saç Kırıklarına Ne İyi Gelir? Saç Kırıklarına İyi Gelen Maske, Serum ve Yağ Nedir?

Saç kırıkları probleminin giderilmesi amacı ile uygulanan maske, serum ve yağ çeşitlerine denir.

Saç Kırıklarına Ne İyi Gelir?

Saçlara özen gösterilmesine rağmen bazı zamanlarda düzensiz beslenmek, saçları ısıya maruz bırakan cihazları kullanmak, hava kirliliği, yanlış bakım ürünlerini kullanmak kırıklara yol açmaktadır. Saçlarına normalden fazla özen gösteren kişilerin saçı özen göstermeyenlere göre daha az kırılır. Bunun dışında saçların uç kısımları çok fazla kırılıyor ise saçları yıpratan cihazların kullanılmaması gerekir. Saç kurutma makinası, maşa ve düzleştiriciler saçları yoğun oranda hasara uğratmakta ve saç kırıkları oluşturmaktadır.

Saçlar Neden Kırılır? Neden Yıpranır?

Saçları ısıya maruz bırakan cihazlar saçların yıpranmasına, kırık oluşumuna ve saçların mat olmasına neden olur. Bu cihazları acil durumlarda kullanmak zorunda olan kişilerin mutlaka saçların nemlenmesini sağlayan maske yapmaları tavsiye edilir. Kullanılan şampuan ve bakım ürünlerinin nemlendirme özelliğinin olmasına dikkat edilmelidir. Saç kırıkları düzenli bir biçimde alındığı zaman saçlar yıpranmış görüntüyü geride bırakır. Fakat saçları geç uzayan veya saçlarının uzun zamandır uzamasını bekleyen kişiler için kırık aldırmak dezavantaj olabilir. Ayrıca saçları kuru ve sık bir biçimde taramak kırıklara yol açar. Saçları havluyla sert olarak kurulamak problemin nedenlerinden biridir. Bunun yerine havlu yardımıyla kurulanan saçların yumuşak ve nazik hareketlerle kurutulması önerilir.

Saç Kırıkları Nasıl Düzelir?

Saç uzatmaya çalışan kişiler saçları kestirmeden evde bitkisel maskeler hazırlayarak bu duruma çözüm bulabilirler. Bu maskeler hem kırıkları azaltır hem de saçların güçlenmesini sağlayarak hızlı bir biçimde uzama sağlar. Kırık oluşumunun engellenmesi için kimyasal madde içeren ürünlerin kullanılmaması gerekir. Saçlara sürekli olarak maşa ve fön yapmak bunun yanı sıra zararlı boyalar ile boyamak saçları uzun süreli olacak şekilde yıpratmaktadır. Saçlara zarar veren cihazların kullanılması saçları kuruttuğu gibi nem kaybına yol açmaktadır. Kimyasal maddelerin olduğu şampuan, jöle, bakım kremleri ve sprey çeşitleri saçlara zarar verir. Bu tarz ürünleri kullanmamaya özen göstermek önemlidir. Saçları sıkan lastik, metal toka ve saçların sürekli olarak topuz yapılması kırıkların sebepleri arasında gösterilir. Bu tarz etkenlere dikkat etmenin yanında doğal maskeler yaparak saçlara düzenli bir şekilde bakım yapılır.

Saç Kırıklarına İyi Gelen Maske Tarifi Nedir?

Saç kırıkları için maske yapımında gerekli olan malzemeler; bir tatlı kaşığı bal, dört tatlı kaşığı zeytinyağı, bir tane yumurta sarısıdır. Malzemelerin hepsi bir kabın içerisinde iyi bir şekilde karıştırılır. Malzemeleri karıştırdıktan sonra saçlar küçük parçalara ayrılarak kırık kısımlara karışım sürülmektedir. Maske saçın tamamına uygulanır ve sonrasında saça bone takılarak kırk beş dakika kadar bir zaman beklenir. Sürenin dolması ile saçların şampuanla yıkanması gerekir. Tarif edilen kürün haftada bir defa uygulanması tavsiye edilmektedir. Kişi dermatolog uzmanına danışarak bu maskeyi veya uzmanın önerdiği bir ürünü düzenli olarak uygulayarak saçlarını koruyabilmektedir.

  • saç kırıkları
  • saç kırıklarına ne iyi gelir
  • saç kırıklarına iyi gelen maske
Yorumlar
Seda Çalışkan Saç kırıkları için doğal çözüm nasıl yapılır? Öneriler ve bakım kürü nedir? Hangi yağlar saç kırıklarını gidermede etkili olur? Evde çözüm nedir? Saçlarım çok güzel uzadı ama uçları güçsüz kırıklar var. Bunu nasıl geçirebilirim? cevapla
Nisa Yolkes Saç telinin kırılarak kopmasını önlemek amaçlı yukarıda özellikle yazının sonlarına doğru çok doğal ve güzel bir kür önerilmiş. Okuyup uygulayabilirsiniz. Bu arada kırılmanın, kopmanın olmaması aslında biraz saçın yapısı ve hatta kişinin beslenme şekli ile de alakalı. Saç yapısını değiştiremeyiz belki ama beslenmeye dikkat etmek, özellikle vücutta demir eksikliğinin oluşmamasına dikkat etmek gerekir.
Harun Akban Saçın kurumasını önlemek de koparak dökülmemlerin önüne geçmeye yardımcı olur. Özellikle yaz aylarında klorlu suya maruz kalmak, fazlaca güneş ışığına maruz kalmak saçta özellikle uçlarda aşırı cansız görüntü ve kopmalara sebep olur....Saçı nemlendirecek serum ya da şampuanlar kullanılabilir. Deniz suyu saça klorlu su kadar zarar vermiyor gözlemlerime göre... cevapla
yorum yaz
Turp Otu Salatasının Tarifi ve Yapılışı