Sağlık

Sarımsak Çayı (Garlic Tea) Nedir? Faydaları, Yan Etkileri, Fiyatı, Hazırlanışı

17 Kasım 2017 - 09:54:59
Sarımsak çayı (garlic tea) nedir? Faydaları, yan etkileri, fiyatı, hazırlanışı

Sarımsak çayı, hem zayıflamayı sağlayan hem de vücuda birçok yararı bulunan doğal içerikli bir bitki çayıdır. Doğal etkileri ve özellikleri sayesinde birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Sarımsak Çayı Nedir? Ne İşe Yarar?

Sarımsak, ülkemizin mutfağında çok önemli bir yere sahip olurken tüketimi de son derece fazladır. Birçok kaynakta antibiyotik etkisinden bahsedilen sarımsak bu amaçla birçok farklı şekilde tercih edilebilir. Genel olarak uzmanlar ürünü çiğ olarak tüketmenin en yararlı yol olduğunu belirtmektedir. Ancak tadı ve kokusu insanların bu kullanımını zorlaştırmaktadır. Bu sebeple de sarımsak çayı gibi ürünler ile kullanım ortaya çıkmaktadır. Sarımsağın çay haline getirilmesi için yapılan işlemler son derece önemli sonuçlar verirken araştırmalarda sarımsağın tüm olumlu etkilerinin bu çay içerisinde de bulunduğu ortaya çıkmıştır. Düzenli olarak garlic tea kullanıldığında bu olumlu etkiler kısa sürede ortaya çıkacaktır.

Sarımsak Çayının Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Sarımsağın ve buna bağlı olarak sarımsak çayının faydalarını araştıran kişiler çok sayıda farklı madde ile karşılaşmaktadır. Bu doğrultuda zayıflamak için bu çayı düzenli bir biçimde kullanmayı düşünen kişiler, garlic tea faydaları arasından sindirim sistemi üzerindeki etkileri göz önünde bulunduracaktır. Düzenli olarak garlic tea kullanılması, midenin içerisinde yer alan parazitlerin en kısa sürede ve maksimum düzeyde ortadan kalkmasını sağlayacaktır. Bu durum kişilerin sindirim sisteminde büyük bir rahatlama ve düzene sebep olurken kilo vermek isteyen kişilerin de besinleri daha rahat sindirmesini ve sonrasında vücuttan daha rahat uzaklaştırmasını sağlayacaktır.

Sarımsak Çayı Neye İyi Gelir?

Sarımsak çayı kullananlar bağışıklık sistemi üzerindeki etkilerinden de en iyi biçimde faydalanacaklardır. Bu doğrultuda diyetlerini yapan kişilerin bağışıklık sistemlerinde büyük düşüşler yaşanabilmektedir. Bu sebeple de kişilerin belirli destek ürünlerini kullanması önemlidir. Sarımsak çayı faydaları içerisinde bağışıklık sistemini güçlendirici etki ve gribe iyi geliyor olması bu durumu yaşayan kişiler için çok önemli olmaktadır. Kış aylarında hastalıklara yakalanmadan sağlıklı bir dönem geçiren kişiler diyet yaptıkları dönemde de hiçbir sorun yaşamamaktadırlar. Birçok bitki çayı gibi çok fazla kullanımında çeşitli yan etkiler ortaya çıkabilirken ilk olarak boşaltım sistemini zorlaması gösterilmektedir. Böbrekler üzerinde oldukça zararlı olabildiğinden günlük kullanım dozunu aşmadan günlük hayata eklenmelidir.

Sarımsak Çayının Fiyatı Ne Kadar?

Sarımsak çayının olumlu etkilerini gören kişiler düzenli olarak kullanmak isterlerken alabilecekleri en kolay seçenek ile birlikte bu ürünü satın almak istemektedirler. Bu aşamada internet siteleri en doğru seçenek olurken sarımsak çayı fiyatı olarak sitelerde 40 TL fiyat belirlenmiştir. Bu fiyat birçok kişi için oldukça uygun bir düzeydir. Bir kutunun içerisinden 30 kullanımlık çay çıktığından kişilerin bir bardak çay için ödeyecekleri ücret 1 TL'nin biraz üzerinde olacaktır. Garlic tea fiyatı çok yüksek miktarlarda alındığında daha da uygun düzeylere inebilmektedir. Bu durum tamamen sitenin satış politikasına göre değişiklik gösterir.

Yorumlar
Nigar sarı 17 Kasım 2017 - 10:04:59 Sarımsak çayı 1 haftada kaç kilo verdirir? Bir arkadaşım daha önce bu çayla zayıfladığını söyledi. Sonrasında yediklerine de dikkat etmiş hala düzgün bir fiziği var. Nerede satılır nasıl alabilirim ben? Evde yapılır mı?cevapla
Yasemin Benli 20 Eylül 2018 - 10:37:28 Garlic tea sarımsak çayı olduğunu bilmiyorum. Resmi satış sitesinde isminin bu şekilde olduğunu gördüm. Nasıl demlenir ve nasıl içilir onu öğrenmek istiyorum. Fiyatı uygun kullanıcı yorumları da hoşuma gitti. sipariş vermeyi düşünüyorum.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: