Safran çayı zayıflatırmı? Fiyatı, tarifi, kullanımı, faydaları ve zararları
Sağlık

Safran Çayı Zayıflatırmı? Fiyatı, Tarifi, Kullanımı, Faydaları ve Zararları

17 Kasım 2017 - 07:04:57

Kilo vermek için her yolu deneyen ve bitkisel çözümlere yönelen kişiler son dönemde safran çayını sıklıkla tercih ediyor.

Safran Çayı Zayıflatır mı?

Birçok kişi safran çayı zayıflatır mı sorusunun cevabını ararken araştırmalar bu konuda safrandan hazırlanan çayın çok etkili olduğunu göstermektedir. Bu etkiyi yağ yakıcı özelliği ile sağladığından kişilerin bir yandan sporlarını da yapması çok büyük önem taşımaktadır. Bu sebeple de düzenli olarak spor yapan kişiler bu çayı da düzenli bir biçimde kullanarak fazla yağlarından kurtulabilirler. Bitki çayları kategorisinde fiyatı en yüksek çaylardan birisi olarak gösterilen bu çayın yağ yakımı üzerinde çok üst düzey etkilerinin olması kişilerin yüksek bedeli ödemesine sebep oluyor.

Safran Çayının Fiyatı ve Tarifi

Çayın hazırlanması kolay olsa da temin edilmesi son derece zordur. İnsanlar safran çayı tarifi aldıktan sonra aktarlara ya da bu tarz ürünleri satan satış noktalarına gidebilirler. Ancak bu aşamada çok büyük olmayan satış noktalarında bu ürün satılmamaktadır. Bunda en büyük sebep fiyatının oldukça yüksek olması ve bu sebeple çok fazla kişi tarafından tercih edilememesidir. Buna rağmen satışını yapan noktalar bulunabilmektedir. Bu satış noktalarında iplik şeklinde gramlık safran yaklaşık olarak 15 TL fiyat ile satılmaktadır. Bu fiyat, satış noktasına göre 10 TL seviyesine inebileceği gibi 20 TL seviyesine de çıkabilmektedir. Tarifi uygulamak için bu ürünü alacak olan kişilerin bu fiyat aralığının dışına çıkmaması gerekir. Aksi halde sahte ürünler satın alınabilir.

Safran Çayı Nasıl Yapılır?

Fiyat konusunda bir sorun yaşamayan kişiler safran çayı nasıl yapılır sorusunun yanıtını ararlarken birçok bitki çayı gibi bu çayında çok kolay bir tarifi olduğunu rahatlıkla öğrenebiliyorlar. İlk olarak kişilerin kaynar suyu hazır hale getirmesi gerekirken sonrasında 5-6 adet iplik şeklindeki safranı bu kaynar suyun içerisine atarak demlenmesini beklemesi gerekmektedir. Çayı hazırlanırken kaynar suyun renginin değişmesi yeterli olmaktadır. Bunun sonrasında içmek için hazır hale gelen bu çayı, fincanlar ile servis edilebilir.

Safran Çayının Faydaları ve Zararları

Safran çayı nasıl yapılır sorusunun yanıtını bulan kişiler hazırladıktan sonra vücutlarında birçok farklı faydayı rahatlıkla görebileceklerdir. İlk olarak çok hızlı yağ yakmaya başlarlarken bunun yanında kalbin ve damarların çok rahatlamasını sağlamaktadır. Bu durum kişilerin yüksek tempoda spor yapmasına da olanak sunmaktadır. Çayın zayıflatma özelliğinin olduğunu anlayan kişiler bunu öğrendikten sonra ekstra faydaları da inceleyebilirler. Depresyon konusunda çok önemli etkiler gösterdiği de araştırmalar tarafından kanıtlanmıştır. Bir yandan kilo vererek özgüvenlerinin arttıran kişiler zihinsel açıdan daha rahatlayacaktır. Son olarak kanser tedavisine olan katkıları da bu çayın faydaları arasında sayılabilmektedir. Kansere karşı tek başına çok büyük etkiler yaratmıyor olsa da çok iyi bir destekleyicidir.

Yorumlar
Nezafet Kumbaracı 17 Kasım 2017 - 07:14:57 Safran çayı satın almak istiyorum kilosu ne kadar bilen var mı? Nereden alabilirim nerede satılır? Zararları olur mu? Nasıl yapılır? Zayıflamak için kullanmak istiyorum bitkisel olduğundan faydalı olabilir diye düşündüm. Bu şekilde kullananlar var mıcevapla
Saniye Demir 20 Eylül 2018 - 10:33:15 Organik safran çayının fiyatını gördüm biraz pahalı geldi bana. Hem organik hem de daha uygun bir fiyata nereden bulabilirim onu araştırıyorum. Faydaları hem zayıflama hem de cinsellik üzerine oldukça etkiliymiş. Sipariş vereceğim ama henüz nereden alacağımı bulamadım.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: