Sağlık 30 Kasım 2021 - 19:48:15

Sitrin Taşı Faydaları Nelerdir? Orijinal Sitrin Taşı Nasıl Anlaşılır?

Sitrin Taşı Faydaları Nelerdir? Orijinal Sitrin Taşı Nasıl Anlaşılır?

Doğadaki en nadir taşlardan biri olan sitrin taşı, kuvarsa ailesine aittir ve oldukça güçlü bir madendir. Sitrin taşı nedir, faydaları nelerdir diye merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Sitrin Taşı Faydaları Nelerdir?

Yapılan araştırmalar sonucunda sitrin taşının insanlar üzerinde çok güçlü etkilerinin olduğu belirtilmiştir. Dünya üzerindeki en değerli taşlar arasında gösterilen bu taşın sertlik derecesi 7 olarak belirlenmiştir. Rengini içerisinde yer alan hematit, demir ve limonitten alan sitrin taşının içerisinde donmuş halde su damlalarının bulunduğu belirtilmektedir. Herhangi bir şekilde kırıldığı zaman tekrardan suya dönüşmektedir. Yapısına baktığımız zaman demir minerallerinin, hematit, limonit ve dioksin bileşenlerinin bulunduğunu belirtebiliriz.

Çok uzun yıllardır bulunan ve dünya ile oluşumunu tamamladığı belirtilen sitrin taşı özellikleri bakımından oldukça değerlidir. Nadir bulunan bir yapıya sahiptir. İsmi Yunanca'da citron kelimesine dayanan ve Türkçe'de limon anlamına gelen bu taş sarı ve aynı zaman açık kahverengiye yakın bir renge sahiptir. Saydam ve yarı saydam özelliği de bulunmaktadır. Kimyasal sınıflarını incelediğimiz zaman silikat ve ateş ile uyumlu olduğunu görmekteyiz. Umut, güç, gençlik, sadakat, sağlık ve kainatın eşsiz gücü gücü gibi birtakım anlamları ifade etmektedir.

Eski zamanlarda yağmur yağması için bu taş kuvars ile birlikte kullanılmaktaydı. Beyin fonksiyonlarının uyarılmasına yardımcı olan sitrin taşı aynı zamanda duygusal hislerin dengelenmesine de yardımcı olmaktadır. Kişinin bağımlılıklarından kurtulmasına, kıskançlık gibi duyguların giderilmesine, kişinin üzerindeki negatif yükün pozitife dönmesine yardımcı olmaktadır. Kan akışının dengelenmesine yardımcı olurken beraberinde tiroid bezinin daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına da destek vermektedir. Şiddetli baş ağrısının hafifletilmesine yardımcı olur. Aynı zamanda karaciğer, kalp, böbrek gibi pek çok organın daha iyi şekilde çalışmasına yardımcı olmaktadır.

Sitrin Taşı Ne İşe Yarar?

Zihinsel konsantrasyonun sağlanmasına yardımcı olan sitrin taşı, vücuda enerji vermektedir. Kötü düşüncelerden uzaklaşmayı sağlarken aynı zamanda kişinin depresyona girmesine engel olmaktadır. Vücuttaki kasılmaların önüne geçerken, sağlamış olduğu kan akışındaki hız ve düzenleyici etki sayesinde selülit gibi oluşumların giderilmesini sağlamaktadır. Çoğunlukla mücevher yapımında kullanılan sitrin taşının güneşin gücünü ve enerjisini taşıdığı söylenmektedir. Bu özelliği sayesinde negatif enerjinin toplanarak toprağa verilmesini sağlamaktadır.

Sitrin taşının içerisine yer alan kimyasal güç, gizli gücün ve başarının sahibi olarak anlamlandırılmaktadır. Zihnin canlanmasını sağlayan bu doğal taş birden fazla renge sahiptir. Cep telefonu, telsiz, bilgisayar gibi aletlerden yayılan radyasyonun giderilmesini sağlarken aynı zamanda migren ve sinüzit gibi rahatsızlıkların önlenmesine de destek vermektedir. Beyin fonksiyonlarının daha iyi çalışmasını sağlamaktadır.

Orijinal Sitrin Taşı Nasıl Anlaşılır?

Genel olarak orijinal sitrin taşı ile sahte sitrin taşının ayırt edilmesi oldukça zordur. Bunu anlamanın en kolay yöntemi, bir çakmak ya da kibrit ile taşın ısıtılmasıdır. Isıttığınız zaman içerisindeki donmuş suyun rengi değişecektir. Bu durumda renk değişimi olup olmadığını gözetlemeniz gerekmektedir. Eğer ki taş sahte ise ısıtma sonucunda eriyecektir. Sahte olup olmadığını anlamanın en etkili yöntemi budur.

Sitrin Taşı Kullananlar ve Yorumlar

Kolye ve bileklik gibi aksesuarların yapımında kullanılan sitrin taşı yorumlarına baktığımızda pek çok kişinin onun gücüne inandığını görmekteyiz. Vücutta meydana getirmiş olduğu enerji sayesinde oldukça tercih edilmektedir. Hem fiziksel hem de mental sağlık için sizler de bu taşları kullanabilirsiniz.

  • sitrin taşı
  • sitrin taşı faydaları
  • sitrin taşı özellikleri
  • sitrin taşı nedir
  • sitrin taşı ne işe yarar
  • orijinal sitrin taşı
  • orijinal sitrin taşı nasıl anlaşılır
  • sahte sitrin taşı
  • sitrin taşı kullananlar
  • sitrin taşı yorumları
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
En Çabuk Kilo Verdiren Hareketler ve Yiyecekler