Zayıflama

Süt Kürü Nasıl Yapılır? Süt Kürü ile Zayıflama Yöntemi

06 Şubat 2018 - 17:50:25
Süt kürü nasıl yapılır? Süt kürü ile zayıflama yöntemi

Süt kürü; kilo vermekte zorlanan, bireylerin kısa bir sürede kilo kaybetmek için tükettikleri bir karışımdır.

Süt Kürü Nedir, Ne Demek?

Birçok kişinin deneyimlediği kilo sorunu yüzünden çeşitli yöntemler kullanılmaktadır. Kullanılan yöntemler sonucunda zayıflama gerçekleşmektedir. Fakat kişi sağlıklı bir şekilde zayıflamaya özen göstermelidir. Sağlıklı bir şekilde zayıflama sürecini hızlandıran çeşitli besinler mevcuttur. Zayıflamaya etki sağlayan besinler arasında süt bulunmaktadır. Süt kürü içeriğinde protein yer aldığı için metabolizmanın hızlanması sağlanarak yağ yakımı kolay bir aşamaya gelmektedir.

Süt Kürü Ne İşe Yarar?

Sütün hali hazırdaki yağ yakımı üzerindeki faydalarından yararlanmak için kür hazırlanmaktadır. Bu kür sadece süt ile değil zayıflama etkisi olan tarçın ile yapılmaktadır. Tatlı ihtiyacını engelleyen ve zayıflamaya yardım eden tarçın sayesinde yağ yakımı gerçekleşmektedir. Tarçın ve sütün içerisindeki yağ yakımını hızlandıran maddelerden dolayı bu iki besinin birleşmesi ile zayıflamayı sağlayan bir kür meydana gelmektedir. Tarçın ile süt birlikte kullanıldığı zaman zayıflamak daha kolay bir hale gelmektedir. İki besinin güçlü özelliklerinin birleşmesi, sonuçlar üzerindeki etkiyi de arttırmaktadır. Kürün düzenli bir şekilde kullanılması ile yağların eridiği ve bir ay içinde üç ila dört kilo verildiği söylenmektedir.

Süt ve Tarçınla Zayıflama Nasıl Olur?

Tarçının ve sütün zayıflamak üzerinde çeşitli etkileri bulunmaktadır. Zayıflama sürecinde enerji yükselten tarçın aynı zamanda kan şekerini dengelemektedir. Kan şekeri dengelendiği zaman kişi şeker veya tatlı ihtiyacı hissetmemektedir. Bunun yanı sıra tarçının tokluk hissi verme özelliği bulunmaktadır. Metabolizmanın hızlı bir şekilde çalışmasını sağlayan tarçın yağ yakımının gerçekleşmesine olanak tanımaktadır. Yapılan araştırmalar neticesinde süt ve tarçının zayıflatma özelliğinin olduğu ifade edilmiştir. Kişileri basen ve göbek bölgesindeki yağların eritilmesinde yüksek oranda etkiler sağlamaktadırlar. Sütün içerisindeki kalsiyum oranın fazla olmasından dolayı sütün yağ yakma özelliği vardır. Kemikleri güçlendirme özelliği olan süt hayvansal proteinler arasında en iyisidir. Süt kürü sayesinde kaslar güçlenir ve kalorilerin yakılması sağlanır.

Süt Kürü Nasıl Yapılır? Nasıl Hazırlanır?

Kürün yapılması için gerekli olan malzemeler tarçın ve süttür. Bir bardak süt ve yarım çay kaşığı toz tarçın kürün hazırlanması için yeterli ölçülerdir. Öncelikle yapılması gereken işlem sütün içerisine tarçını ilave etmek karıştırmaktır. Kişinin tercihine göre süt soğuk veya sıcak şekilde tüketilebilir. Birey hangi ısı ölçüsünde kürü içmeyi seviyorsa karışımın ısısını kendi isteğine göre ayarlayabilmektedir. Bunun yanı sıra karışımda kullanılacak olan sütün yağlı olup olmayacağına kişi karar vermektedir. Hazırlanan karışım her akşam yatmadan üç saat önce tüketilebilir. Tavsiye edilen miktar gün içinde iki bardak tüketmektedir. Süt kürü ile zayıflama yöntemini uygulamak için uzman diyetisyene danışabilirsiniz. Kişi gün içinde bir çay kaşığı tarçın ölçüsünü aştığı zaman yan etkiler meydana gelebildiği için tüketme oranına dikkat etmek gerekir.

Yorumlar
Müge Sert 06 Şubat 2018 - 18:00:25 Süt kürü ile zayıflayanlar var mı? Süt kürü diyeti ve tarifi ile kilo vermek mümkün olur mu? İnternette dolanırken görmüştüm süt kürünün kilo verme üzerinde etkili olduğunu. Bugün bu yazıyı okuyunca merak ettim uygulayanlar var mı diye. İşe yarıyorsa ben de denemek istiyorum.cevapla
Melek Kaçan 26 Şubat 2018 - 10:54:31 Süt kürü zencefil zerdaçal ve tarçın ilave edilerek mi yapılıyor? Arkadaşlar ben zayıflamak istiyorum. Bitkisel bir yöntem aradığım için bir tanıdığım bu kürü önerdi. Kendisi bu şekilde yapmış ama sadece tarçın ile yapsak faydasını görür müyüz?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: