Zayıflama

Tarçınlı Detoks Suyu Zayıflatır mı? Faydaları Nelerdir? Tarifi Nedir?

04 Haziran 2020 - 08:50:18
Tarçınlı Detoks Suyu Zayıflatır mı? Faydaları Nelerdir? Tarifi Nedir?

Tarçınlı detoks suyu; göbek bölgesindeki yağların yakılmasını sağlayan ve aynı zamanda genel vücuttan kilo verilmesini sağlayan doğal bir kür, karışımdır.

Tarçınlı Detoks Suyu Zayıflatır mı?

Metabolizmanın hızlanasına yardımcı olan tarçınlı su, aynı zamanda depolanmış olan yağların yakılmasına da destek olur. Bu özelliği sayesinde sağlıklı, doğal ve etkili bir zayıflama oluşmasını sağlar. Ödem atmak için tarçınlı su kullanımı, vücuttaki şişkinliklerin giderilmesine yardımcı olurken aynı zamanda sindirim sisteminin hızlanmasına da destek olmaktadır. Kilo verme konusunda sindirim sisteminde sağlamış olduğu denge ve düzen etkili olmaktadır.

Kilo vermenin en önemli noktalarından biri, metabolizmanın hızlandırılmasını sağlamaktadır. Metabolizmanın yavaş olması kilo alımının en büyük nedenlerinden ve etkilerinden biridir. Aşırı bir hızlanma değil, kişinin normal düzeyinin birkaç katı burada söz konusudur. Bu şekilde vücutta sağlıklı bir yağ yakımının sağlanması gerçekleşir.

Vücutta kiloya dönüşmüş olan yağların yakılmasına destek olan tarçınlı detoks suyu, aynı zamanda yeni yağ oluşumunun önlenmesine de katkı sağlar. Çünkü iştahı dengeleyici ve tok tutucu özelliği vardır. Bu etkileri sayesinde gün içerisinde aşırı yemek tüketiminin oluşmamasına etki eder. Kişinin daha dengeli beslenmesine yardımcı olur. Bu da sağlıklı ve etkili kilo verme konusunda atılacak önemli adımlar arasındadır.

Tarçınlı Detoks Suyu Faydaları

Tarçınlı Detoks Suyunun Faydaları Nelerdir?

Kilo vermek için kullanılan tarçınlı suyun faydalarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Vücutta yağ birikmesini önlerken, günlük hayatta vücuda giren yağların kiloya dönüşmesini de önlemektedir.
  • İnsülin direncinin artmasına yardımcı olan tarçınlı detoks suyu, şeker hastaları için hem faydalı hem de kullanılabilir özelliğe sahiptir.
  • İştahı bastıran ve uzun süre tokluk meydana getiren bu doğal karışım, kan şekerinin dengelenmesine yardımcı olur ve tatlı krizlerinin önlenmesin konusunda etkili özellikler sağlar.
  • Anti bakteriyel özelliğe sahip olan tarçınlı detoks suyu, sindirim sistemindeki bakterilerin giderilmesine yardımcı olur. Bu özelliği sayesinde bağırsak ve mide hareketlerinin düzenlenmesi konusunda destek olur.
  • Kötü kolesterolün düşürülmesini, iyi kolesterolün yükselmesini sağlayarak vücutta adeta bir kolesterol dengesi meydana getirir. Bu da kalp hastalıklarının önlenmesi konusunda etkili olduğunu gösterir.
  • Serbest radikallere karşı savaşan ve kanserli hücre oluşumunu engelleyen bu doğal su, vücuttaki toksin maddelerin dışarı atılmasını, arındırıcı bir etkinin oluşmasını sağlar.

Anti bakteriyel özelliği sayesinde ağız sağlığını olumlu yönde etkileyen ve boğazdaki virüslerin, bakterilerin giderilmesini sağlayan bu doğal detoks suyu aynı zamanda kadınların adet öncesi sendromlarını azaltma konusunda da etkilidir. Bu açıdan bakıldığında pek çok alanda faydası olduğunu gözlemleyebiliriz.

Tarçınlı Detoks Suyunun Tarifi Nedir?

Evde kolayca hazırlayabileceğiniz tarçınlı detoks suyu yapılışı oldukça basittir. Bu karışımı hazırlamak için ihtiyacınız olan malzemeler, 1 su bardağı içme suyu ve 1 tatlı kaşığı tarçındır. Eğer daha fazla hazırlamak istiyorsanız koyacağınız su miktarı ve tarçın oranı artış göstermelidir. Bu karışımın içerisine defne yaprağı, karanfil ve elma dilimleri de ekleyebilirsiniz. Tarçını suyun içerisine koyduktan sonra güzelce kaynatınız. Daha sonra ılımaya bırakın. Ilıdıktan sonra rahatça tüketebilirsiniz. Sabah aç karnına ya da akşam uyumadan önce tüketirseniz 15 gün içerisinde belirgin sonuçlar elde edebilirsiniz.

Tarçınlı Detoks Suyunun Zararları Nelerdir?

Normal ve dengeli bir tüketimde herhangi bir yan etkisi olmamasına rağmen tarçınlı detoks suyunun zararları aşırı kullanımda karşımıza çıkabilmektedir. Çok fazla tüketilmesi karaciğer yetmezliği meydana getirebilir. Eğer ki bu suyu cildinize uygularsanız yakma hissi oluşturarak tahriş edebilir. Ayrıca hamile kadınların bu tarz karışımları kullanmaması gerekir. Emziren annelerin, kronik hastaların, ilaç kullanan kişilerin doktor onayı alarak uygulaması gerekir.

Yorumlar
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: