Tatilde kilo almamak ve kilo vermek için ne yapmalı?
Zayıflama

Tatilde Kilo Almamak ve Kilo Vermek İçin Ne Yapmalı?

24 Ekim 2017 - 08:53:08

Tatilde kilo almamak ve kilo vermek için pek çok yöntem bulunsa da buradaki en önemli unsur kişinin progrmına dikkat etmesidir.

Tatilde Kilo Nasıl Verilir?

Yıl içerisinde yalnızca birkaç haftalık tatilleri olan kişiler bu süreyi en iyi şekilde değerlendirmek istiyor. Özellikle bayanlar tatil dönemleri öncesinde bikini ya da mayolarında çok daha güzel gözükebilmek adına kilo vermeyi isterken tatilde de kilo almamak ve fit bir şekilde sosyal hayatlarına geri dönmek istiyorlar. Ancak ister istemez birçok farklı etmenin oluşu kişilerin kilo almasına sebep oluyor. Bu sebeple de hem bayanlar hem de erkekler tatilde nasıl kilo verilir sorusunun yanıtını arıyor. Ülkemiz adeta bir tatil cenneti olduğu için insanlar gidebilecekleri en iyi tatillere giderek burada uzun süreler geçirebiliyor.

Tatilde Neden Kilo Alınır?

Tatilde fazla kilo almamak, hatta bu kilolarından kurtulmak isteyen kişilerin ilk etapta tatilde kilo almalarına sebep olan etmenleri ortadan kaldırmaları gerekiyor. Bu aşamada fazla kilo almanın ilk sebebi olarak fazla uyku geliyor. Tatile giden kişiler tatillerinde erken kalkma zorunluluğu olmadığından geç saatlere kadar uyuyabiliyorlar. Bu durumda sabah kahvaltısını kaçıran kişiler direkt olarak öğünlerine öğle yemeği ile başlıyor. Kahvaltının kaçırılması ve uzun süre uyularak daha az süre ayakta kalınması kişilerin kilo almasının en önemli sebepler olarak gösteriliyor.

Tatilde Kilo Almamak İçin Nasıl Beslenmeli?

Birçok otelde açık büfe sisteminin işliyor olması kişilerin çok daha fazla yemek tüketimine sebep oluyor. Sevdikleri birçok yemeğin bir arada oluşu insanlarda hepsinden tatma isteği oluşturduğundan normale göre çok daha fazla tüketim oluyor. Buna ek olarak ülkemizin tatlı kültürü de son derece geliştiği için sürekli tatlı yiyebilme imkanı kişilerde fazla kilonun en bariz sebebi olarak görülüyor. Son olarak yemeklerde dahi alkol tüketiminin olması kişilerin çok fazla kalori almasına sebep olurken fazla kiloların sebepleri arasında bulunuyor. Bu nedenle alkol ve yemek tüketiminin ölçülü olması gerekmektedir.

Tatilde Kilo Vermek İçin Ne Yapılmalı?

Tatillerine giden ve tatilde nasıl kilo verilir sorusunun cevaplarını arayan kişiler ilk etapta sabah erken kalkarak doğa yürüyüşünü hayatlarına sokabilirler. Sabahın erken saatlerinde kalkan kişiler havanın tatil bölgelerinde sıcak olması sebebiyle muhteşem bir doğa yürüyüşü gerçekleştirebilirler. Bu doğa yürüyüşü kişilerin ciddi anlamda kalori yakmasını sağlayacaktır. Birkaç kişilik yürüyüşler ya da bisiklet turları çok daha eğlenceli olacaktır. Buna ek olarak kişilerin öğünlerin hiçbirini kaçırmadan az miktarlarda yemek tüketmesi çok önemli olacaktır. Bu aşamada ara öğünlerde yalnızca dondurma ya da içecek tüketimi oldukça mantıklı olabilir. Ana yemeklerde de zeytinyağlı ürünlere yönelmek kalori almamak adına yapılabilecek en doğru hamleler arasında gösterilebilir. Tatilde nasıl kilo verilir sorusunun cevabı olarak sunulan kelimeler arasında yüzme çok önemli bir yer tutar. İnsanların vücudunun tamamının aynı anda çalışmasını sağlayan bu aktivite ile birlikte kalori yakmamaları mümkün değildir. Hem eğlenceli hem de tempolu bir aktivite ile fazla kilolardan rahatlıkla kurtulmak mümkündür.

Yorumlar
Nazlı arman 17 Ekim 2017 - 14:41:41 Tatilde zayıflamak ve zayıf görünmek için ne yapmak gerekiyor? Genelde daha fazla yemek yiyorum ve kilo alıyorum bu dengeyi nasıl kurabilirim?cevapla
Melek Çetin 06 Eylül 2018 - 15:14:02 Her sene tatile gittiğimde daha fazla hareket etmeme rağmen yine de kilo alıyorum. Yüzüyorum yürüyorum ama farkında olmadan daha fazla yemek tüketiyorum sanırım. Tatilde kilo almak istemiyorum. Ne yapmam gerekiyor?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: