Yaşam 25 Ağustos 2021 - 08:50:26

Transparan Saç Boyası Nedir? Nasıl Yapılır? Kullananlar Var mı?

Transparan Saç Boyası Nedir? Nasıl Yapılır? Kullananlar Var mı?

Transparan saç boyası; saçtaki beyazlık görünümünü önemli ölçüde azaltan, doğal saç rengini bozmadan bölgesel olarak uygulanabilen, yumuşak formüllü bir karışımdır.

Transparan Saç Boyası Nedir?

Beyaz saçlara çözüm olan transparan saç boyası, saçların kendi doğal rengine kavuşması ile daha genç durmayı sağlayan bir boya çeşididir. Yaşın ilerlemesine bağlı olarak vücutta pigmentlerde azalma meydana gelmektedir. Bu durum saçların beyazlamasına neden olur. Bazı durumlarda saçlar yer yer beyazlayabilmektedir.

Saç boyaları ile erken yaşta tanışmak, beyazlama olayını daha hızlı ilerletmektedir. Yumuşak formüllü özel bir boya karışımı ile hazırlanan şeffaf saç boyası beyaz görünümünü yaklaşık olarak %80 oranında azaltmaktadır. Bu boya türü ile daha sağlıklı saçlara ve daha genç görünüme sahip olabilirsiniz.

Saç İçin Transparan Boya Nasıl Yapılır?

Transparan saç boyası diğer saç boyalarına göre farklı bir içeriğe sahip olan, bölgesel olarak uygulanabilmektedir. Beyaz kamuflaj saç boyası olarak anılan bu ürünler, saçın ana rengine dokunmadan sadece beyazları hedef almaktadır. Bu özelliği ile beyaz görünümünde yaklaşık olarak %80 oranında azalma sağlamaktadır.

Transparan boyanın dip boya gibi sürekli uygulanmasına gerek yoktur. 6-8 haftada bir yaptırmanız yeterli olacaktır. Yani beyazlarınızı kapatmak için sürekli olarak kuaföre gitmek yerine bu boya ile daha uzun bir zamana uzatabilirsiniz. Yaklaşık olarak 30 yıkamaya kadar etkili olan bu boya, uzman kişiler tarafından uygulanmalıdır. Pek çok kadının ortak problemi olan beyaz saç kapatma sorununda bu boyalar ile kurtulmak mümkündür.

Beyaz Saçlar İçin Transparan Boya Kullananlar Var mı?

Doğal saç rengini koruyarak beyazlardan kurtulmak isteyen pek çok kişi, saçlarını boyatmadan transparan saç boyaları ile beyazları kapatarak doğal görüntüyü bozmadan daha genç görünmeyi sağlayabilirsiniz. Saçların boyalı gibi durmamasını sağlayan beyaz kamuflaj saç boyası, saç sağlığını da korumaktadır. Özellikle genç yaşlarda saçlarınızda beyazlama söz konusu oluyorsa bu boyalardan yararlanabilirsiniz. Transparan saç boyası kullananlar genel olarak etkiden memnun kalmaktadır.

Şeffaf Saç Boyası Fiyatı Ne Kadar?

Bölgesel olarak beyazların kapatılmasını sağlamak amacı ile kullanılan transparan saç boyası uzman kişiler tarafından uygulanmalıdır. Bu boya markasına göre farklı fiyatlar ile karşımıza çıkmaktadır. Sizler de bu uygulama ile beyazlarınızdan kurtulabilirsiniz.

  • transparan saç boyası
  • transparan saç boyası nedir
  • transparan saç boyası nasıl yapılır
  • beyaz kamuflaj saç boyası
  • transparan saç boyası kullananlar
  • transparan saç boyası fiyatı
  • şeffaf saç boyası
  • saç için transparan boya
  • beyaz saçlar için transparan boya
Yorumlar
Melisa Başaran Beyaz saçları kamufle etmek için kullanılan transparan kamuflaj saç boyası kullanmayı düşünüyorum ama pandemi nedeniyle kuaföre gidip orada uzun süre kalmak istemiyorum. Aslında çok fazla bir beyazım yok ama arada birkaç tane var ve çok sinirimi bozuyorlar. Saçımdaki beyazları kapatmak için beyaz kapatıcı şeffaf saç boyasını evde kendim saçıma uygulayabilir miyim? Kullanımı kolay mıdır? cevapla
yorum yaz
Prp Cilt Bakımı ve Yenileme Gençleştirir mi? Ne İşe Yarar?