Zayıflatan Lahana Çorbası Tarifi
Zayıflama

Zayıflatan Lahana Çorbası Tarifi

29 Kasım 2019 - 21:40:51

Zayıflatan lahana çorbası; düşük kalorili bir yiyecektir ve kısa sürede kilo vermeye yardımcı olarak ideal kiloya kavuşmaya destek olmaktadır.

Lahana Çorbası Kilo Verdirir mi? Ne İşe Yarar?

İdeal kiloya ulaşmak için dengeli bir metabolizma ile birlikte sindirim sisteminin düzenlenmesini sağlayan lahana çorbası, hızlı bir şekilde yağ yakımının gerçekleşmesine destek olan bir yemektir. Düşük kalorili bir yemek olan bu çorba aynı zamanda kalori yaktırıcı özelliği ile bilinmektedir. Düşük kalorili olması uzun süreli kullanımda metabolizmanın yavaşlamasına neden olabileceği için lahana çorbası ile zayıflarken belli sürelerde ara vermeye dikkat edilmesi gerekmektedir.

Lahana çorbası göbek yağlarını eriten ve aynı zamanda içerisindeki vitaminler sayesinde besleyiciliği sayesinde bağışıklığın güçlenmesine destek olan bir yiyecektir. Az yağlı bir yemek olan bu çorba ile zayıflamak istiyorsanız öğünlerinizde doyana kadar yiyebilirsiniz. Lahana çorbası ile diyet yapmaya başladığınız sadece bu yemek ile beslendiğiniz için ve kalorisi çok düşük olduğu için dilediğiniz kadar yemeye izin vardır.

Zayıflatan Lahana Çorbası Nasıl Yapılır?

Kilo vermeye yardımcı olan ve dolaşım sisteminin hareket geçmesini sağlayarak vücuttan ödem ve yağ atmaya yardımcı olan lahana çorbası tarifi oldukça basittir. Bu çorbayı hazırlamak için ihtiyacınız olan malzemeleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • 1 adet orta boy büyüklüğünde lahana
  • 6 adet büyük boy soğan
  • 2 adet yeşil biber
  • 2 adet taze domates(tercihe göre 1 de olabilir)
  • 1 demet maydanoz
  • 3 yemek kaşığı kadar doğal zeytinyağı

Bu çorbayı hazırlamak için öncelikle sebzeleri ve soğanı ufak ufak doğrayınız. Ardından bir tencerenin içerisine doldurunuz. Daha sonra içerisine sebzelerin az miktarda üzerine çıkacak kadar su koyunuz. İçerisine az miktarda tuz ve biber serpebilirsiniz. Dilerseniz besleyiciliğinin artması için bir miktar et suyu koyabilirsiniz. Yaklaşık olarak 10 dakika boyunca kaynatınız ve sebzelerin yumuşamasını bekleyiniz. Çorba tamamen piştikten sonra ocaktan alınız. Belli bir süre dinlendirdikten sonra yiyebilirsiniz. Hızlı bir şekilde yaş yakıcı özelliği olan lahana çorbası ile kısa süre içerisinde etkili bir şekilde zayıflama sağlayabilirsiniz.

Lahana Çorbası ile Kilo Verenler ve Faydaları

Bağırsakların düzenli çalışmasına yardımcı olan lahana çorbası kabızlık gibi sorunların çözülmesine destek olmaktadır. İçerisinde bulunan aminoasitler sayesinde enfeksiyon hastalıklarına karşı koruyucu bir duvar oluşturur. İçerik olarak c vitamini bakımında da zengindir. Bu sayede bağışıklığı güçlendirici bir etki meydana getirmektedir. Düzenli tüketmek zihinsel hareketleri kuvvetlendirir ve alzheimer gibi hastalıkların oluşumlarını önler. İçerisinde d vitamini sayesinde cildi yenileyen ve yaşlanmayı geciktiren bu yiyecek aynı zamanda akne ve sivilce etkileri için de faydalı olmaktadır. İçeriğindeki A vitamini sayesinde saçların parlak ve bakımlı durmasını sağlamaktadır.

Lahana çorbası ile kilo verenler bu düşük kalorili diyet sayesinde oldukça etkili sonuçlar alabildiklerini belirtmektedirler. Sadece kilo vermek için değil aynı zamanda bağışıklığı güçlendirmek ve yüksek vitaminli beslenmek için de kullanılabilmektedir. Bu sayede pek çok kişi bu çorbayı içerek hem ideal kilosuna kavuşmak hem de özellikle kış aylarında hastalıklara karşı korunmak için tercih ettiğini belirtmektedir.

Lahana Çorbasının Zararları Var mı?

Sık kullanıldığı zaman lahana çorbası bazı yan etkilere neden olabilmektedir. Lahana çorbası ile zayıflamak için diyetini 1 haftadan uzun süre yapmamak gerekmektedir. 2 hafta ara vermeli sonra tekrar devam etmelidir. Bu çorba midede gaz yapabilmektedir. Eğer ki mide problemlerini varsa dikkatli tüketmeniz gerekmektedir. Bu çorba kısa sürede zayıflamanıza yardımcı olabilmektedir. Fakat hızlı kilo vermek tekrar kilo almaya neden olabileceği için diyet sırasında vücutta şok etkisi yaratmamak için bol su ve sebze, meyve tüketimi yapılmalıdır. Bu çorba ile vücudunuz direkt olarak yağ yakımı başlatmış olursunuz. Fakat kalorisi ve protein değeri düşük olduğundan halsiz kalmanıza neden olabilmektedir. Eğer ki düzenli bir beslenme ile yaparsanız ve kahvaltı olmak üzere öğünlerinizi atlamazsanız sizler de bu çorba ile sağlıklı zayıflama sağlayabilirsiniz.

Yorumlar
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: