Zencefil zayıflatırmı? Zencefil kilo verdirir mi?
Zayıflama

Zencefil Zayıflatırmı? Zencefil Kilo Verdirir mi?

13 Ocak 2018 - 17:30:15

Bitki çaylarında birçok farklı bitkiye eşlik eden zencefil kilo verme üzerinde olumlu etkiler bırakan bitkiler arasında gösterilmektedir.

Zencefil Nedir? Ne İşe Yarar?

Birçok bitki çayında ek ürün olarak kullanılan zencefil, ülkemizde yetiştirilmeyen ve birçok farklı faydası bulunan bitkilerden birisidir. Bitkinin anavatanı olarak Hindistan ya da Malezya gösterilebilir. Her iki ülkede de çok yoğun bir biçimde üretilirken tüm dünyaya ihraç edilmektedir. 1-2 metre boyunda bulunan bu bitki uzaktan bakıldığında boruyu anımsatmaktadır. Çiçek koçanları yaklaşık olarak 4-6 santimetre boylarında olurken kullanılan kısmı da bu bölümdür. Genel olarak bu bölüm, öğütülüp toz haline getirildikten sonra kullanılmaktadır. Ancak bunun yanında direkt olarak da çay yapımında tercih edilebilmektedir.

Zencefil Zayıflatır mı?

Bu bitki, kilo verme üzerinde oldukça büyük etkiler bırakabilir. Bu etkilerin ortaya çıkması için düzenli tüketmek gerekirken iki farklı yönden zayıflamayı tetiklemektedir. İlk olarak sindirim sistemine faydalı olan bu bitki midenin maksimum verimde çalışmasını sağlamaktadır. Çeşitli sindirim bozuklukları, mide yanması ya da gastrit gibi sindirim sistemi hastalıkları bu bitkinin kullanımı ile ortadan kalkmaya başlayabilir. Buna ek olarak çok ciddi bir iştah kesici ürün olarak gösterilmektedir. Bu ürünü kullanan kişiler günlük tüketilen yemek miktarını daha aza indirgeyebilir. Böylece kişiler daha az kalori alırlar ve eğer spor yapıyorlarsa aldıkların daha fazla kalori yakarak fazla kilolarından kurtulurlar.

Zencefilin Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Midede ve bağırsaklarda oluşan gazın vücuttan atılmasında çok önemli bir işlevi vardır. Kısa süre içerisinde etkisini göstererek insanların şişkinliklerinin ve karın ağrılarının hemen ortadan kaybolmasını sağlayacaktır. Vücuttaki kan dolaşımını hızlandıran bitkiler arasında gösterilmektedir. Bu sebeple de insanların kullanım aşamasında çok fazla tüketim gerçekleştirmeden belirlenene miktarlarda kullanması önerilir. Vücudun ısınmasında etkili olurken vücut ısısını belirli miktarda yukarı çekmektedir. Bu sayede kişiler metabolizma hızlarını arttırarak organlarını daha yüksek verimde çalıştırırlar. Bu şekilde günlük yakılan kalori miktarları artacak ve kişiler kilolarından daha hızlı kurtulacaklardır. Kas incinmelerinde zencefil ile hazırlanan karışımlarla birlikte masaj uygulanmaktadır. Herhangi bir zararı da bulunmamaktadır.

Zencefil Nasıl Kullanılır? Nasıl Tüketilir?

Aktarlardan ya da marketlerden rahatlıkla toz halinde satın alınabilmektedir. Toz halindeki kullanımı en kolay kullanım şeklini oluşturur. 1 tatlı kaşığı kadar zencefilin kullanımı tek sefer için yeterli olurken bu miktardaki bu bitkiyi, 250 ml. kadar kaynamış suyun içerisine atılarak kaynamaya bırakılır. 7-8 dakika kadar kaynamış su ile demlenmesi ile birlikte bitki çayı elde edilmektedir. Bunun sonrasında sıcak halde kullanımı son derce faydalı olacaktır. Gün içerisinde 2 defa kullanımı uygun olurken kahvaltıdan ve akşam yemeğinden yarım saat önce kullanmak en doğru kullanım şeklidir. İsteyen kişiler toz haline getirilmemiş halini alıp benzer şekilde demleyebilirler. Milyonlarca insan tarafından düzenli olarak tüketilen zencefil insanların fazla kilolarından ve mide rahatsızlıklarından kurtulmada çok etkili olmaktadır.

Yorumlar
Begüm güven 13 Ocak 2018 - 18:16:05 Zencefil özellikle kış aylarında bağışıklığı güçlendirici etkiler yapıyor. Çayı soğuk algınlığına çok iyi geliyor.Zayıflama sağladığına dair yorumlar da görmüştüm. Zayıflamak için nasıl kullanılır? Kaç kilo verdirir bu şekilde kilo verenler var mı?cevapla
Özlem Tutucu 22 Ekim 2018 - 11:38:24 Zencefil zayıflamak için nasıl kullanılır ve çayı nasıl yapılır bilgisi olan varsa bana tarifini yazsın. Kilo vermek istiyorum. Biraz baktım da zencefilin çok etkisi oluyormuş. Ama ne kadar ve nasıl kullanmak gerekiyor onu bilmiyorum.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: