Sağlık 14 Mart 2021 - 16:13:44

Akciğer Temizleyen Kür Nedir? Akciğerleri Sigaradan Temizleme Yöntemi

Akciğer Temizleyen Kür Nedir? Akciğerleri Sigaradan Temizleme Yöntemi

Daha sağlıklı nefes almak için geliştirilmiş olan akciğer temizleyen kür, tamamen doğal bitkilerden elde edilen bir karışımdır.

Akciğer Temizleyen Kür Nedir?

Akciğer vücudun sağlıklı bir şekilde solunum yapmasına yardımcı olan bir organdır. Akciğerin hasar görmesi ve kirlenmesi demek vücuttaki diğer organların rahat çalışamaması anlamına gelir. Çünkü solunum yetersizliği başta beyin olmak üzere kalbi ve diğer tüm organları etkilemektedir. Sigara ve alkol başta olmak üzere ciğerlerin zarar görmesine neden olan birçok dış etkenler bulunmaktadır. Bu dış etkenlerin zararlarından kurtulmak için uygulanan yöntemlerde birisi akciğer temizleyen kür olarak bilinen doğal karışımlardır. Bu doğal karşımlar ciğerlerin arınmasına ve toksin maddelerin dışarı atılmasına yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra vücudun temizlenmesini de sağlamaktadır.

Akciğerleri Sigaradan Temizleme Yöntemi Nedir?

Akciğeri sigaranın yan etkilerden arındırmak için ilk olarak yapılması gereken eylem sigarayı bırakmaktadır. Sigarayı bıraktığınız zaman ciğerlerinizi zaman içerisinde kendini yenilemeye başlamaktadır. Bunun yanı sıra alkol de ciğerlere zarar veren bir etmendir. Sigarayı bıraktıran ciğerlerin temizlenmesini hızlandırmak için akciğer detoksu yapmak gerekmektedir. Akciğerleri sigaradan temizleme yöntemi sigaranın meydana getirmiş olduğu hasarların daha kısa süre içerisinde giderilmesine yardımcı olur. Bu doğal kürlerin yanı sıra sebze ve meyve tüketimini de dikkat edilmelidir. Özellikle bol antioksidan içeren gıdaları tüketilmesi vücuttaki toksinlerin dışarı atılmasına etki eder. Düzenli ve sağlıklı beslenme ciğerlerin kendini yenilemesi ve sigaranın yan etkilerinden arınması için oldukça etkili olmaktadır.

Akciğer Detoksu Nasıl Yapılır? Nasıl Tüketilir?

Akciğeri temizlemek için elde edilen kür zencefil, sarımsak, tere ve kaynamış keçiboynuzu suyundan oluşmaktadır. Öncelikle bir fındık büyüklüğü kadar taze zencefilden bir tutam kesiniz. 1 çqy bardağı miktarında keçiboynuzu suyunu kaynatınız. Kaynatmış olduğunuz bu suyun içerisine 1 diş sarımsak ve 4-5 dal kadar tereyi bu suyun içerisine atınız. Sonrasında içerisine zencefili de atınız. Elde etmiş olduğunuz bu karışımı blenderdan geçiriniz. Bu doğal kürü haftada bir defa tüketebilirsiniz. Bu doğal karışım ciğerlerinizde biriken katranı ve zararlı etken maddeleri dışarı atmaya yardımcı olur. Sigarayı bıraktıktan sonra bu kürü uygulamanız ciğerlerinizin daha kısa süre içerisinde toparlanmasına yardımcı olur.

Akciğer Temizleyen Kürün Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Akciğer temizleyen kür vücudun sigaradan temizlenmesini sağlayan bir karışımdır. Son zamanlarda dünya genelinde sigara içiminde bir artış söz konusudur. Sigara içerisinde farklı zehirli maddeler barındıran bir maddedir. Kişiler üzerinde bağımlılık düzeyine kadar alışkanlık haline gelen bu madde zaman içerisinde vücutta yıpranmalara neden olur. Akciğerde meydana getirmiş olduğu hasar öksürük, balgam ve solunum yetmezliği gibi durumlara neden olmaktadır. Akciğer detoksu ise içerisinde bulunan doğal maddeler sayesinde ciğerleri zararlı maddelerden arındırarak dışarı atılmasına yardımcı olur. Bu özelliği nedeniyle sigara içenlerin ve bırakmak isteyen kişilerin bu kürü uygulaması önerilmektedir.

  • akciğer temizleyen kür
  • akciğer detoksu nasıl yapılır
  • akciğeri sigaradan temizleme yöntemi
Yorumlar
Müge Kayhan Sigarayı bırakalı hemen hemen 3 ay oldu. Ama öksürüklerim henüz tam kesilmedi. Etkileri halen daha devam ediyor. Akciğeri temizlemek için kür tarifi olduğunu duydum. Vücudumun temizlenme sürecini nasıl hızlandırabilirim? cevapla
Osman Dinler Günde iki paket sigara içen biriyim. Bu yüzden devamlı öksürüyorum ve nefes almakta güçlük çekiyorum. Akciğerlerimin rahatlaması için bitkisel akciğer detokslarından ve kürlerinden yararlanmak istiyorum. Bu kürler hazır olarak da satılıyor mu? cevapla
yorum yaz
Akciğere Ne İyi Gelir? Akciğeri Güçlendiren Besinler, Gıdalar, Meyveler, Bitkiler