Zayıflama

Çikolata Diyeti Zayıflatırmı? Nasıl Yapılır? Diyette Ne Kadar Çikolata Yenmeli?

14 Mart 2018 - 12:23:43
Çikolata diyeti zayıflatırmı? Nasıl yapılır? Diyette ne kadar çikolata yenmeli?

Çikolata diyeti; tatlı krizlerine girmeden doğal ve hızlı bir şekilde zayıflamaya yardımcı olan bir kilo verme yöntemidir.

Çikolata Diyeti Zayıflatır mı? Ne İşe Yarar?

Genelde çikolata diyetlerde çok fazla tercih edilmeyen bir yiyecektir. İçerisinde bulunan sit ve yağ oranından dolayı kaloriye alımına neden olduğu dile getirilmektedir. Çikolata diyeti David Funaro tarafından bulunmuş ve uygulanmış zayıflama yöntemidir. Bu diyete göre fazla kilosu olan kişiler hem çikolata tüketebilir hem de zayıflayabilirler. Fakat diyet sadece çikolatadan yapılmamaktadır. Diyet süresi boyunca tüketmiş olduğunuz çikolata miktarı yaklaşık 100 gramdır. Bunun haricinde salata ve diğer diyet yemekleri ile kilo verme sürecinizi tamamlamış olursunuz. Diyet sırasında tüketilen çikolata ise bitterdir ve yağ oranı diğer çikolata türlerine göre daha azdır. Bu nedenler kaloriye neden olmaz ve vücutta kilo yapmaz. Diğer çikolatalar içerisinde bulunan yağ, süt ve şeker oranı nedeniyle kiloya neden olmaktadır.

Çikolata Diyeti Nasıl Yapılır? Nasıl Uygulanır?

Bu diyeti uygularken çikolatanın yanı sıra tahıllı gıdalar, sebze ağırlıklı beslenme, şekersiz tükr kahvesi ve bitter çikolata yemeye özen göstermelisiniz. Ayrıca diyeti uygularken bol su tüketmeyi unutmamalısınız. Metabolizmanın dengeli ve düzenli çalışması için vücudunuzun su ihtiyacını mutlaka karşılamanız gerekmektedir. Çikolata tatlı krizlerini önlemeye yardımcı olmaktadır. Bitter çikolata hem vücudunuzun tatlı ihtiyacını karşılar hem de kalori alımına neden olmaz. Aynı zamanda beyinde mutluluk hormonunun salgılanmasını gerçekleştirerek diyet süresi boyunca keyif almanızı sağlar. Hem kilo vermek istiyorsanız hem de çikolatadan vazgeçemiyorsanız bu diyet tam size göre! Çikolata diyeti ile zayıflama sağlayabilmek için ana öğünlerde sebze ağırlık beslenmeniz ve tahıllı gıdalar tüketmeniz gerekirsen ara öğünlerde kendinizi kahve ve çikolata ile ödüllendirebilirsiniz. Böylece hem metabolizmanızı hızlandırarak kilo verebilir hem de tatlı istediğinizi karşılayabilirsiniz.

Diyette Ne Kadar Çikolata Yenmeli?

Çikolata birçoğumuzun vazgeçilmez alışkanlığıdır. Çikolata diyeti yaparken tüketeceğiniz çikolata miktarının belli bir sınırı vardır. Bu diyet yaklaşık olarak 7 gün sürmektedir. 7 gün boyunca tüketmiş olduğunuz çikolata miktarı 100 gramı aşmamalıdır. Çikolata aslında diyet süresi boyunca bir ödül gibi değerlendirmelidir. Tatlı krizlerini önleme konusunda ve diyetin devamlılığını sağlama konusunda sizlere yardımcı olan bir besindir. Fazlası diyetinize zarar verebilir ve kilo almanıza neden olabilir. Bu nedenle tüketim konusunda oldukça dikkatli olmalısınız.

Çikolata Yiyerek Zayıflama Sağlanır mı?

1 hafta boyunca uygulanan çikolata diyeti ile sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Çikolata antioksidan içeren bir yiyecektir. Antioksidanlar vücut içerisinde bulunan toksin maddelerin dışarı atılmasına yardımcı olan maddelerdir. Çikolatanın içerisinde yer alan kakao insan vücudu için farklı ve faydalı etkiler sağlamaktadır. Çikolata diyeti sadece kilo vermenize yardımcı olmaz aynı zamanda vücudunuzun temizlenmesine yardımcı olur. Eğer kilo vermek istiyorsanız ve çikolata yemeden yapamam diyorsanız bu diyet ile hem zayıflayabilir hem de formunuzu koruyabilirsiniz.

Yorumlar
Güler Yılmaz 14 Mart 2018 - 12:33:43 Çikolata yiyerek zayıflanır mı? Kilo vermek için çikolata yemek daha fazla kilo almaya neden olur mu? Çikolata işe zayıflama sağlayan pek çok kişi var tükettikleri çeşitler bitter olanlar sanırım öyle değil mi? Ben çikolatayı çok seviyorum bu diyeti yapmayı düşünüyorum.cevapla
ezgi çaylak 03 Nisan 2018 - 22:57:50 çikolata ile zayıflama gibi bir yöntem varsa ben mutlaka bunu denemeliyim :) çünkü ne zaman diyete başlasam çikolata aşkım nedeniyle diyeti bozuyorum birkaç gün bile devam edemiyorum eğer diyet içinde çikolata varsa bu yöntem tam benlik :)cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: