Sağlık 23 Mart 2021 - 17:31:34

Ananas Kabuğu Çayı Faydaları Nelerdir? Tarifi Nedir? Zayıflayanlar ve Yorumlar

Ananas Kabuğu Çayı Faydaları Nelerdir? Tarifi Nedir? Zayıflayanlar ve Yorumlar

Meyvesinin kendisinden daha faydalı olduğu belirtilen ananas kabuklarından elde edilen ananas kabuğu çayı; bağışıklığın güçlenmesini sağlar, kemikleri güçlendirir, tansiyonu dengeler. Oldukça lezzetli olan ananas kabuğu çayının faydaları hakkında bilgi almak, zayıflayanların yorumlarını okumak için yazımızı okumaya devam ediniz.

Ananas Kabuğu Çayı Faydaları Nelerdir?

Sert ve dikenli bir dış görünüşü olmasına rağmen oldukça yararlı etkilere sahip olan ananas kabuklarının tuzlu suda bekletilmesi ve suyun içerisinde harmanlanması ile elde edilen ananas kabuğu çayının faydaları hakkında bilgi verecek olursak şu şekilde maddeleyebiliriz:

 • Zayıflamaya yardımcı olmaktadır. Ananas kabuklarının iç kısmında meyvenin kendisinde bulunana bromelain bileşeni 2 kat daha fazladır. Bu madde sindirim sisteminin etkili çalışması için oldukça önemli ve etkilidir. Ananas kabuğu çayının idrar söktürücü özelliği bulunmaktadır. Bu özelliği sayesinde vücuttaki ödemin atılmasını destekler. Doğal içerikli ve yağ yakıcı ananas kabuğu çayı sayesinde zayıflama sürecinin hızlanmasını sağlayabilirsiniz.
 • Ananas kabuğu çayının içeriğinde yer alan bromelain maddesi aynı zamanda mide problemlerine iyi gelmektedir. Bununla birlikte bağırsakların verimli çalışmasını sağlar. Bu özellikleri sayesinde kabızlık gibi sindirim sistemi problemlerinin önlenmesine yardımcı olur.
 • Lif, mineral ve C vitamini bakımından oldukça zengin olan ananas kabuğu çayı vücuttaki su dengesinin korunmasına yardımcı olur. Bununla birlikte hafızayı güçlendirir. Kişiyi zinde tutar.
 • Öksürük için tam bir şifa kaynağı olarak belirtilen bu doğal çay, iyileşme sürecine katkı sağlar. Öksürük için 1 litre kaynmış suyun içerisinde ananas kabuklarını bekletim ardından süzünüz. İçerisinde 1 yemek kaşığı bal ekleyiniz. Elde ettiğiniz şurubu günde 3 defa 1 yemek kaşığı tüketebilirsiniz.
 • Harici kullanım ile ananas kabuğu çayı, içerisinde yer alan yararlı enzimler sayesinde nasır probleminin çözülmesini sağlar. Derinin yumaşamasını ve nasırın yok olmasını sağar.

Ananas kabuğu çayının gördüğünüz üzere pek çok şekilde faydası ve kullanımı mevcuttur. Ananas kabuğu çayı ne işe yarar diye merak ediyorsanız eğer bu maddeler sayesinde etkileri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ananas Kabuğu Çayı Tarifi

Ananas Kabuğu Çayı Tarifi Nedir?

Oldukça basit olan ananas kabuğu ödem çayı tarifini uygulamak için öncelikle 1 adet ananasın kabuklarını güzelce yıkayınız. Sonrasında dikenli kısımlarının yer aldığı yeşil yerleri doğrayıp, 1 saat boyunca tuzlu suda bekletiniz. Beklettikten sonra tuzlu suyu sökün ve kabukların üzerine 2 litre su ekleyiniz. Daha sonrasında içerisine 1 parça zencefil, 1 kabuk tarçın, ve yarım limon atıp birkaç dakika boyunca kaynatınız. Günde 3 defa her ara öğünde tüketebilirsiniz.

Ananas Kabuğu Çayı Kaç Kaloridir?

Bu meyvenin kalorisi çok yüksek olmadığından aynı şekilde ananas kabuğu çayının kalorisi de oldukça düşüktür. 100 gram ananasın kalorisi 48 kaloridir. Çayı da aynı şekilde düşük kalorilidir ve bu etki sayesinde diyet sürecinde rahatlıkla tüketilebilmektedir. Bağırsakların çalışmasına yardımcı olan bu doğal çay aynı zamanda yağ yakarak ödem atıcı etki meydana getirmektedir.

Yağ Yakıcı Ananas Kabuğu Çayı ile Zayıflayanlar ve Yorumlar

Doğal zayıflama yöntemleri arasında sıklıkla tercih edilen, hem lezzetli hem de faydaları sayesinde birçok kişi tarafından tüketilen ananas kabuğu çayı yorumlarına baktığımızda zayıflayanların oldukça fazla olduğunu görmekteyiz. Düzenli kullanım ve dengeli beslenme ile birlikte kısa süre içerisinde etkisini göstermektedir. Sizler de sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız bu doğal çayı evde yapabilir ve deneyimleyebilirsiniz.

 • ananas kabuğu çayı
 • ananas kabuğu çayı faydaları
 • ya yakıcı ananas kabuğu çayı
 • ananas kabuğu çayı içeriği
 • ananas kabuğu çayı ne işe yarar
 • ananas kabuğu çayı tarifi
 • ananas kabuğu çayı ödem çayı tarifi
 • ananas kabuğu çayının kalorisi
 • ananas kabuğu çayı ile zayıflayanlar
 • ananas kabuğu çayı yorumları
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Beyinde Tümör Belirtileri Nelerdir? Neden Olur? Öldürür mü?