Ayakkabı vurmasına ne iyi gelir? Ayakkabı vurmasını engellemek için ne yapılır?
Yaşam

Ayakkabı Vurmasına Ne İyi Gelir? Ayakkabı Vurmasını Engellemek İçin Ne Yapılır?

25 Nisan 2018 - 08:23:19

Ayakkabının dar olması veya diğer farklı nedenlerden dolayı ayakkabının ayakları acıtmasına ayakkabı vurması denir.

Ayakkabı Vurmasına Ne İyi Gelir?

Ayakkabı vurması için çeşitli çözüm önerileri olabilir. Bu sorun gün içinde kişiye eziyet olmaktadır. Özellikle toplu taşıma araçlarında, hareket halindeyken, yürürken ve iş yerinde acıya yol açabilir. Kişi gününü kendine zehir etmemek için çeşitli önlemler alabilir. Ayakkabı ayağa dar geliyor ise direkt olarak bir büyük numarası alınmalıdır. Bazı ayakkabılar kişinin ayak numarası ile aynı görünse de kalıp problemi oluşturabilmektedir. Kalıp darlığından dolayı ayakkabı ayağı sıkar ve bu sorun meydana gelir. Kadınların erkeklere kıyasla daha fazla yaşadığı bu sorun sıkı ayakkabı kullanma, ince topuklular, sivri burun ayakkabıların tercih edilmesinden dolayı meydana gelebilmektedir. Kadınlar genel itibari ile rahat ayakkabı tercih etmekten ziyade şık ayakkabı kullanmaktadırlar. Bu durum da ayakkabının acı verme halini ortaya çıkarabilir. Bu durumun meydana gelmemesi için gerekli önlemlerin alınması tavsiye edilir.

Ayakkabı Vurmasını Engellemek İçin Ne Yapılır?

  • Satın alınan ayakkabı sert ise öncelikle ayakkabı kalın çorap ile beraber kullanılmalıdır. Fakat bu deneyimi ilk olarak dışarda değil evde kullanmak gerekir. Evin içinde kalın çorap ve ayakkabı ile bir süre dolaşmak ayakkabının açılmasını sağlar.
  • Ayak numarasına uygun alınan fakat ayakları sıkan ayakkabı 1 gün süresince kalıbın içinde bekletilmelidir.
  • Tek bir kısmı vuran ayakkabının o bölümüne bant yapıştırılması öneriler arasında yer alır.
  • Bütün yöntemlerin denenmesine rağmen aynı soruna yol açan ayakkabının bir gece buzdolabında bekletilmesi gerekir.

Ayakkabı Vurmasına Çözüm Önerileri Nelerdir?

Ayakkabının vurduğu ve acı verdiği alana aloe vera jeli sürülebilir. Bu bitkinin yaraları iyileştirme etkisi güçlüdür. Hücre yenileme özelliği olan pişik kremi bu problem için bire birdir. Ayakkabının vurduğu bölgeye bu krem sürülür. Soğuk siyah çayla pomad yaralı yere uygulanır. Her derde deva olan yumurtanın ayakkabı vurmasına iyi geldiği söylenmektedir. İnce bir şekilde yumurta hasarlı alana sürülmelidir. En çok kullanılan yöntemlerden bir diğeri diş macunudur. İçeriğinde nane aroması olmayan macunlar ayak bölgesinde acı veren, yara olan kısma sürülür. Diş macunu yaranın iyileşmesini sağlamaktadır.

Elma Sirkesi Ayakkabı Vurmasına İyi Gelir mi?

Elma sirkesi ayakkabı vurması konusunda mucizevi yöntemlerden biri olarak gösterilir. Ayakkabı vurmaları için eski zamanlarda elma sirkesinin kullanıldığı rivayet edilmektedir. Su toplayan kısma pamuk yardımıyla elma sirkesi sürülebilir. Yara sirke sayesinde hızlı ve acısız bir şekilde iyileşmektedir. Sirke su kabarcığını patlamasından sonra uygulanarak enfeksiyon sorununu engellemektedir. Fakat sürüldüğü zaman biraz yakabilir bu yüzden kabarcık kısmının etrafına uygulanabilir. Anti-bakteriyel özelliği olan çay ağacı bitkisinden alınan ürünler ayak vurmasına iyi gelmektedir. Tahrişe yol açmaması için başka bir alana sürülerek denenmesi önerilmektedir.

Yorumlar
Çiğdem Cansız 25 Nisan 2018 - 09:17:18 ayakkabı vurması yarası nasıl geçer? Yeni aldığım bir ayakkabı ayağımın arkasını çok kötü yaptı. Resmen yara oldu ve başka ayakkabı da giyerken zorlanıyorum. Bu yara nasıl geçer? Ayakkabının vurmaması için ne yapmalıyım?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: