Sağlık

Bağırsak Detoksu Nasıl Yapılır? İşe Yarar mı?

02 Haziran 2018 - 00:38:45
Bağırsak detoksu nasıl yapılır? İşe yarar mı?

Bağırsaklardan sürekli olarak zararlı maddeler geçerken bu maddeler vücuttan dışarı atılır. Ancak bazı durumlarda bu zararlı maddeler vücutta kalır ve bu durumda kişilerin bağırsak detoksu ile bunları dışarı atması gerekebilir.

Bağırsak Detoksu Nasıl Yapılır?

Bağırsak detoksu yapabilmek için kişilerin ilk olarak tamamen doğal malzemeler kullanarak bir karışım elde etmesi gerekmektedir. Bu karışım içerisinde yer alan maddeler, bağırsakların temizlenmesini ve bunun yanında maksimum verimle çalışmasını sağlamaktadır. Bu karışımı düzenli olarak kullanan kişiler bağırsaklarının temizlenmesini sağlayabilir. Ancak bu detoksun uygulanması artık bağırsakların hiçbir zaman kirlenmeyeceği anlamına gelmemektedir. Bu sebeple belirli zaman aralıklarında bu detoksun tekrarlanması ve bağırsakların yeniden temizlenmesi gerekmektedir.

Bağırsak Detoksu Nasıl Hazırlanır?

Bağırsakların temizlenmesi için çok sayıda farklı detoks tarifi bulunur. İnsanlar, lezzet açısından kendilerine iyi gelen ya da evlerinde bulunan malzemelere göre seçimlerini yaparak bu detoksları uygulayabilirler. Bağırsak detoksu denildiğinde akla gelen ilk tarif, ıspanak, yeşil elma, maydanoz ve limon kullanılarak hazırlanan tariftir. Bu tarifte kişiler 5 bardak ıspanak, 3 adet yeşil elma, yarım demet maydanoz ve yarım limon kullanırlar. Bu ürünlerin tamamı blender içerisine atılarak öğütülmeye başlanır. Tüm malzemeler homojen bir hal aldığında rahatlıkla tüketilebilmektedir. Limonun ve elmanın içerisinde yer alan su karışımın içilebilir kıvamda olmasını sağlayacaktır. Bu sayede kişiler karışımı sıvı olarak tüketebilirler.

Bağırsak Detoksu Nasıl Kullanılır?

Bu detoksu hazırlayan kişiler tek bir seferde bu ürünü tüketemezler. Bir su bardağına karışımı dolduran kişilerin her 5 saatte yarım bardak tüketmesi gerekmektedir. Bir gün içerisinde en fazla 2 bardak tüketmeleri istenmektedir. Aksi halde çok fazla tüketimi bağırsakları temizlenin yanında onları zorlayacak ve yorgunluğa sebep olacaktır. Bu bağırsak detoksunda verim alabilmek için kişilerin 3 gün boyunca aralıksız olarak devam etmesi gerekmektedir. 3 günün sonunda kişilerin bağırsaklarında rahatlıkla fark edilebilecek bir düzeyde rahatlama yaşanmaktadır. Ancak bu dönemde kişilerin beslenme alışkanlıklarına da dikkat etmesi gerekir. Bağırsaklarını çok zorlamamak adına yüksek miktarda yemek tüketmemek gerekirken sağlıklı beslenmek de oldukça önemlidir.

Bağırsak Detoksunun Faydaları Nelerdir?

Bu detoksu hazırlamak ve düzenli olarak kullanmak kişilerin bağırsaklarında temizlenmeyi sağlarken bazı adımlar ile bu kirlenmeler hiç gerçekleşmeden önlenebilmektedir. İlk olarak kişilerin her gün yeşil sebze tüketmeye dikkat etmesi gerekir. Bunun yanında hareketsiz bir yaşamdan tamamen uzaklaşılması gerekir. Eğer kişiler işlerinde sürekli olarak oturuyorlarsa işten sonra kısa yürüyüşleri alışkanlık haline getirmelidir. Ayrıca stres de bağırsakların düşmanları arasında yer alır. İnsanların sürekli olarak stres içerisinde olması bağırsaklarının iyi bir şekilde çalışmasını engellemektedir. Çok kolay bir şekilde hazırlanan bağırsak detoksu ile birlikte insanlar bağırsaklarındaki zararlı maddeleri tamamen atacak ve bunun sonrasında çok daha sağlıklı bir şekilde günlük yaşantılarına devam edeceklerdir.

Yorumlar
Gamze Parlak 02 Haziran 2018 - 00:48:45 Bitkisel bağırsak detoksu yapanlar var mı? Ben devamlı kabız oluyorum ve bunun için bitkisel çözümler arıyorum. Bağırsaklarıma iyi gelebilecek ve metabolizmamı hızlandıracak detoks tarifi nedir? Bağırsaklar için detoks yapanlar var mı?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: