Bebek bezi alırken nelere dikkat edilmeli? Hangi bebek bezi daha iyi?
Yaşam

Bebek Bezi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? Hangi Bebek Bezi Daha İyi?

25 Ağustos 2018 - 08:16:49

Bebeklerini sağlığı, ebeveynler için en önemli etmen olurken buna uygun bebek bezinin seçimi ve kullanımı gerekmektedir.

Bebek Bezi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bebek bezi seçecek olan çiftler, eğer ilk defa bu deneyimi yaşıyorlarsa yanlış bir karar vermek istemedikleri için araştırmalarına başlarlar. Doğru bebek bezinin seçilmesi aşamasında dikkat edilmesi gereken çok sayıda etmen yer almaktadır. Bu etmenleri bir araya en iyi biçimde getiren bebek bezleri de çocuklar için en iyi ürünler olur. İlk olarak çocukların yaşına ve kilosuna uygun olan bebek bezlerinin kullanılması gerekmektedir. Bunun yanında emici gücü çok iyi düzeylerde olan ürünler kullanılırsa bu şekilde bebek bezinden maksimum verim alınabilir. Kullanılan malzemenin kaliteli olup olmayışı çok büyük önem taşırken bezin belirli bir düzeyde hava alması gerekmektedir. Bu etmenleri sağlayan ve çocukların bedenine oturan bebek bezleri, o çiftler için en iyi bebek bezi olacaktır.

Hangi Bebek Bezi Daha İyi? Kumaşı Nasıl Olmalı?

Bebek bezlerinin üretildiği malzemeler arasında ciddi farklar yer almaktadır. Bebek bezi üretiminde maliyetin tamamına yakını üretildiği bezden kaynaklanmaktadır. Bu bezin emici bir özelliği olması çok büyük önem taşır. Ancak bazı emici ürünler çok sert olabilir ve bu durum da bebeklerin rahatsız olmasına sebep olur. Buna ek olarak bazı ürünler de bebeklerde tahrişe sebep olarak pişik oluşumunu tetikler. Tüm bunların dışında eğer bezlerin kalitesi hava alması için yeterli olmazsa bu durumda da çeşitli rahatsızlıklar meydana gelebilmektedir. Bölgenin terlemesi çocukların huysuzlaşmasına ve ciddi hastalıklar geçirmesine sebep olabilir.

Bebek Bezi Nasıl Olmalı?

Bebek bezleri alınırken bebeklerin kaç aylık olduğu kısmen önem taşımaktadır. Burada asıl önemli olan bebeklerin kilosudur. Ancak bebeklerde aylara göre mevcut kilolarda çok büyük oynamalar olmadığından bebeğin yaşına göre yapılan seçimler de çok olumsuz sonuçlar doğurmamaktadır. Bebeğin kilosuna uygun olmayan bir bez olduğunda bezin doğru bir şekilde kullanımı mümkün olmaz. Eğer gereğinden daha küçük ebatlarda bir bez alınmışsa bu durumda bebekler çok üst düzeyde rahatsız olur ve bacak kısımları bebek bezi sebebiyle tahriş olabilir. Buna ek olarak eğer bezler büyükse bu durum da bezin sızdırması anlamına gelmektedir.

Bebek Bezinin Emiş Gücünün Önemi Nedir?

Bebeklerde bez kullanımının amacı, idrar ya da dışkılama durumunda iç çamaşırlarının kirlenmemesi ve bunun yanında dışarıdan belli olmamasıdır. Bunun sağlanabilmesi için de bebek bezlerinin emici yapısının çok iyi düzeyde olması ve idrarı ya da dışkıyı olabildiğince emerek dışarıya aktarmaması gerekmektedir. Bebek bezi alırken emici yüzeyinin büyüklüğüne ve gücüne dikkat edilirse daha doğru seçimler yapılabilir. Bebek bezi seçerken dikkatli davranan ve bebekleri için en iyi bezleri tercih eden aileler, hem bebeklerini hem de kendilerini son derece huzurlu kalmasını sağlamaktadır.

Yorumlar
Gizem Çiftçi 25 Ağustos 2018 - 08:26:49 8 aylık hamileyim ve yaklaşık 1 ay sonra anne olacağım. Bebek bezinin nasıl olması gerektiği konusunda hiçbir bilgim yok. En rahat bezler hangileri oluyor? Yeni doğan bebekler için nasıl bir bez almak gerekir?cevapla
Hayri 01 Eylül 2018 - 12:02:49 Bebek bezi seçerken nelere dikkat edilmeli aslında kullanmaya başladığın anda öğrenmeye başlıyorsun. Genelde belirtildiği gibi emiş gücü yüksek , pamuk oranı yüksek, pamuksu yüzeyi olanlar ve hava aldıran bezler bunların her zaman en iyisi olmuş oluyor. Bebek bezi bir bebek için en önemli ihtiyaçlardan biri çok ucuz kalitesi düşük bezler kesinlikle tercih edilmemeli ve bez sık sık değiştirilmeli. Çocuğun bazen altına yapması bile beklenmemeli.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: