Beyin gücüyle zayıflama nasıl olur? Düşünce gücüyle zayıflamak mümkün mü?
Sağlık

Beyin Gücüyle Zayıflama Nasıl Olur? Düşünce Gücüyle Zayıflamak Mümkün mü?

10 Ağustos 2018 - 14:27:44

Beyin gücü her geçen gün insanların çok daha büyük işler başarabileceğini ortaya koyarken zayıflamak da bunların arasında bulunuyor.

Düşünce Gücüyle Zayıflamak Mümkün mü?

Araştırmalar insanların birçok eylemi beyin gücü ile gerçekleştirebileceğini belirtiyor olsa da bunu daha öncesinde yaşamamış olan kişiler bunu çok mümkün olarak görmüyorlar. Ancak uzmanlar, insanları depresyona sokabilen, stres yaşatabilen ve hatta hasta edebilen beyin gücünün tam tersi şekilde kullanılarak yararlı olabileceğini belirtiyorlar. Daha öncesinde belirli sayıdaki hastalar üzerinde yapılan araştırmalarda dizlerinde sakatlıkları olan kişiler ameliyata alınıp uyutuluyor. Ancak sonrasında herhangi bir ameliyat yapılmadan çıkarılarak odalarına geri götürüyorlar. Araştırma sonunda bu hastaların iyileştiği gözlemlenirken burada beyin gücünün etkileri ortaya çıkıyor. Acıyı, ağrıyı ya da mutluluğu doğru bir şekilde yönlendirmek olumlu sonuçları mümkün kılıyor.

Beyin Gücüyle Zayıflama Nasıl Olur?

Beyin gücüyle zayıflamak isteyen kişilerin, ilk olarak beyne çok kesin mesajlar vermesi gerekiyor. Bu aşamada ilk olarak büyük beden olan kıyafetlerin direkt olarak atılması ya da ihtiyacı olan bir kişiye verilmesi gerekiyor. Eğer bayanlar ileride tekrar kilo alırım düşüncesi ile kıyafetlerini tutarlarsa bu durumda beyne istenen mesaj gitmemiş oluyor. Kıyafetlerinden kurtulan bayanlar tekrardan bu kiloları almayacaklarını beyne söylemiş oluyorlar. Bunun yanı sıra hayal kurmaları ve kendilerini en olumsuz durumlara hazırlamaları gerekiyor. Onlarca haftadır diyet yapan ancak tatlı yemeyen kişiler, karşılarında onlarca tatlı çeşidinin olduğunu hayal edip onları yememesini gerektiğini biliyorlar. Bu şekilde zor şartlar beyin hazırlanırsa sonuç her zaman olumlu oluyor.

Zayıflamak İçin Diyet Yapmak Gerekli mi?

Beyin gücüyle kilo vermeyi düşünen kişiler, bu aşamada 4-5 kiloya kadar fazlalıklarından kurtulabiliyorlar. Bunun için çok sert diyetler yapmadan bazı ürünlerden mümkün mertebede kaçınıp kısa mesafelerde araç yerine yürüyüşü tercih ediyorlar. Bu şekilde kısa vadede kilo vermek mümkün oluyor. Ancak daha yüksek miktarlarda kilo vermek isteyen kişilerin bu süreci diyet ile desteklemesi de gerekiyor. Diyetlerini yapacak olan kişiler, beyinlerini diyete hazır hale getirdikten sonra rahatlıkla uygulamaya başlıyor ve disiplinli bir biçimde devam ediyorlar.

Yiyerek Zayıflamak Mümkün mü?

Beyin gücü ile zayıflamayı düşünen kişiler genel olarak uzmanlara bu soruyu yöneltiyorlar. Hem yemeye devam edip hem de kilo vermek mümkün oluyor mu? Bu konuda uzmanlar herhangi bir kısıtlama olmadan insanların istediğini yediği ancak hiç kilo almadığı ve zayıfladığı bir düzeni sunmakta yetersiz kalıyorlar. Bu şekilde bir düzen mümkün olmuyor. Ancak kişilerin hiç aç kalmadıkları ancak kısa sürede etkili bir biçimde kilo verdikleri besin düzenleri çok rahat bir biçimde kurulabiliyor. Beyin gücüyle kilo vermek isteyen kişiler, kendi başlarına yapacakları çalışmalar ile birlikte beyinlerini ve vücutlarını tamamen kilo vermeye odaklayabiliyor.

Yorumlar
Feyze Dündar 10 Ağustos 2018 - 14:37:44 Düşünce gücüyle kilo vermenin yolları nelerdir? Bu şekilde kilo verenler var mı? Bu yöntem nasıl uygulanır? Nasıl yapmak gerekiyor? İpuçları nelerdir? Gerçekten etkili bir şekilde zayıflama sağlıyor mu onu merak ediyorum.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: