Zayıflama

Kuru Kayısı Kaç Kalori? Zayıflatırmı? Kayısı Diyeti ile Zayıflama

27 Ağustos 2017 - 20:54:56
Kuru kayısı kaç kalori? Zayıflatırmı? Kayısı diyeti ile zayıflama

Kuru kayısının elbette pek çok yararı vardır. Kilo vermeye yardımcı olan kurutulmuş kayısılar, kan basıncını dengeleyen özellikte bir meyvedir. Tansiyonunuz kan basıncınızın altına düşerse, kan şekeriniz çikolata ve tatlı etkisi ile yeterli enerjiyi vererek kan şekerinizi düşürür ve bu da yüksek kalorili diyetinizi önleyecektir.

Kuru Kayısı Zayıflatırmı?

Kuru kayısı, B ve C vitamini bakımından zengindir, yeterli miktarda mineral tuzu, bol miktarda şeker ve protein bulunur. Her gün 2 kuru meyve tüketen kişilerin vücutlarına dengeli bir beslenme verilir. Kurutulmuş kayısı tüketimi zengin vitamin ve protein ile vücudun tüm ihtiyaçlarını karşılayabilir. Düzenli ve aktif bir yaşamın sonucu olarak bağırsak hareketliliğinin etkisiyle kilo vermek mümkündür.

Kuru Kayısı Günde Kaç Tane Yenmelidir?

Birçok kişi kahvaltı yerine 6-7 kayısı kullanıyor ve bağırsaklarının düzenli olarak düzgün çalışmasını sağlamak için gün boyunca kayısı tüketiyor. Uzman bir bakış açısıyla, kahvaltı yerindeki bu kayısıları almanız doğru değildir. Ama yemek yiyince kayısı tüketmek kötü bir fikir değildir.

Kuru Kayısı Diyeti Nasıl Yapılır?

İdeal kurutulmuş kayısı diyetinde şunlar bulunur:

Sabah düşük kalorili bir kahvaltı, ardından kuru üzüm, 2 kuru üzüm, fındık, ceviz, badem, 2 saat sonra öğle yemeğinde, düşük protein içeriğine sahip bir öğle yemeği, basit bir 2 günlük akşam yemeğinden 2 aat sonra tekrar gelir; 1 çorba kaşığı zeytinyağı tuzlu salata bol yeşilliklerle ve 1 kase yoğurt ile 2 kuru üzüm içinde. Gün boyunca 40 dakikalık yürüme veya egzersiz takviyesi ile sağlığınızı bozmadan kısa bir süre içerisinde kilo verebilirsiniz. Kurutulmuş kayısı bol miktarda doğal meyve şekeri içeren doğal vitaminler ve mineraller içerir. Bu şekilde kan şekerini kısa sürede dengeler ve açlık duygusunun kaybolmasına neden olur. Ayrıca yağ yakmayı kolaylaştırır. Vücuttaki gereksiz maddelerin kısa sürede dışarı atılmasına neden olarak sindirim sisteminin iyi çalışmasına ve sindirim sisteminin metabolizma hızını arttırmasına ve böylelikle ödemi ortadan kaldırmasına neden olur. Kısaca, kurutulmuş kayısı tüketimi ile zayıflatmak lezzetli ve avantajlı bir yöntemdir.

Kuru Kayısı Nasıl Zayıflatır?

Yapısında bol miktarda A vitamini ve E vitamini bulunan kuru kayısı da mineral, tuz ve şeker bakımından oldukça zengindir. Bu özellik ve lifli yapı, metabolizmayı sağlıklı ve hızlı bir şekilde çalıştırarak yağ yakmayı kolaylaştırır. Ayrıca, yemekler arasında tüketildiğinde, kan şekeri açlık hissini dengeler ve erteler. Yemek sırasında tüketildiğinde oluşan tokluk duygusu nedeniyle gün boyunca yeme oranını düşürmeye yardımcı olur. Bütün bu özellikler birlikte toplandığında, kuru kayısının kilo vermek için çok etkili bir gıda olduğunu söylemek mümkün olacaktır.

Kuru Kayısı Nasıl Tüketilmeli?

Uzmanların önerileri kurutulmuş kayısıları gün boyunca bir atıştırmalık olarak yedirmektir. Kurutulmuş kayısı, biraz daha sonra tüketerek kan şekerini azaltmak veya dengelemek için kullanılabilir. Ek olarak, günlük şeker ihtiyacınızın neredeyse tamamı bu kayısılardan elde edilebilir. Sabah uyandığınızda, iki kuru kayısı ve yanında bir bardak su sindirimez yarıdmcı olabilir. Düzenli çalışan sindirim sistemi, kilo vermenin en önemli şartlarından biridir.

Kuru Kayısı Nasıl Korunur?

Kayısının birçok çeşidi vardır. Kurutulmuş bu kayısılardan bazıları organik yollarla elde edilirken diğerleri bazı kimyasallar veya ilaçlarla elde edilir. Kayısıdan maksimum fayda elde etmek için en organik ürünü bulmak çok önemlidir.

Yorumlar
Feyza Seçen 25 Ağustos 2017 - 15:07:41 kuru kayısı kalorisi düşük mü zayıflamak için nasıl kullanmam gerekir?cevapla
Kemal Sancaktar 23 Eylül 2017 - 22:55:59 kuru kayısı sindirimi kolaylaştırır mı? bazen kabızlık sorunu yaşıyorum eşim kuru kayısı iyi gelir dedi ama gerçekten işe yarıyor mu acaba?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: