Sağlık

Çoban Çantası Kürünün Tarifi Nedir? Faydaları, Kullananlar ve Yorumlar

17 Mart 2020 - 11:08:33
Çoban Çantası Kürünün Tarifi Nedir? Faydaları, Kullananlar ve Yorumlar

Çoban çantası kürü; pek çok hastalığın iyileşmesi için yardımcı olan ve içerisinde çeşitli vitamin ve mineraller barındıran doğal bir karışımdır.

Çoban Çantası Kürünün Tarifi Nedir?

Çoban çantası olarak isimlendirilen bitkiden elde edilen bu doğal kür, 4 tatlı kaşığı miktarında çoban çantası bitkisinin yaklaşık olarak 4 bardak suyun içerisine katılması ile elde edilmektedir. Çoban çantası kürü tarifini düzgün bir şekilde uygulamak istiyorsanız öncelikle suyun içerisinde bu otları atınız. Daha sonra yaklaşık olarak 8 saat boyunca ağzı kapalı bir şekilde kalmasını sağlayınız. 8 saatlik sonrasında ise kürünüz hazır olacaktır. Gün içerisinde rahatça tüketebilirsiniz.

Basur problemi olanlar için önerilen bu doğal kür 1 hafta düzenli olarak tüketilirse doğal bir tedavi etkisi meydana getirebilmektedir. Sadece kür değil çay şeklinde tüketenler de vardır. Çay şeklinde tüketilirse günde en fazla 2 bardak içilmesi önerilmektedir. Çay tarifi de demlenerek olacak şekildedir.

Çoban Çantası Kürünün Faydaları Nelerdir?

Doğada kendiliğinden yetişebilen ve aynı zamanda özel olarak da yetiştirilebilen çoban çantası bitkisinden yapılan bu kür, C ve K vitaminleri açısından oldukça zengindir. Bunun yanı sıra içerisinde çeşitli mineraller de bulunmaktadır. Kuraklık ve soğukluk gibi etkenlere dirençli olan çobançantası otu, kalp şekline benzeyen yapraklara sahiptir. Eski zamanlardan beri tüketilen bu bitki uzun ve sağlıklı yaşamın sırrı olarak da bilinmektedir. Çoban çantası kürünün faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Vücutta herhangi bir şekilde meydana gelen iltihabın giderilmesine katkı sağlar. Daha çabuk iyileşmesine yardımcı olur.
  • Burun kanamaları başta olmak üzere vücudun pek çok yerinde görülebilecek kanamaların azalmasına destek olmaktadır.
  • Bağırsak hareketlerinin düzenlenmesine yardımcı olan bu doğal kür, kabızlık problemi yaşayanlar için tedavi edici nitelikte olmaktadır.
  • Regl döneminde şiddetli ağrı problemi yaşayanlar için faydalıdır. Bunun yanında ergenlik döneminde görülen adet düzensizliklerinin giderilmesine de katkı sağlar.
  • Yüksek tansiyonun dengelenmesine etki eder.
  • Böbrek ve karaciğer hastalıklarının önlenmesine ve giderilmesine katkı sağlar.
  • Hemoroid problemlerinin giderilmesine ve engellenmesine yardımcı olur.
  • Kalp damar hastalıkları için faydalı olabilmektedir.

Pek çok faydası bulunan bu kürü aşırı kullanmamaya belirli ölçülerde tüketmeye özen göstermelisiniz. Ayrıca bu bir ilaç değildir ve kronik hastalıklar için öncelikle doktorunuza danışmalısınız.

Çoban Çantası Kürünün Zararları ve Yan Etkileri

Bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmayan çobançantası kürü, çok fazla tüketildiği zaman bazı yan etkilere neden olabilmektedir. Öncelikle hamile kadınlar için uygun değildir. Bitkisel ve doğal içerikli kürler bile bu dönemlerde tüketilmemelidir. Emziren anneler ise doktora danışmalıdır ve bebekleri ek besine geçene kadar uzak durmalıdır. Bu ota ya da içerisindeki bir bileşene alerjiniz varsa tüketmemelisiniz. Kronik bir hastalık ya da devamlı ilaç kullanımı söz konusu ise kullanım öncesi mutlaka doktora başvurunuz. Eğer bu tarz durumlar söz konusu değilse rahatça tüketebilirsiniz fakat aşırı olmamasına dikkat ediniz.

Çobançantası Kürü Kullananlar ve Kullanıcı Yorumları

Özellikle basur hastalığı olanların kullandığı çoban çantası kürü tamamen doğal içeriklidir ve pek çok kişinin kullanımına uygundur. Kullananlar genel olarak etkilerinden memnun kaldıklarını dile getirmektedirler. Sizler de bu kürü deneyerek, daha sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Yorumlar
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: