Yaşam11 Ağustos 2021 - 08:50:06

Domuz Yağı Kremi Ne İşe Yarar? Yüze Sürülür mü? Haram mı? Fiyatı ve Kullananlar

Domuz Yağı Kremi Ne İşe Yarar? Yüze Sürülür mü? Haram mı? Fiyatı ve Kullananlar

Domuz yağı kremi; cilt lekelerinin giderilmesi, açık yaraların iyileştirilmesi, yanık izlerinin görünümünün azalması için etkili olan ve içerisinde domuz yağı kullanılan krem ya da merhemlerdir.

Domuz Yağı Kremi Ne İşe Yarar?

Cildin onarılmasına yardımcı olan domuz yağı kremi; cilt yüzeyince yenileyici etki meydana getirmektedir. Domuz yağı kremi faydalarına değinecek olursak şunları sayabiliriz:

  • Cilt hücrelerinin hızlı bir şekilde yenilenmesine yardımcı olan domuz yağı kremi, cildi besler ve tahribatların giderilmesine destek olur.
  • Cilt lekelerini gideren domuz yağı kremi, güneş lekelerini iyileştirirken aynı zamanda eski sivilce izlerini de iyileştirmektedir.
  • Açık yaralara sürüldüğü zamna dezenfektan etkisi meydana getiren domuz yağı kremi, yaraların hızlı bir şekilde iyileşmesini ve aynı zamanda yara izinin hızlı bir şekilde kapanmasını sağlar.
  • Yanık tedavisinde son derece etkili olan domuz yağı kremi, 1. ve 2. derece yanığa domuz yağı sürmek deriyi nemlendirir ve hücrelerin yenilenmesini sağlayarak ölü dokudan hızlı bir şekilde kurtulmayı sağlar.
  • Cildin parlamasını ve canlı durmasını sağlayan bu krem aynı zamanda iltihaplı sivilceleri de giderir.
  • Domuz yağı çatlaklara iyi gelir mi diye bakacak olursak eğer, eski çatlakların görünümünü azaltırken yenilerin oluşmasını önlemektedir.
  • Gözeneklerin açılmasını ve nefes almasını sağlar. Böylece sivilce ve siyah nokta oluşumunu önler.
  • Dudak ve göz çevresindeki kırışıklıkları giderir. Düzenli kullanımda iyileşme sağlar.

Anti-aging etkisi sayesinde cildin daha berrak gözükmesini sağlayan domuz kremi yağı kremi cilt yüzeyinde yenileyici bir etki meydana getirmektedir.

Domuz Kremi Yağı Yüze Sürülür mü?

Son zamanlarda en çok merak edilen kremler arasında yer alan domuz kremi yağı yüze sürülür mü diye baktığımızda hem lekelerin iyileşmesi hem de sivilce gibi oluşumların önlenmesi için uygulanabilmektedir. Cildin iyileşmesini sağlayan bu krem, lekesiz ve sivilcelerden arınmış bir yüz meydana getirmektedir. İçeriğinde yüksek oranda D vitamini ve A vitamini bulunmaktadır. Ayrıca pek çok vitamin ve mineral içermektedir.

Domuz Yağı Kremi Haram mı?

İslam dinine göre domuz eti tüketimi haramdır. Domuz yağı yüze sürmek günah mı diye baktığımızda, bu krem oral bir şekilde tüketilmediğinden ve mideye inmediğinden zaruri durumlarda kullanımında bir sakınca bulunmamaktadır. Yani müslümanlar zaruri durumlarda bu yağı kullanabilirler.

Domuz Yağı Kremi Fiyatı ve Kullananlar

Gerek yanıkların iyileşmesi gerekse cildin yenilenmesi için domuz yağı kremi kullananlar etkilerinden oldukça memnun kalmaktadır. Domuz yağı kremi yorumlarına baktığımızda etkileri kısa süre içerisinde düzenli kullanım ile kendini göstermektedir. Aktarlardan ya da internet üzerinden sipariş verebilirsiniz.

Yorumlar
Tuğba AksoyDomuz yağı kremi haram mı helal mi diye araştırdım ama haram diyen hocalar var o yüzden ben riske girmek istemedim.cevapla
yorum yaz
Fit Kalmak İçin Neler Yapmalıyız?