Sağlık 29 Mayıs 2021 - 09:50:01

Elma Sirkesi ve Karbonatla Siyah Nokta ve Sivilce Tedavisi

Elma Sirkesi ve Karbonatla Siyah Nokta ve Sivilce Tedavisi

Siyah nokta ve sivilceler ergenlik döneminden itibaren kendisini gösterirken elma sirkesi ve karbonat ile oluşturulan maske bu sorunların ortadan kaldırılması için çok etkili olmaktadır.

Elma Sirkesi ve Karbonat Ne İşe Yarar?

Kadınların büyük bir kısmı doğal malzemelerin kullanıldığı maskeler yaparak bunları cildine ya da saçına uygulamaktadır. Doğal ürünlerin etkileri hakkında araştırmalarını yapan ve doğru karışımları tercih eden kadınlar her zaman olumlu sonuçlar alabilirken düzenli olarak bu maskeleri uygulamaya başlamaktadır. Sivilce ve siyah noktalar en yaygın görülen cilt sorunlarından birisi olurken bundan kurtulmak için de doğal maskeler tercih edilebilir. Elma sirkesi ve karbonatla oluşturulan maske bunlar arasında en etkili olanlardan bir tanesidir. Bu maskenin hazırlanması aşamasında karbonat ve elma sirkesine ek olarak bal da tercih edilmektedir. Maskenin istenen kıvama getirilmesi için de su kullanılmaktadır.

Elma Sirkesi ve Karbonat Maskesi Tarifi Nedir? Nasıl Yapılır?

Bu maskenin oluşturulmasında tamamen doğal ürünler kullanılırken insanlar rahatlıkla evlerinde hazırlama imkanını yakalayabilirler. Bunun için 1 tatlı kaşığı kadar elma sirkesinin kullanılması gerekmektedir. Sirkeye ek olarak 2 tatlı kaşığı bal ve 2 çay kaşığı kadar karbonat tercih edilir. Bu malzemelerin tamamı bir araya getirilerek bir karışım elde edilir. Elde edilen karışımın miktarı oldukça düşüktür ve maske olarak uygulanması çok mümkün olmaz. Bu doğrultuda içerisine yavaşça su eklenmesi gerekmektedir. İçerisinde eklenen su sayesinde miktarı artan karışım istenen kıvama getirilebilmektedir. Bunun sonrasında uygulama aşamasına geçilir.

Elma Sirkesi ve Karbonatla Sivilce ve Siyah Nokta Çözümü

Bazı cilt maskeleri yapısı sebebiyle mat ve yoğun olurken uygulandığı yüzeyi kaplamaktadır. Bu kaplama durumu sonrasında cilt gözükmezken belirli bir süre o şekilde kalınır. Ancak elma sirkesi ve karbonat kullanılarak hazırlanan bu karışım yapısı sebebiyle cildi tam olarak kaplamamaktadır. İnsanlar, elde edilen karışımı parmaklarının yardımıyla yüzünün tamamına yayabilmektedir. Hafif bir şekilde, masajla sürülen bu maskenin 15-20 dakika kadar yüzde kalması gerekir. Yüzün tamamına etki eden bu maske, yeteri kadar yüzde kaldıktan sonra ılık su ile yıkanır ve çıkartılır.

Elma Sirkesi ve Karbonat Maskesinin Faydaları Nelerdir?

Karışımın içerisinde kullanılan karbonatın antiseptik özellikleri yer almaktadır. Bu özellikler, ciltte sivilce oluşumuna karşı çok etkili olur. Bunun yanı sıra cildin pH dengesini sağlamada da çok önemli bir maskedir. Bu dengeyi iyi bir şekilde kuran kişiler de sivilce sorunlarından kurtulabilmektedir. Elma sirkesinin temizleyici etkisi herkes tarafından bilinir. Siyah noktaların oluşumunda en büyük sebep cildin yeteri kadar temizlenmemesi durumudur. Bu sebeple de insanların elma sirkeli bu maskeyi kullanması cildin temizliğinin en iyi biçimde yapılması ve cildin beslenmesi anlamına gelir. Bu sayede siyah noktalar da engellenmektedir. Doğru bir şekilde uygulandığında elma sirkesi ve karbonat ile siyah nokta tedavisi çok başarılı sonuçlar vermektedir.

  • elma sirkesi ve karbonat
  • elma sirkesi ve karbonat maskesi
  • elma sirkesi ve karbonat maskesinin faydaları
  • elma sirkesi ve karbonat ne işe yarar
  • elma sirkesi ve karbonat maskesi tarifi
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Balık Yağı Hapı Nasıl İçilir? Ne İşe Yarar? Faydaları ve Zararları