Zayıflama 15 Mart 2021 - 20:46:15

En Hızlı Kilo Verme Yolları ve Yöntemi Nedir?

En Hızlı Kilo Verme Yolları ve Yöntemi Nedir?

Kilo verme sürecini hızlandırmak ve bu süreçte işinizi kolaylaştıracak çok güzel ipuçları, yapmamanız gerekenler ve harika mutfak tüyolarıyla dolu bu yazımız sağlıklı bir bedene kavuşma sürecini iyileştirecek daha mutlu olmanızı sağlayacaktır.

En Hızlı Kilo Verme Yöntemleri Nelerdir?

Zayıflamaya çalışıyor ama bir türlü istediğiniz sonucu alamıyorsanız ya da diyet ve zayıflama sürecine nasıl başlayacağınızı bilmiyorsanız bu yazımız tam size göre. Kilo vermenin en önemli unsuru hızlı bir metabolizmaya sahip olmaktır. Eğer herhangi bir sağlık probleminiz yoksa hareket etmenize engel olacak bir durum yoksa vereceğimiz ipuçları her zaman işinize yaracaktır. Daha çok yağ yakabilmek için:

  • Güne muhakkak su içerek başlayın ve günde iki buçuk litrenin altına indirmeyen su içme alışkanlığı elde edin. Sabah içtiğiniz su vücudunuzun yenilenmesini ve organların uyanmasını sağlayacaktır. Eğer aromatik tatlardan hoşlanıyorsanız ve su içmek size zor geliyorsa suyunuzun içine salatalık, limon, karanfil, zencefil ya da çilek gibi meyveler ekleyebilirsiniz.
  • Kahvaltı başta olmak üzere öğünlerinizi atlamayın. Bütün gece aç kalmış vücudunuzun iyi çalışması için güne enerji alarak başlaması lazım unutmayın. Kahvaltınızda muhakkak yumurta peynir gibi kaliteli protein kaynakları bulundurun. Değişiklik arzu ettiğiniz durumlarda ise yulaf veya tam tahıllı şekersiz gevrekler ile süt veya yoğurdu karıştırarak hem tok tutan hem kalorisi düşük kahvaltılar yapabilirsiniz.
  • Küçük miktarlarda ara öğün yapın ama sağlıklı yiyeceklerle. Sırf kolay taşınabiliyor ya da her yerden bulabiliyorum diye aldığınız bisküvi, çikolata gibi şeyler sadece boş enerji kaynaklarıdır ve daha çok acıkmanızı sağlar unutmayın.

Eat Clean Beslenme ile Zayıflama

Temiz beslenme dünyada "eat clean" başlığı altında yayılmış ambalajlı ve hazır işlenmiş gıdalardan uzak durma şeklidir. Çünkü bu gıdalar hem işlenmiş olduğu için birçok katkı maddesi ve koruyucu içerir hem de fazlasıyla yağ ve karbonhidrat barındırır. Çikolata yerine elma, bisküvi yerine tam buğday ekmeği veya gevreği yemek diyetiniz için büyük bir avantaj sağlayacaktır. Ayrıca gazlı içecekler, hazır meyve suları ve kolaları da kesinlikle alışveriş listenize ve mutfağınıza almamalısınız. Doğal ve organik ürünlerle dolu bir mutfak sağlıklı beslenmenin en önemli adımıdır.

Bitki Çayları Zayıflatır mı? Kilo Verdirir mi?

Bitki çayları hem günlük su ihtiyacınızı karşılamak hem de öğünlerinizle beraber farklı tatlar ve lezzetler denemenizi sağlar. Özellikle beyaz ve yeşil çayın yağ yakımını hızlandırıcı mükemmel bir etkisi vardır. Sindirimi hızlandırmak kendinizi stresli hissettiğiniz anlarda rahatlayabilmek için rezene ve papatya gibi bitki çaylarını içebilirsiniz ara öğünler ile beraber tüketerek gıda alımını azaltabilirsiniz. Ayrıca spor öncesi tüketeceğiniz şekersiz Türk kahvesi de yüzde yirmi civarında fazla yağ yakmanızı sağlamaktadır.

Hızlı Zayıflamak İçin Neler Yapılmalı?

Hızlı kilo vermek istiyorsanız yapacağınız ilk iş porsiyonlarınızı yarı yarıya düşürmek olacaktır ki mideniz küçülme yoluna girsin. Sadece porsiyonlarınızı değil tabaklarınızı da küçülttüğünüz takdirde tabaklarınız daha dolu görüneceği için algınız değişecek küçük tabakta daha çok yemek yemiş gibi hissedeceksiniz. Bu arada yemek için en küçük salata için en büyük tabakları kullanın çok faydasını göreceksiniz. Salata ve yemeklerinize elma sirkesi ekleyin yağ yakımını hızlandıracaktır. Yemek yerken lokmaları mümkün olduğunca uzun süre çiğneyin ve her zaman çorba ve salata ile başlayın. Çorba ve yemeklerinizde krema kullanmayın çünkü çok kalorilidir. Lokmalar arasında çatal bıçağı elinizden masaya bırakın yemek yeme süresini uzatın.

Zayıflamak İçin Spor Yapmanın Faydaları

Spor yapmak bütün vücudunuzu çalıştıracağı ve enerji açığı ortaya çıkaracağı için zayıflama sürecinizin olmazsa olmazlarındandır. Hem yağ yakımını arttıracak hem de kas miktarını artıracak böylece daha hızlı çalışan bir vücut sahibi olacaksınız. Spor yapmadan önce muhakkak Türk kahvesi ve su içmeyi unutmayın. Günde yapacağınız yarım saatlik orta tempolu yürüyüş hızlı zayıflamak ve ince bir bedene kavuşmak için en kuvvetli adımlardandır. Siz de tüm bu hususlara dikkat ederek hızlı ve sağlıklı bir şekilde hız kilo vermeyi sağlayarak sımsıkı bir bedene kavuşabilirsiniz.

  • en hızlı kilo verme yöntemleri
  • temiz beslenme
  • eat celan
Yorumlar
Serdar Bilgin En hızlı kilo verdiren spor ve diyet nedir? Yaklaşık 15 kilo fazlam var ve zayıflamak istiyorum. Bunun için ne yapmam gerekiyor? Hızlı kilo vermeyi sağlayan yöntemler nelerdir? Hızlı zayıflamak sağlıklı olur mu 1 haftada kaç kilo verilmeli en fazla? cevapla
Zeynep Diri Bol su içmek ve az kalorili yiyecekler tüketmek en hızlı kilo verme yöntemleri arasında gösterilebilir. Zayıflamanın bitkisel yollarını uygulamak kalıcı yağ yakımı konusunda faydalı olabiliyor. Bağırsak hareketlerinin ve metabolizmanın düzenlenmesi bence ön koşul. cevapla
yorum yaz
Yeşil Elma Diyeti Nasıl Yapılır? Zararları Var mı? Yorumları Nelerdir?