Zayıflama30 Mart 2020 - 20:40:07

Evde Kilo Vermek İçin Diyet, Spor ve Egzersiz

Evde Kilo Vermek İçin Diyet, Spor ve Egzersiz

Evde kilo vermek için birtakım beslenme programları ile birlikte spor ve egzersiz yöntemleri uygulayarak kısa süre içerisinde vücudunuzu forma sokabilirsiniz.

Evde Kilo Vermek İçin Diyet Yöntemi

Sağlıklı beslenerek ve metabolizmanın hızlanmasını sağlayarak evde basit yöntemler ile kilo verme etkisi meydana getirebilirsiniz. Kilo vermenin temel noktası metabolizma ve sindirim sistemidir. Sindirim sisteminin dengeli olması metabolizmayı düzene sokar. Metabolizmanın düzenli çalışması ise vücut yağ yakımının gerçekleşmesine etki sağlar. Bu sayede kalıcı yağ yakımı gerçekleşmiş olur. Sağlıklı kilo vermek vücuttaki fazla yağların dışarı atılması ile gerçekleşir. Bunu ise doğal yollar ile gerçekleştirmek gerekmektedir.

Evde kilo vermek için öncelikle şeker ve nişastayı kesmelisiniz. Bu iki besin de karbonhidrat olarak nitelendirilmektedir. Karbonhidrat alımı fazla olursa vücut enerji sağlamak için yağlara yönelmez. Hatta tam aksi olarak yağ depolar. Eğer karbonhidrat alımını azaltırsanız metabolizma sistemi için gerekli olan enerji depolanmış olan fazla yağlardan sağlanır. Uygulayacağınız diyet listesinin bu duruma yatkın olması gerekmektedir.

Sağlıklı bir şekilde zayıflamak için yağ, protein ve sebze tüketimine özen veriniz. Fakat zeytinyağı gibi sağlıklı yağlar, düşük karbonhidratlı sebzeler ve sağlıklı proteinler alınız. Böylece vücudunuzda tokluk etkisi ile birlikte aşırı yemek tüketimini azaltıcı etkiler meydana getirebilirsiniz. Diyetler tek besinli değil, çeşitli beslenme türlerine yönelik olmalıdır.

Evde Kilo Vermek İçin Spor ve Egzersiz Yöntemleri

Genel olarak yağ yakıcı egzersizlerin spor salonlarında uygulandığı düşünülse de evde uygulayabileceğimiz bazı hareketler ile yağ yakımı sağlamak mümkündür. Karın bölgesindeki yağların yanı sıra, basen, bel ve bacak inceltmeye yardımcı pek çok egzersiz yöntemi bulunmaktadır. Bu hareketleri uygulamadan önce vücudunuzu esnetmeye dikkat ediniz. Eğer vücudunuz esnemezse bazı sakatlıklar yaşanabilir.

Yarım mekik, squat ve ip atlamak gibi egzersizler oldukça basittir ve yağ yakımına katkı sağlamaktadır. Bunları birkaç set şekline ve kendinizi çok yormadan uygularsanız kilo verebilirsiniz. Fakat şunu belirtmek gerekir ki düzenli beslenme uygulanmadan yapılan egzersizler evde kilo verme konusunda yeterli olmamaktadır.

Evde Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Günlük hayatta bol su içmek kilo vermeyi kolaylaştıran şeylerin başında gelmektedir. Evde durdukça canımız daha fazla yemek yemek istemektedir. Bunu engellemenin yolu bol su içerek midede tokluk etkisi yaratmaktadır. Dengeli beslenme sağlamak ve bunun yanı sıra yemeklerden önce su içmek kilo verme etkisini arttırmaktadır. İçerisinde kafein bulunan kahve veya çay gibi içecekler metabolizmayı hızlandırır ve yağ yakımını arttırır. Bu şekilde basit yöntemler ile zayıflama sağlayabilirsiniz.

Evde Kilo Vermek İçin Ne Yapmalıyım?

Yağ yakımı sağlamak için yavaş yemek yemelisiniz. Yavaş yemek yediğinizde sindirimi daha kolay olur. Bununla birlikte kilo vermeye destek olan hormonların artması da sağlanır. Her gün tartılın ve kaç kilo verdiğinizi gözlemleyin. Böylece daha etkili yağ yakımı sağlayabilirsiniz. Bunların yanı sıra düzenli uyumayı ihmal etmeyiniz. Evde kilo vermek için egzersiz yapmayı da ihmal etmeyiniz.

Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Harnup Pekmezi Ne İşe Yarar? Neye İyi Gelir? Faydaları, Zararları, Kullanımı