Weight Watchers Diyeti Ne Demek? Yapanlar ve Zayıflayanlar
Diyet

Weight Watchers Diyeti Ne Demek? Yapanlar ve Zayıflayanlar

31 Mart 2020 - 08:50:41

Weight watchers diyet; protein, yağ ve karbonhidrat barındıran, 7 gün içerisinde 1 kilo vermeyi hedefleyen bir zayıflama programı olarak nitelendirilmektedir.

Weight Watchers Diyeti Ne Demek?

Son zamanların en etkili ve verimli diyetleri arasında gösterilen weight watchers diyeti, puanlama esasına dayanan bir beslenme programıdır. Buna göre tüketilen her yiyeceğin bir puanı bulunmaktadır. Hem bölgesel hem de genel vücut ağırlığında yağ yakımı sağlamaya yardımcı olan bu diyet yöntemi yaklaşık olarak 1 hafta içerisinde 1 kilo verdirmeyi hedeflemektedir. Oldukça basit ve uygulaması kolay olan bu zayıflama yönteminde aç kalarak kilo vermek değil, sağlıklı beslenerek zayıflamak önerilmektedir.

Weight watchers diyet yöntemi asıl olarak kişinin hayatının her döneminde uygulayabileceği, belli bir periyod içermeyen bir kilo verme yöntemidir. Diyetin mantığını ve yöntemini benimsedikten sonra formunuzu korumak için ya da daha sağlıklı beslenmek için uygulayabilirsiniz. %56 karbonhidrat, %20 protein ve %20 yağ barındıran bu diyet uygulaması, gün içerisinde ortalama olarak 1500 kaloriye izin vermektedir. Bu oran kişinin kilosuna, metabolizmasına ve yaşına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Ayrıca bunu belirleyen başka etkenler de bulunmaktadır. Puan esasına dayanan bu diyet listesinde tüketilen her besinin belli bir puanı vardır. Ne kadar düşük puanlı besinler tüketirseniz etkisi o kadar fazla olmaktadır. Yüksek puan kazanmaya değil, düşük puan kazanmaya yönelik bir yöntemdir.

Weight Watchers Diyet Nasıl Yapılır?

Lif açısından zengin olan ve metabolizmanın sağlıklı bir şekilde çalışmasına katkı sağlayan weight watchers diyet listesinde yaklaşık olarak 4 bin tane besin bulunmaktadır. Bu yöntemi uygulamak için size özel bir beslenme programı hazırlanmaktadır. Bu program dahilinde gün içerisinde aç kalmadan ve enerji düşüklüğü yaşamadan zayıflamayı sağlayabilirsiniz.

Sağlıklı zayıflama sağlayabilmek için gün içerisinde 25-30 arasında bir puanı yakalamanız gerekmektedir. Bu diyet listesinin puanlamasına bir örnek verecek olursak 1 tane gevrek ekmek 0,5, 1 dilim tost ekmeği, 1 dilim siyah ekmek 1,5, 1 dilim normal ekmek 2, 1 dilim baget ekmek ise 4 puandır. Eğer ki baget ekmek yemeyi tercih ediyorsanız diğer yiyeceklerden puan kırmanız gerekmektedir. Böylece 25-30 puan arasında kalarak sağlıklı bir zayıflama sağlayabilirsiniz.

Dengeli beslenmeye yardımcı olan ve metabolizmanın düzenli çalışmasını sağlayan weight watchers diyet, sindirim sisteminin etkin olmasına da destek olur. Böylece kilo vermeye engel olan problemlerin giderilmesine katkı sağlar.

Weight Watchers Diyeti ile Kilo Verme

Diğer diyetlere göre oldukça farklı olan ve tek bir beslenme çeşidini dayalı olmayan weight watchers diyet yöntemi ile günlük kalori ihtiyacının yaklaşık olarak %20-30 civarını yağlı besinlerden alabilirsiniz. Sebze meyve tüketimi bu diyette oldukça önemlidir. Ayrıca belirtildiği şekilde beslenirseniz ve dize verilen programa uyarsanız tuz ihtiyacınızı da karşılamış olursunuz. Bu ile zayıflama oldukça basit ve sağlıklıdır. Fakat hipertansiyon, şeker, böbrek ya da kalp hastaları uygulama öncesinde dikkatli olmalı ve mutlaka uzman bir diyetisyenden onay almalıdır.

Weight Watchers Diyeti Yapanlar ve Zayıflayanlar

Fazlalıklardan kurtulmak için uygulanan pek çok yöntem bulunmaktadır. Bunlar arasında genel olarak insan sağlığını riske atmayan ve metabolizmanın düzenli çalışmasına destek olan diyetlerin uygulanması tavsiye edilir. Weight Watchers diyeti bunlardan biridir. Bu diyeti yapanlar tarafından yazılan yorumlara göre kişiler istedikleri kiloya bu diyet sayesinde kolayca ulaşabilmektedir.

Yorumlar
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: