Yaşam 12 Mayıs 2021 - 13:19:01

Göğüs Nasıl Küçültülür? Doğal Göğüs Küçültme Yöntemleri

Göğüs Nasıl Küçültülür? Doğal Göğüs Küçültme Yöntemleri

Kadınların dişiliğinin sembolü olan göğüsler ergenlik döneminde östrojen hormonunun salgılanması ile beraber oluşmaya başlar. Vücut ile doğru orantılı büyüyen göğüsler bazı kişilerde aşırı büyüme meydana getirebilmektedir. Büyük ve geniş olan göğüslerinden şikayetçi olan kadınlarda psikolojik olarak da kendini rahatsız hissetmesine neden olabilmektedir.

Büyük Göğüsler Nasıl Küçültülür?

Vücudunun göze çarpan ilk bölgesinin göğüsleri olması bir kadın için sıkıntılı bir hal alabilir. Göğüslerin zamanla büyümesi ile beraber küçültmek isteyen birçok kadın bulunmaktadır. Göğüsler ergenlik döneminde olması gereken yapıda büyüme göstermiş olmasına rağmen daha sonradan da büyüme gösterebilmektedir. Genetik faktörler, obezite, gebelik, emzirme, hormonlar ve ilaç kullanımları göğüslerin büyümesine neden olabilir. Çok fazla büyük göğüslerden dolayı bel ve boyun ağrıları meydana gelebilmektedir. Bu yüzden göğüslerinin büyük olmasından şikayetçi olan kadınlar göğüs küçültmek için farklı yöntemlere başvurabilmektedirler.

Göğüs Küçültme Yöntemleri Nelerdir?

İri ve geniş göğüslere sahip olan kadınların bel ve boyun ağrıları fazla olduğundan bazı operasyonlar geçirerek göğüslerini küçülttürebilmektedirler. Göğüs bölgesinden ameliyat ile alınan bazı dokular göğüslerin küçülmesini sağlayabilir. Bunun yanı sıra kardiyo hareketleri ve aerobik yapmak göğüslerin küçülmesi için alternatif olmaktadır. Kadınların spor yaparak göğüslerinin küçülmesi ilerleyen dönemlerde sorun yaşamasına engel olmaktadır. Ameliyat yada estetik operasyon ilerleyen dönemde göğüs bölgesinde oluşabilecek sorunların meydana gelmesine sebep olur. Kişinin kendini daha iyi hissedebilmesi için göğüs küçülme ameliyatı olması ve sonucunda da başarılı sonuçların elde edilmesi kişiyi ruhsal olarak da rahatlatabilmektedir. Göğüs küçültme ameliyatları dışında doğal yöntemler ile de göğüs küçültme işlemleri yapılabilmektedir. Fakat bu durum biraz zaman aldığından kişinin sabırla uygulaması gereken yöntemlerden biridir.

Göğüs Küçültmek İçin Doğal Yöntemler Nelerdir?

Doğal yöntemler ile büyük göğüslerinden kurtulmak isteyenler öncelikle her gün düzenli olarak egzersiz yapması gerekmektedir. Egzersizler göğüslerin küçülmesini sağlamaya yardımcı olacaktır. Egzersiz dışında beslenme ve masaj ile göğüslerin küçülmesi sağlanabilmektedir. Küçük göğüslere sahip olabilmek için göğüslerde sıkılaşma olması gerekmektedir. Bu sayede göğüs kasları harekete geçerek daha diri göğüslere sahip olunabilir. Ayrıca tüketilen gıdalar ve göğüs bölgesine yapılan çeşitli maskeler göğüsleri kısa sürede toparlayarak daha dik durmasını sağlar. Büyük göğüsler genel olarak sarkık durduğu için görüntü olarak da kişiyi rahatsız etmektedir.

Göğüs Küçülten Bitkiler ve Maskeler Nelerdir?

Zencefil göğüslerin sıkılaşmasını sağlayan bitkilerden biridir. Yeşil çay ile beraber tüketilmesi göğüs dokusunun sıkılaşmasını sağlar. Buna bağlı olarak egzersiz ve masaj ile desteklendiğinde daha kısa sürede göğüslerde küçülme olacaktır. Yumurta beyazı maskesi göğüs dokusunun ve cilt yapısının toparlanmasına yardımcı olur. Daha gergin dik göğüslerin olması için büyük göğüslerde yumurta beyazı maskesi uygulanarak kalıcı küçültme sağlanabilir. Büyük göğüslerde bu uygulamalar yapılırken mutlaka göğsü tamamen saran ve toparlayan bir sütyen giyilmesi küçülmenin daha hızlı olmasına yardımcı olacaktır.

  • göğüs küçültmek
  • göğüslerin büyük olması
  • göğüslerin küçülmesi
  • göğüs küçültme işlemleri
Yorumlar
Melek Aydın Çok kilolu biri değilim ve göğüslerim bence vücuduma göre gerçekten büyük. Küçültmek için ne yapmam gerekiyor? Toparlanmasını istiyorum biraz. Göğüs küçültme ameliyatı işe yarar mı? Yaptıranlar var mı? cevapla
yorum yaz
Prostat Nedir? Neden Olur? Belirtileri, Nedenleri ve Tedavisi