Zayıflama

Greyfurt ve Elma Sirkesi Kürü ile Zayıflama Nasıl Olur?

25 Mart 2018 - 17:51:24
Greyfurt ve elma sirkesi kürü ile zayıflama nasıl olur?

Farklı ürünlerin karışımı ile hazırlanan kürler, kilo verme üzerinde etkili olurken greyfurt ve elma sirkesi kürü de bu karışımlardan birisidir.

Greyfurt ve Elma Sirkesi Kürü ile Zayıflama

Zayıflamak isteyen kişiler, bir yandan diyetlerine başlarken bir yandan da ellerinden geldiğinde sporlarını gerçekleştirirler. Bu etmenleri hayatlarının içerisine sokan kişiler, doğal ürünlerin kullanımına da başlarken bu sayede oldukça sağlıklı ve hızlı bir biçimde fazla kilolarından kurtulmaları mümkün olacaktır. Hem greyfurt hem de elma sirkesi, kendi başına yağ yakımına katkı sağlarken bu iki ürünün beraber kullanımı ile bu etki daha yüksek düzeylere çıkacak ve lezzet açısından da daha tatminkar bir ürün ile karşılaşılacaktır. Bu sebeple de greyfurt ve elma sirkesi kürü zayıflamak isteyen kişiler tarafından rahatlıkla kullanılabilir.

Greyfurt ve Elma Sirkesi Kürü Nasıl Yapılır? Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Bu kürün hazırlanması için 1 bardak kadar greyfurt suyuna ihtiyaç duyulmaktadır. Bu suyun çıkarılması için kaç adet greyfurta ihtiyaç duyulacağı değişiklik gösterdiğinden kişilerin kendileri bu suyu hazırlaması gerekir. Buna ek olarak dışarıdan hazır olarak alınan ya da evde yapılan elma sirkesinden yalnızca 2 çay kaşığı kullanmak yeterli olacaktır. Bunlara ek olarak tadını biraz zorlayıcı bulan kişiler, karışımın içerisine 1 çay kaşığı bal katarak daha lezzetli hale getirebilirler. Ancak bal yüksek kalorili ve şekerli olduğundan kontrollü kullanımı çok önemlidir. Mümkün olduğunca bal katılmadan tüketilmesi gerekir.

Greyfurt ve Elma Sirkesi Kürü Nasıl Hazırlanır? Nasıl Kullanılır?

İlk olarak meyve sıkacağı yardımıyla birlikte kişilerin greyfurt suyunu hazırlaması gerekmektedir. Sonrasında bu suyun içerisine elma sirkesi da katılarak karıştırılır. İsteyenler balı da bu aşamada ekleyerek kürün hazırlanma işlemini tamamlayabilirler. Greyfurt ve elma sirkesi kürü, yağ yakıcı bir etki gösterdiği için yatamadan önce kullanımı en çok tercih edilen dönemdir. Ancak uzmanlar, günde 2 defa tüketimi öngördüğünden diğer tüketimin gün içerisinde yapılacak olan spordan 1-2 saat önce yapılması doğru olmaktadır. Bu şekilde yağ yakıcı olarak görev yapan bu kürden maksimum düzeyde faydalanmak mümkün olur.

Greyfurt ve Elma Sirkesi Kürünün Faydaları Nelerdir?

İlk olarak greyfurtun C vitamini deposu olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Bu etkisi, özellikle kış aylarında hastalıklara karşı olan dayanımı daha yüksek hale getirebilir. Buna ek olarak insanlarda böbrek taşının oluşumunu belirli oranda engelleyen ürünlerden birisidir. Asidik etkisi sayesinde böbrek taşlarının birleşmeden kum halinde vücuttan atılmasını sağlamaktadır. Ayrıca cilt için de son derece faydalı bir kür olarak gösterilebilir. Sindirim sisteminin rahatlaması için de oldukça doğru ürünlerden birisidir. Sindirimi çok daha düzenli bir şekilde yapabilen kişiler, karın ağrısı ya da mide bulantısı gibi problemleri de daha nadir yaşarlar. Rahatlıkla hazırlanan greyfurt ve elma sirkesi kürü sayesinde fazla yağlardan kurtulmak son derece mümkün olacaktır.

Yorumlar
Fatma Maden 25 Mart 2018 - 18:01:24 Greyfurt suyu ve elma sirkesi karışımı ile oluşan kür kilo vermeye yardımcı olur mu? Bir arkadaşım bu yöntem ile zayıfladığını söylüyor. Bende denemek istiyorum ama herkese her yöntem yaramıyor. O yüzden emin olamıyorum.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: