Zayıflama 10 Aralık 2020 - 18:40:43

Günlük Korse Kullanarak Vücut Şekillendirme

Günlük Korse Kullanarak Vücut Şekillendirme

Günlük hayatta korse takarak fazlalıklarınızdan kurtulurken aynı zamanda vücut şekillendirme sağlayabilirsiniz.

Günlük Korse Takarak Kilo Verme

Çok eski zamanlardan beri kullanılan korse modelleri hem etkili bir şekilde zayıflama hem vücutta şekillendirme etkisi meydana getirme hem de kıyafetlerin altında daha ince ve zayıf gözükme gibi birçok özellik sağlamaktadır. Kullanım alanı oldukça çeşitli olan korseler ister günlük hayatta ister özel bir davette yani her şekilde kullanılabilmektedir. Birçok modeli olan korseler hem zayıflamak hem de daha ince gözükmek için tercih edilebilmektedir.

Eğer ki korse ile kilo vermek istiyorsanız öncelikle düzenli bir şekilde kullanmanız gerekmektedir. Her gün düzenli korse takmanın yanında spor yapmalı ve yediğiniz yiyeceklere dikkat etmelisiniz. Korse vücudunuzun bölgesel olarak zayıflamasına destek olur. Fakat bunun etkin bir şekilde gerçekleşmesi için birtakım egzersizler ile kasları aktif hale getirmek gerekmektedir. Böylece vücuttaki yağ kütlesinin azalmasını ve kas kütlesinin artmasını sağlamış olursunuz.

Korse Takarak Vücut Şekillendirme

Bölgesel incelme sağlayan korseler bu etkileri sayesinde aynı zamanda vücut şekillendirici etki de meydana getirmektedir. Bunu açıklayacak ve değerlendirecek olursak; bel korseleri göbek ve bel çevresindeki yağların yakılmasına yardımcı olur. Bu yağların yakılması bölgesel olarak incelmeyi sağlar. Bunun sonucunda ise bel ince, kalça ise daha çıkık ve yuvarlak hatlara sahip olur. Bu eki ise vücut şekillendirme olarak nitelendirilir. Korsenin vücut şekillendirici etkisi tamamen yağ yakımının gerçekleşmesi ile gerçekleşmektedir. Yağ yakımı için ya termal korse takarak ya da normal korseler ile spor yapılmalıdır. Termal korseler terletme özelliğine sahip oldukları için daha kısa sürede yağ yakımının gerçekleşmesini sağlarlar. Böylece kilo verme ve incelme ile birlikte vücut şekillendirici bir etki meydana gelmiş olur.

Günde Kaç Saat Korse Takılmalıdır?

Eğer özel bir davete katıldıysanız korse davet bitene kadar vücudunuzda takılı olmalıdır. Eğer ki gün içerisinde kıyafetlerinizin altına taktıysanız yine eve gelip üstünüzü çıkartana kadar üzerinizde kalacaktır. Korsenin çok uzun saatler boyunca takılı olması ilk zamanlarda rahatsız vermektedir. Bu nedenle ilk kullanmaya başladığınızda 1 saat yeterlidir. Bu süreyi sonrasında uzatabilirsiniz fakat aşırıya kaçılmamalıdır. Gün boyu devamlı korse takmak yerine spor ya da yürüyüşteyken 1-2 saat takmanız sizler için faydalı olacaktır. Ayrıca gece uyurken korse kullanılmamalıdır. Daha hızlı kilo vermek için gece yatarken korse kullananlar bir süre sonra bunun etkili olmadığını anlamaktadır. Çünkü vücut gece rahat olmalıdır. Diğer şekilde dinlenemez ve gün boyu halsiz kalır.

Günlük Korse Modelleri Nelerdir?

Gün içerisinde takabileceğiniz birçok korse modeli vardır. Günlük korseler külot korse, sütyen korse, bel korsesi, göbek toparlayıcı, atlet korse, kalça şekillendirici, tayt korse gibi birden fazla çeşitte karşımıza çıkmaktadır. İhtiyacınız olan korse modelini sipariş vererek sizler de gün içerisinde hem fit olabilir hem de zayıflama sağlayabilirsiniz.

  • günlük korse
  • günlük korse modelleri
  • düzenli korse takma
  • günlük korse takarak kilo verme
  • korse takarak vücut şekillendirme
  • gün kaç saat korse takılmalı
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Karışık Turşu Yapımı, Tarifi, Kalorisi ve Fiyatı