Zayıflama

Günlük Hayatta Korse Giyerek İncelme

10 Aralık 2019 - 09:50:07
Günlük Hayatta Korse Giyerek İncelme

Vücudun farklı bölgelerinde incelme ve zayıflama meydana getiren ve günlük hayatta kullanılan korseler, bölgesel zayıflama ve aynı zamanda vücut şekillendirici etki oluşturmaktadır.

Günlük Kullanım Korseleri Nelerdir?

Fazla kilo problemi olanlar zayıflamak için farklı yöntemler uygulamaktadır. Korse kullanımı bunlar arasında en fazla tercih edilen yöntemdir. Çünkü korseler takıldığı zaman vücutta anında bir incelme meydana getirmektedir. Bunun yanında düzenli bir kullanım sağlandığında kalıcı olarak incelik ve şekillendirme etkisi de sağlayabilmektedir. Günlük hayatta korse kullanmak etkili olarak kilo vermeyi sağlarken aynı zamanda kıyafetlerin altında daha ince durmayı da sağlamaktadır.

Geçmişi çok eski yıllara kadar uzanan korseler, kullananlara estetik bir görünüm kazandırmaktadır. Kilo vermenin ucuz ve etkili bir yolu olarak gösterilen korse kullanımı daha çok kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Fakat erkekler için üretilen ve yoğun bir şekilde kullanılan modeller de bulunmaktadır. Günlük hayatta tayt, atlet, külot, bel, vücut şekillendirici, termal sauna korseleri kullanabilirsiniz. Vücudun hemen hemen her bölgesi için geliştirilmiş korse modelleri bulunmaktadır. Bölgesel olarak zayıflama sağlamak istediğiniz alana göre korse seçimi yapabilirsiniz.

Günlük Hayatta Korse Takarak İncelme

Kilo verme konusunda etkileri olan korseler bunu dolaylı bir şekilde sağlamaktadır. Korse taktığınızda geçici olarak incelme sağlayabilirsiniz. Bunun kalıcı olabilmesi tamamen kişinin kendisine bağlıdır. Öncelikle etkili bir şekilde yağ yakmak istiyorsanız neopren kumaş olarak belirttiğimiz çift yönlü esneme özelliği olan termal korseleri tercih etmelisiniz. Bu korseler terleyerek kilo vermeyi sağlarken aynı zamanda toksin atımına da destek olur. Kilo verme konusunda en etkili olan modeldir. Fakat termal korseler normal korseler gibi kıyafetlerin altına giyilmez. Kendini belli edebilir. Bu korseler ısı artışı sağladığı için terleme oluşturur. Bu yüzden özel bir davette ya da günlük hayatta gittiğiniz bir misafirlikte giymeniz önerilmez. Fakat spor yaparken, yürüyüşe çıktığınızda bu korseyi takabilirsiniz. Böylece hem incelme hem de kalıcı zayıflama etkisi sağlayabilirsiniz.

Korse Takmak Vücut Şekillendirir mi?

Her korse modelinin farklı özellikleri vardır. Vücut şekillendirici özelliği bulunan iç giysiler genel olarak belin incelmesini kalçanın ise daha çıkık, yuvarlak ve belirgin olmasını sağlamaktadır. Şekillendirici özelliği bulunan korseler sıkılaştırıcı etkiye sahiptir. Böylece fazlalıkları sıkılaştırırken aynı zamanda yağ yakımına destek olurlar ve böylece bölgesel olarak şekillenme etkisi meydana getirirler. Korse takarken spor yapmak bu etkilerin daha hızlı bir şekilde gerçekleşmesini sağlar. Günlük hayatta basit egzersizler yaparken korse kullanabilirsiniz.

Günlük Hayatta Korse Nasıl Kullanılır?

Birçok kişi tarafından zayıflamak için kullanılsa da korse sağlık problemlerini gidermek için de tercih edilmektedir. Bel ağrısı şikayeti olanlar tüm gün korse kullanabilmektedir. Çünkü sabitleyici korseler ağrıların azalmasına yardımcı olur ve kişi daha rahat hareket edebilir. Zayıflamak için ise günde birkaç saat takmak yeterli olacaktır. Aynı zamanda hareket etmeyi ve tüketilen besinlere dikkat etmeyi unutmamak gerekir. Uyurken korse kullanmayınız. Günlük hayatta korse giymek kendinizi rahat hissetmenizi sağlar. Uyurken ise vücudun rahatsız olmasını ve gün içinde halsiz kalmasına neden olur.

Yorumlar
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: