Hızlı kilo almak için ne yapılmalı?
Sağlık

Hızlı Kilo Almak İçin Ne Yapılmalı?

12 Eylül 2017 - 17:12:50

Birçok kişi kilo almak için ellerinden geleni yapıyor olsa da istedikleri kiloyu alamamaktadır. Bunun nedeni ise doğru beslenmenin uygulanmamış olmamasıdır.

Hızlı Kilo Almak İçin Ne Yapılır?

Genel olarak bayanlar kilo almayı vücut hatlarının daha belirgin olması için istemektedir. Özel günlerde seçilen kıyafetleri çok zayıf oldukları için taşımakta zorlanan bayanlar buna ek olarak sıklıkla hastalanmaktadır. Bu durum bayanların hızlı kilo alma isteğini ortaya çıkarırken birçok sorunun bu şekilde çözüleceği düşünülür. Bu düşünce belirli şartlar altında son derece doğrudur. Ancak kilo alırken kiloyu yağ olarak almak oldukça büyük sorunların ortaya çıkmasına sebep olurken kontrollü olarak kiloların alınması çok daha doğru bir hamle olacaktır.

Hızlı Kilo Nasıl Alınır?

Eğer bayanlar sürekli olarak yağlı yiyecekler yemeyi tercih ederlerse kısa süre içerisinde kilo alabilirler. Gün içerisinde tüketilen şekerli ya da yağlı abur cuburlar da kilo almayı sağlayacaktır. Ancak bu gıdaları tüketerek alınan kilolar vücut içerisinde yağ olarak birikmeye başlar. Bayanların vücut hatları belirgin olmaya başlasa da bu dönemde sarkmalar ya da istenmeyen çıkıntılar meydana gelebilir. Böyle bir durumda kaldıklarında da kıyafetleri farklı sebeplerden dolayı giymekte zorlanacaklardır. Buna ek olarak hastalıklar konusunda da önceki dönemlerinde ki rahatsızlıklarından kurtulmuş olsalar da farklı rahatsızlıklar karşılarına çıkacaktır. Bu sebeple bayanların doğru diyetler ile kilo alması gerekir. Genel olarak protein ve karbonhidrat ağırlıklı yiyecekler kilo almanın en doğru seçeneği olacaktır.

Hızlı Kilo Almak İçin Nasıl Beslenmeli?

İlk olarak bayanların normalden daha fazla yemek yemeye başlaması gerekir. Özellikle hızlı kilo almayı düşünen bayanların gün içerisinde 700 ile 1000 kalori arasında beslenmesi kilo almalarını sağlar. Ancak bu doğrultuda yağdan ve şekerden uzak durulması oldukça önemlidir. Doğru yiyeceklerin seçilmesi sayesinde miktar olarak çok yenmeyen besinler sayesinde yüksek kalori almak mümkün olacaktır. Bayanlar 100 gram pirinç tükettiklerinde vücutlarına 380 kalori alacaklardır. Buna ek olarak 100 gram ıspanak yerlerse alacakları kalori yalnızca 25 kalori seviyesinde olur. Bu sebeple de belirli bir miktarın üzerinde gıda tüketemeyeceklerinin bilincinde olarak yedikleri yiyecekleri seçmeleri gerekmektedir.

Kahvaltı Yapmak Kilo Aldırır mı?

Bayanların sabah kalktıklarında hemen kahvaltıya oturmaları oldukça önemlidir. Bu aşamada uyandıktan kısa bir süre sonra acıkmayan bayanlar kısa süreli bir yürüyüş yaparlarsa bu onların acıkmasını sağlayacaktır. Kahvaltılarını çok iyi bir şekilde yapan bayanlar yaklaşık olarak 3 saat sonra tekrar yemek yiyebilirler. Bu aşamada ana yemekleri tekrarlamak zor olacağından ara öğünler ile beslenilmelidir. Bu dönemde abur cubur yerine meyve ya da fındık, badem gibi besinler tercih edilebilir. Alınacak olan besinlerin tamamında yağ olmaması çok mümkün olmadığından bayanların doğal yağlara yönelmesi gerekir. Zeytinyağı ile rahatlıkla bayanlar yemeklerini hazırlarken yüksek oranda tüketerek istedikleri kaloriyi vücutlarına alabileceklerdir. Böylece normalden daha hızlı kilo alma işlemi gerçekleşmiş olur.

Protein Kilo Aldırır mı?

Kilo almaya çalışan bayanlar için protein alımı çok önemlidir. Gün içerisinde bolca protein alan bayanlar bir yandan gerekli kaloriyi de vücutlarına alırken bir yandan da düzenli olarak yapacakları spora katkı sağlarlar. Kilo alınırken bu kiloların yağ olarak alınması yerine kas olarak alınmasını isteyen bayanlar bolca proteinin yanında düzenli olarak spor yaparak bu kiloları alırlar. Alacakları bu kiloların kas olacağını öğrenen bayanların dişilikten uzak kaslı bölgelere sahip olacaklarını düşünmeleri oldukça yanlıştır. Genetik açıdan bu durum oldukça zordur ve amatör olarak spor salonlarında egzersizlerini yapan bayanların bu hale gelmesi mümkün olmaz. Bu sebeple bayanlar et, süt ve yumurta gibi besinler sayesinde bolca protein alırken bunun ardından yapacakları spor sayesinde kaslarının gelişimini sağlarlar. Böylece vücut kıvrımları belirleşirken çok sıkı bir vücuda sahip olacaklardır. Hızlı kilo alma konusunda protein oldukça önemli bir unsurdur.

Yorumlar
Esra akıncı 08 Eylül 2017 - 09:35:59 Çok yiyorum ama bi türlü kilo alamıyorum bunun için ne yapmam gerekiyor? Nasıl kilo alabilirim ideal kilomun çok altındayım :(cevapla
Gülşen Dündar 14 Temmuz 2018 - 11:36:39 Hızlı kilo almak için günlük ne kadar kalori almam gerekiyor? Yapılması gerekenler nelerdir? Spor yapmak kilo almaya yardımcı olur mu? Nasıl beslenmek gerekiyor? Neler yemeliyim nelere dikkat etmeliyim?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: