Lipoliz nedir? Fiyatları, faydaları ve zararları
Sağlık

Lipoliz Nedir? Fiyatları, Faydaları ve Zararları

12 Eylül 2017 - 22:15:10

Fazla kilolarından kurtulmak isteyenler için geliştirilmiş bir yöntem olan lipoliz son zamanlarda oldukça tercih edilmektedir.

Lipoliz Nedir, Ne Demek?

İlk olarak ciddi bir şekilde diyet yapan bayanlar sonrasında bunu spor ile birleştirerek çok güzel bir vücuda kavuşmayı amaçlarlar. Ancak bazı durumlarda ne yaparlarsa yapsınlar belirli bölgelerindeki yağlardan kurtulmaları çok mümkün olmamaktadır. Genel olarak bel ya da bacak bölgelerinde bulunan yağlardan kurtulmakta bayanlar zorluk yaşarlar. Kilolarının düşmesine rağmen bu bölgelerindeki yağlar kalmaya devam eder ve bu durum fiziki görünüşlerinin istedikleri seviyeye gelmesine engel olmaktadır. Bu sebeple de bazı küçük cerrahi müdahaleler gerekebilir. Lipoliz işlemi de bu cerrahi müdahalelerden birisi olarak gösterilmektedir.

Lipoliz Ne İşe Yarar?

Lipoliz işleminde yağın bulunduğu bölgeye özel bir ilaç enjekte edilir. Bunun sonrasında bölgede yağ erimeye ve kaybolmaya başlar. Bu sayede bayanlar istedikleri bölgelerindeki yağarlardan çok kolay bir biçimde kurtulmuş olacaktır. Genel olarak bu işlemler diğer seçenekleri değerlendirmesine rağmen bölgesel olarak istediği düzeye gelmeyi başaramayan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Enjeksiyon işleminde kullanılan madde soya fasulyesinden elde edilirken son derece doğaldır. Bu sebeple de bayanların enjekte edilen madde konusunda endişe duymalarını gerektirecek bir durum ortaya çıkmaz. Çok kısa sürede ve kesin sonuçlar veren bu işlemde ayanlar çok yüksek seviyede acı duymazlar. Buna ek olarak sonraki yaşantılarında da dikkat etmeleri gereken çok ciddi imkanlar bulunmamaktadır.

Lipoliz Nasıl Yapılır? Nasıl Uygulanır?

Lipoliz işlemi uygulanırken terapi iğnelerine benzeyen bir iğne kullanılmaktadır. Bu iğne yağlanmanın olduğu bölgeye direkt olarak batırılarak 2 cm. kadar derinin altına inmektedir. Bunun sonrasında gerekli madde bu bölgeye bırakılarak erimesi beklenir. Bu işlem 4 ile 8 hafta aralığında yapılan bir işlemdir. Bir seferde tüm doz vücuda sokulmaz. Buna ek olarak farklı bölgelere yapılabilen bu işlem için aynı gün içerisinde her bölgeye uygulama çok doğru bir tercih değildir. Seansların sayısı mevcut yağ miktarı ve istenilen bölgelerin sayısına göre farklılık gösterebilir. Bu aşamada bayanların taleplerini olduğu gibi doktorlarına aktarması ve sonucunda görmek istediklerini belirtmesi gerekir. Böylece bu işlemde en doğru sonuç elde edilebilecektir.

Lazer Lipoliz ile Liposuction Arasındaki Fark Nedir?

Bayanlar için bu işleme benzeyen liposuction işlemi de tercih edilebilir. Birçok bayan bu iki işlem arasında yer alan farkları merak etmektedir. Liposuction işlemi cerrahi bir müdahale olarak görülen ve kesi ile yağ alınan bir işlemdir. Ancak bu işlemde bayanların cerrahi bir işlem görmesine gerek kalmadan deri altına enjeksiyon uygulanır. Yağların içeride yanmaya başlaması ve sonrasında erimesi sağlanmaktadır. Çok daha basit bir operasyon olduğundan ve iz kalma gibi problemler olmadığından son dönemde birçok kişi bu seçeneğe yönelmiştir. Ancak bu işlemin seanslar halinde yapılıyor olması ve uyuşturma işlemlerinin olmayışı bayanları endişelendiren durumlardan birisidir. Ancak uygulama sırasında duyulan acı çok düşük seviyelerde olacaktır.

Lipoliz Sonrası Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Bu uygulamadan sonraki yaşantılarında doktorların bireylere birçok önerisi bulunmaktadır. Bu uygulamanın ardından bireyler genel kilo kaybına devam etmek istiyorlarsa diyetlerine devam edebilirler. Buna ek olarak sporlarına da devam etmelerini yağ yakımlarını büyük oranda hızlandıracaktır. Bu sayede kişiler hem lipoliz işleminin uygulandığı alanlarda hem de vücudun genelinde yağ kaybına hızlı bir biçimde başlayacaktır. Kısa süre içerisinde etkilerini görmeye başlayan bayanlar ayna karşısında kendilerini çok daha fazla beğenmeye başlayabilirler. Uygulamanın yapıldığı bölgede hafif kızarıklık ve bazı durumlarda morluk olabilir. Buna ek olarak bazı hastalarda bölgenin kaşınması gibi problemler de ortaya çıkmaktadır. Ancak bu sorunların tamamı 1 hafta içerisinde ortadan kaybolur. Aksi halde doktorlarına giderek durumu anlatan hastalara ilaç tedavisi uygulanabilmektedir.

Yorumlar
Ayşe Kocaman 08 Eylül 2017 - 09:58:02 Lipooliz yaptıranlar var mı? Ben düşünüyorum ama karar veremiyorum işe yarar mı gerçekten yaptıranların yorumlarını çok merak ediyorum.cevapla
Semra Demirkaya 25 Temmuz 2018 - 16:09:40 Lipoliz fiyatı ne kadar? Bu uygulama iğne ile mi yapılıyor? Zayıflama gerçekten etkisi oluyor mu? Herhangi bir zararı ya da yan etkisi var mı? Kilo vermek istiyorum ve bunun için lipoliz yöntemini denemek istiyorum. Nasıl bir yöntem? cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: