Hızlı saç uzatma yolları, kürleri ve yöntemi nedir?
Yaşam

Hızlı Saç Uzatma Yolları, Kürleri ve Yöntemi Nedir?

05 Temmuz 2018 - 09:08:03

Kısa saçlara sahip olan kişilerin en çok aradığı saç bakım önerileri genel olarak hızlı saç uzatma teknikleridir.

Saçlar Hızlı Nasıl Uzar?

Saç yapısı keratin kaynaklı olduğundan ayda en fazla 4- 5 cm uzama sağlamaktadır. Bununla beraber kısa sürede daha hızlı uzamasını sağlamak için saç bakım kürleri uygulanabilir. Hızlı saç uzatma yöntemlerinde evdeki malzemeler ile hazırlanacak olan kürler işe yarayacaktır. Upuzun ve sağlıklı saçlara sahip olmak için saçların bakımına özen gösterilmelidir. Saç bakımında kullanılan bitkisel yağlar ve bakım kürleri hızlı saç uzamasını da etkileyen faktörler arasındadır.

Hızlı Saç Uzatma Kürleri Nelerdir?

Saçların hızlı uzaması ve sağlıklı olması için kullanılan en etkili kürlerden biri sarımsak ve zeytinyağı kürüdür. Bu kürün haftada bir kez uygulanması saçların hızlı uzamasını sağlar. Sarımsak içeriğindeki vitamin ve mineraller sayesinde saça güç verir. Saçın kökten uca doğru beslenmesini sağlar. Zeytinyağ ise saçların daha parlak ve güçlü olmasını sağlayarak sarımsak ile beraber hızlı uzamayı sağlamaktadır. Sarımsak ve zeytinyağlı saç bakım kürü hazırlanırken sarımsakların iyice ezilmesi gerekmektedir. Kavanoz içerisine alınan sarımsaklar üzerine zeytinyağı ilave edilir ve 1 hafta bekletilir. 1 hafta sonrasında kuru saça uygulanarak 3- 4 saat saçta bekletilir ve saç tamamen arınana kadar yıkanır. Haftada bir kez uygulamanın tekrarlanması gerekmektedir.

Zeytinyağı ve Yumurta Saç Uzatır mı?

Saçların hızlı bir şekilde uzatılması için uygulanan diğer hızlı saç uzatma yöntemi ise yumurta ve zeytinyağ karışımıdır. Yumurta içerisindeki vitaminler saç kökünün güçlenmesini sağlar. Böylece kısa sürede saçlarda gözle görülür bir uzama olacaktır. Yıpranmış saçlarda da onarım sağlayan bu kür haftada bir kez kuru saça uygulanır ve 3- 4 saat saçta bekletilerek saçlar yıkanır. Kürü hazırlamak için saç uzunluğuna göre 1 ya da 2 yumurta iyice çırpılır üzerine zeytinyağ ilave edilerek saça uygulanır.

Doğal Yağlar ile Saç Uzatma Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saçlara bakım yapılırken en çok tercih edilen yöntemlerden biri de bitkisel yağ karışımlarıdır. Saç yağı olarak hazırlanan bu karışım haftada 1 kez saça uygulanmalıdır. Saçların hızlı uzaması isteniyor ise biberiye, badem yağı, çam terebentin yağı, kekik yağı ve zeytinyağ karıştırılarak saça uygulanır. Ardından 1 gece yağın saçta bekletilmesi gerekmektedir. Ertesi gün saç iyice yıkanarak kurulanır. Bu bitkisel kür saçların daha canlı ve parlak görünmesini de sağlayacaktır. Düzenli olarak sça uygulandığında ayda en az 6- 7 cm saç uzaması sağlayacaktır. Saçlara bakım yaparken saçların onarılması da gerekmektedir. Genel olarak saçların kırılma ve kopmalara karşı önlem alınması gerekir. Özellikle saça uygulanan işlemler saçların çabuk yıpranmasına ve dökülmesine sebep olmaktadır. Bunu engellemek için bitkisel yağlar ile beraber E vitamini desteği sağlanabilir. E vitamini saç köklerinin de daha güçlü olmasına yardımcı olur.

Yorumlar
Öykü Tepe 05 Temmuz 2018 - 09:18:03 Hızlı saç uzatan maske nedir? Saçlar nasıl uzatılır? Saçlarım hemen hemen omzumun altında. Ben hızlı uzamasını istiyorum. Saçları uzatmak için uygulanan doğal yöntemler nelerdir? Hangi şampuanlar saçların hem sağlıklı hem de çabuk uzamasını sağlar?cevapla
Perihan Gülce 05 Temmuz 2018 - 14:13:05 Saç uzamasında yastık kılıfının önemini biliyor musunuz? Yastık kılıfı sürtünmenin fazla olduğu pamuklu kumaşlardansa saçta kırılma kopma fazla olur. Kılıf için saten ya da saten karışık kumaşlar tercih edersiniz sürtünmeyi azaltmış, kırılmayı dökülmeyi azaltmış olursunuz. cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: