Hızlı zayıflama ve kilo verme diyetleri nedir? Sırları ve ipuçları
Sağlık

Hızlı Zayıflama ve Kilo Verme Diyetleri Nedir? Sırları ve İpuçları

20 Eylül 2018 - 17:02:38

Hızlı zayıflama ve kilo verme diyetleri uzun süreden beri plan yapan ve kilo vermeye karar veren kişilerin uyguladığı diyet yöntemleridir.

Hızlı Kilo Verme Diyeti Nedir?

Diyet sürecinde şekerden tamamen uzak durulmalıdır. Satın alınan soslar, ekmek, paketlenen gıda ve dondurulan yiyecekleri içinde şeker vardır. Dolayısı ile satın alma işleminden önce gıdaların içeriği dikkatli biçimde okunmalıdır. Diyet döneminden sonraki süreçte de şekeri sınırlandırmakta ve hatta tamamen sıfıra indirgemekte fayda vardır. Taze meyve ve sebzeler tüketilmeli, paketlenen abur cubur gibi gıdalar tüketilmemelidir.

Hızlı ve Sağlıklı Kilo Vermenin Sırları Nelerdir?

Sağlıklı yaşam için düzenli yürümek gerekir. İş yoğunluğu, ev hayatı fark etmeksizin kişi yılmadan her gün yürüme süreci yaratmalıdır. Hiçbir şekilde bu aralığı yaratamayan insanların alternatif yöntemler bulmaları gerekir. Merdiven kullanmak, işe giderken birkaç durak önce inmek gibi alternatif çözümler işe yarayıcıdır. Birçok araştırma düzenli su içen insanların içmeyen insanlara nazaran daha hızlı zayıfladıkları anlaşılmıştır. Yetersiz uyumak sağlıksızdır ve aynı zamanda kilo vermeyi zorlaştırır. Sağlıklı yaşamak uyku, beslenmek ve hareket etmek gibi unsurlardan oluşur. Birinin eksik olması süreci güçleştirir. Bu yüzden vücudun ihtiyaç duyduğu uykunun alınması, yeterli, dengeli beslenilmesi, su içilmesi hareket edilmesi önemlidir. Yetersiz uykunun sebepleri arasında cep telefonu, bilgisayar, televizyon, tablet vardır. Uykuya geçmeden bir saat önceden bu tip teknolojik aletlerin bırakılması gereklidir.

Hızlı Kilo Vermenin Püf Noktaları Nelerdir?

Boş kalori olan alkol kullanımı sınırlandırılmalıdır. Alkol tüketmemek bunun yerine su içmek gerekir. Sağlıklı beslenmeyi alışkanlık haline getirmek isteyen kişilerin evde yemek yapmaları tavsiye edilir. Dışarıdan alınan yemekler ile diyet sürecini yönetmek mümkün olmaz. Çünkü bu yemeklerde sağlıksız yağlar ve fazla tuz olabilir. Vücut şekline uygun olan sporlar yapılmalı ve spor ihmal edilmemelidir. Ana öğünlerde çoğunlukla sebze yemekleri tüketilmelidir. Kalorisi düşük olan sebzelerden yemek yapılabilir ve yapılan yemeğin yanına bol yeşillikli salata iliştirilebilir. Markete girildiği zaman her istenilen gıdanın alınmaması gerekir. Bunun için nakit ödeme yapmak avantajlı olur. Kartla yapılan ödemelerde genellikle abur cubur alımına olan eğilim artmaktadır. İhtiyaç duyulan gıdalar liste yapılarak alınabilir.

Hızlı Zayıflamak İçin Ne Yapmalıyız?

Evde yapılan sağlıklı çorbalar ana öğünlerde tüketilebilir. Sabah uyandıktan sonra güne enerjik başlamak isteyen insanların yapması gereken en önemli şey kahvaltıdır. Kahvaltı uzun süre tok tutar, hızlı acıkma durumunun önüne geçer, enerjik bir gün geçirmeyi sağlar. Yemeklere baharat eklenerek metabolizmanın daha hızlı çalışması ve bu sayede kilo verme süreci kısa bir zamana yayılabilir. Her zaman tüketilen porsiyonların 2'ye bölünmesi tavsiye edilir. İkiye bölüne porsiyonun ilk kısmı yenir ve ara verilir, sonrasında diğer kalan kısmı tüketilir. Aradan süre geçmesi kişinin tok olduğunu anlamasına yardım eder. Hızlı zayıflama ve kilo verme yöntemleri arasında süt içmek vardır. Süt içilmesi ve diğer yöntemlerin uygulanması kilo verdirmektedir.

Yorumlar
Sedef Eren 20 Eylül 2018 - 17:12:38 Hızlı zayıflama diyetlerinin vücuda bir yan etkisi oluyor mu diye araştırıyorum. Aslında kısa sürede zayıflamak istiyorum ama aynı zamanda vücudum zarar görmesin de istiyorum. Bunun için hangi yöntemi uygulamalıyım?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: