İskit yağı nedir? Ne için kullanılır? İçindekiler, kullanımı, fiyatı, yan etkileri
Sağlık

İskit Yağı Nedir? Ne İçin Kullanılır? İçindekiler, Kullanımı, Fiyatı, Yan Etkileri

23 Ağustos 2018 - 02:23:16

Çin'de birçok farklı amaçla kullanılan şifalı yağlardan birisi olan iskit yağı, ülkemizde artık sıklıkla tercih edilmektedir.

İskit Yağı Nedir? Ne İşe Yarar?

Çin, bitkisel ürünlerin dünya üzerinde yayılmasında çok önemli bir merkez konumundadır. Ülkedeki herkesin bitkisel çözümlemelere karşı büyük saygısının olması, bu yönde önemli seviyede bir ilerleme kaydedilmesine sebep olmaktadır. Birçok sorun bitki çaylarının, bitkisel kremlerin ya da bitkisel yağların kullanımı ile ortadan kaldırılabilmektedir. Bu aşamada iskit yağı da kullanılan bitkisel yağlardan birisidir. Bu yağ üzerinde yapılan araştırmalar, ağrı kesici özelliğinin son derece iyi olduğunu göstermektedir. Bu sebeple de iskit yağı, ülkemizde de tercih edilen doğal ağrı kesicilerden birisi olarak gösterilebilir.

İskit Yağı Ne İçin Kullanılır?

İskit yağı, anavatanı olan Çin'de ağrı kesici özelliği sebebiyle kullanılmaktadır. Baş ağrısının tedavisinde son derece önemli bir ürün olarak gösterilebilir. Ancak asıl etkili olduğu kısım adale ağrılarının ortadan kaldırılmasıdır. Düzenli olarak spor yapan kişilerde çok fazla ortaya çıkmayan adale ağrıları, bir anda spor temposunun değişmesi ya da adaleleri çok zorlayacak hareketlerin yapılmasını ile birlikte kendisini gösterebilir. Bu durumda iskit yağı adale bölgelerindeki ağrıların ortadan kaldırılmasında çok büyük etkiler gösterecektir. Kullanımı oldukça kolay olduğundan insanlar, vücutlarının istedikleri bölgesinde bu yağı kullanarak ağrı kesici özelliğinden faydalanabilirler.

İskit Yağının Kullanımı Nasıldır?

Bu yağın kullanımı iki farklı şekilde olabilmektedir. İlk olarak tamamen bitkisel bir yağ olduğundan yemeklerin içerisinde gönül rahatlığıyla kullanılmaktadır. Yemeklerin içerisine tek başına katılması çok doğru olmaz ancak diğer bitkisel yağların yanında birkaç kaşık eklenmesi kullanım için en kolay yol olmaktadır. Çok keskin bir tadı olmadığından yemeklerin lezzetini de etkilememektedir. Bunun yanı sıra direkt olarak ağrının bulunduğu bölgeye masaj ile uygulanması da kullanım şekilleri arasında yer alır. Adale ağrılarının geçmesi için bölgeye masaj yapılarak bu yağdan sürülebilir. Bu etkisi sebebiyle profesyonel masaj salonlarında da iskit yağı sıklıkla kullanılmaktadır. Masaj sırasında tüm vücuda sürülen bu yağ, ağrılardan kurtulmayı ve insanların kaslarının gevşemesini sağlayacaktır.

İskit Yağının Fiyatı ve Yan Etkileri Nelerdir?

İskit yağı kullanmayı düşünen kişiler, fiyat olarak çok yüksek ödemeler yapmak zorunda olmazlar. Normal şartlarda 50 ml. iskit yağı içeren kutular, 20 TL fiyat ile satışa sunulmaktadır. Ancak toplu olarak alımlar yapılırsa bu birim fiyat çok daha düşük seviyelere inebilir. İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde insanlarda 8'li paketler için yalnızca 80-100 TL arasında ödemeler gerçekleştirmektedirler. Bu şekilde gerçekleştirilen alışverişlerde son derece avantajlı fiyatlar alınabilir. Ürünü bu şekilde alan kişiler, çok yoğun bir biçimde kullanırlarsa yan etkileri ortaya çıkabilmektedir. Sindirim sistemini etkileyen ürünlerden birisi olduğu için ishale sebebiyet verebilmektedir. Ürünün tek yan etkisi budur. Doğru kullanımda çok önemli bir ağrı kesici olan iskit yağı, uygun fiyatı ile birlikte birçok kişinin ilk tercihi haline gelmiştir.

Yorumlar
Banu kızılkaya 23 Ağustos 2018 - 02:33:16 İskit yağı ne işe yarar? Bu yağı kullananlar var mı? Bacak ağrılarım içien bu yağı kullansam fayda görür müyüm? Kullananlar genel olarak hangi bölgeler için kullanıyorlar ve kesin etkiler görülüyor mu? Şikayeti olan var mı?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: