Juice diyeti nedir? Nasıl yapılır? Kaç kilo verdirir?
Diyet

Juice Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır? Kaç Kilo Verdirir?

05 Haziran 2018 - 08:04:41

Son günlerde çok tartışılan diyetlerden biri olan Juice diyeti kilo verdiren alternatif zayıflama yollarından biridir.

Juice Diyeti Nedir? Nasıl Olur?

Kilo alma sorunlarının artmasıyla denenen diyet yollarına aynı hızda artmaktadır. Detoksun kişiye faydası ödem ve toksinlerin atılmasıdır. Bu uygulanan diyetin amacı sindirim sisteminin dinlendirilmesi ve vücudun mola vermesidir. Düzensiz ve sağlıksız beslenme tarzı, vitamin almamak, paketlenmiş gıdalar tüketmek, yoğun bir şekilde çalışmak, menopoz gibi durumlar sindirim sistemini yormaktadır. Bu durumdan dolayı vücudun yağ oranının artması gerçekleşmektedir. Vücuttan toksin ve ödemleri atmak için detoks yapmak gerekebilir. Bunun yanında vücut detoks sayesinde enerji depolamakta ve diyet aracılığı ile yağ oranını düşürmektedir. Juice diyeti uygulanması için muhakkak diyetisyenden onay almak gerekir.

Juice Diyeti Nasıl Yapılır?

Diyetin içerisinde protein yer almaktadır ve tahmini olarak beş gün sürmektedir. Juice diyeti programında hafif egzersizler de bulunmaktadır. Vitamin, protein ve karbonhidrat gün içindeki metabolizma hızı, saat ve öğüne göre ayarlanmaktadır. Diyetin işe yaraması için egzersizler ve program tam bir şekilde uygulanmaktadır. Diyetin günlük kalori oranı bin kalorinin altında olmamaktadır. Bunun nedeni ise metabolizmanın yavaşlamasını engellemektedir. Diyette alınan kalori oranları değişebilmektedir. Sürecin sağlıklı ve işe yaraması için diyetisyenle çalışmak gereklidir.

Juice Diyeti Ne İşe Yarar?

Juice diyeti aracılığı ile vücut kendisini üç ila beş gün içerisinde yenilemektedir. Ödem ve şişlikler çok kısa bir zamanda atıldığı için yağ yakımına geçmek kolay bir hale gelmektedir. Diyetin beş günden sonrası fayda sağlamamaktadır. Bazı kişilerin bu diyeti uygulaması sakıncalı bir durumdur. Bebeği olan, emziren veya gebe kadınları bu diyeti uygulaması doğru değildir. Ayrıca meyve sebze alerjisi olan kişilerin de uygulamaması gerekir.

Juice Diyetinin Faydaları Nelerdir?

Vücutta en çok yorulan sistem sindirim sistemidir. Sindirim sitemi işe yaramayan besinler ile doldurulduğunda, sürekli yemek yenildiğinde, uzu süre aç kalındığında, fast food, işlenmiş gıdalar tüketildiğinde ve doğru zamanda karbonhidrat alınmadığında aşırı derecede yorulmaktadır. Yorgunluktan kaynaklı görevini yapmakta zorlanmaktadır. Detoks ise hücreleri yenilemekte ve vücuttaki fonksiyonları normal hale getirmektedir. Diyetin özelliği vücudu temizlemesi, cildin güzelleşmesini sağlamasıdır. Juice diyeti sayesinde cilt parlamakta, ince çizgilerin belirginliği azalmakta, kızarıklıklar en az seviyeye çekilmekte, cilt dinlenmekte ve gerginleşmektedir. Diyetin uygulanması için gereken malzemeler blender ve katı meyve sıkacağıdır. Sağlıklı beslenmek ve bu diyeti uygulamak için bu malzemeler gerekir.

Juice Diyetinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Beslenme programının uygulanması için gereken malzemelerin taze olması çok önemlidir. Bayat sebze ve meyveler özelliklerini kaybettikleri gibi lezzetleri de zaman içinde kötüleşmektedir. Daha önceden hazırlanan, paketlenen ürünlerin kullanılması sağlıklı bir yol değildir. Hatta organik ürünlerin kullanılması ilk tercih olmalıdır. Juice diyeti yapmak için en önemli durum diyetisyen onayıdır. Sağlık kontrollerinin yapılmasından sonra uzman diyetisyen ile görüşülmeli ve diyet süreci boyunca diyetisyen ile hareket edilmelidir.

Yorumlar
Melike Öncel 05 Haziran 2018 - 08:14:41 Juice fasting diyet yapanlar var mı? Bu diyeti nasıl yapılır nasıl uygulanır? Kesin sonuçlar almaya yardımcı olur mu? Kaç gün boyunca yapılması gerekiyor? Genelde 3 günlük diye belirtiyorlar. 3 gün içerisinde kaç kilo verdirir?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: