Kabak detoksu tarifi nedir? Nasıl yapılır? Zayıflatırmı? Kilo verdirir mi?
Zayıflama

Kabak Detoksu Tarifi Nedir? Nasıl Yapılır? Zayıflatırmı? Kilo Verdirir mi?

01 Haziran 2018 - 16:08:28

Kısa sürede etkin bir biçimde kilo verebilmek için insanlar kabak detoksu gibi özel ürünleri tüketerek süreci olabilecek en hızlı hale getirebilirler.

Kabak Detoksu Nedir? Malzemeleri Nelerdir?

Detoks kelimesi, birden çok doğal ürünün bir araya getirilerek hazırlandığı özel karışımlara verilen bir isimdir. Kabak detoksu hazırlanırken de çok sayıda farklı ürün bir arada kullanılır. İlk olarak 1 fincan kabak püresine ihtiyaç duyulmaktadır. Eğer bulunabilirse çeyrek avokado, 2 avuç taze ıspanak, yarım tatlı kaşığı tarçın, çeyrek çay kaşığı zencefil, çok daha az karanfil, yarın tatlı kaşığı vanilya ve yarım bardak suya ihtiyaç duyulur. İsteyen kişiler yaz aylarında bu detoksu hazırlarken 2 adet buz da ekleyerek serinletici bir karışım elde edebilirler.

Kabak Detoksu Tarifi Nedir?

Birçok faydası bulunan kabak detoksunu hazırlamak son derece kolaydır. Eğer, bayanların evlerinde blender ya da karıştırıcı cihazlar varsa tüm malzemeleri bu cihazların içerisine atarak karıştırmaya başlarlar. Kabak detoksunun malzemeleri içerisinde yer tutan yalnızca kabak, su, avokado ve ıspanaktır. Malzemeler çok gibi görünse de diğerleri baharat olduğundan herhangi bir yer kaplamaz ve kolayca karışıma eklenebilir. Bu malzemeleri tamamen karıştıran kişiler, sonrasında bunu bardağa alarak tüketmeye başlayabilirler. Yaz aylarında karıştırıcıya buz da atılırsa çok daha çekici bir detoks suyu elde edilmiş olur.

Kabak Detoksu Zayıflatırmı? Kilo Verdirir mi?

Kabak detoksu kullanarak kilo vermek isteyen kişiler amaçlarına rahatlıkla ulaşabilirler. Ancak bunun için diyetlerini ve sporlarını da iyi bir biçimde yapmaları gerekmektedir. Bu detoks suyu, diyet dönemlerinde kişilerin tok kalmasını ve açlık hissi yaşamadan rahatlıkla diyetlerine devam etmelerini sağlamaktadır. Bunun yanı sıra spor yapan kişilerin yağ yakımı için de bu detoks suyunun çok sayıda faydası bulunur. İçerisinde hem metabolizma hızını yükselten hem de yağ yakımını hızlandıran ürünleri bir arada bulunduran bu detoks ile birlikte kişiler kilo verme dönemlerinde farklı bir destek ürününe ihtiyaç duymadan devam edebilirler.

Kabak Detoksunun Faydaları Nelerdir?

Kabak detoksu tüketen kişiler, vücutlarında birçok farklı fayda görebilirler. Her ne kadar amaçları kilo vermek olsa da insanların vücutlarında yaşlanacak olumlu değişiklikler onları mutlu edecektir. İlk olarak kansere karşı son derece etkili bir karışım olduğu söylenebilir. İçerisinde yer alan birçok madde, kanser hücrelerinin oluşumunu engelleyici özelliğe sahiptir. Bunun yanında kemiklerin güçlenmesinde de çok faydalı bir karışım olarak gösterilir. Özellikle bazı kişiler su yerine badem sütü kullanırlarsa bu etki çok daha fazla hissedilecektir. Ayrıca spor yapan kişiler için kemiklerde güçlenme sakatlanma risklerinin minimum düzeyde olmasını sağlayacaktır. Bu muhteşem karışımı elde etmek için malzemelerini hazırlayan bayanlar, en kısa sürede üretimlerinin yaparak tüketmeye ve kilolarından kurtulmaya başlayabilirler.

Yorumlar
Handan Budak 01 Haziran 2018 - 16:18:28 Kabak detoksu yapanlar ve bu detoksla kilo verenler var mı? Kabak detoksu nasıl yapılır? Tarifi ve kalorisi hakkında bilgi almak istiyorum. Gün içinde ne kadar tüketmeliyiz? Kalıcı olarak zayıflama sağlar mı?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: