Virechana detoksu nedir? Nasıl yapılır?
Zayıflama

Virechana Detoksu Nedir? Nasıl Yapılır?

01 Haziran 2018 - 18:58:40

İnsanların kendileri için en uygun detoks programlarını bulması için uzmanlara danışması gerekse de daha öncesinden hazırlanmış virechana detoksu gibi detoks programları da uygulanabilir.

Virechana Detoksu Nedir? Ne İşe Yarar?

Detoks programları, kişilerin vücutlarını olabildiğince zararlı maddelerden arındırmasını ve bu arındırma sırasında fazla kilolarından da kurtulmasını sağlayan uygulamalardır. Bu uygulamalar, genel olarak bunu planlayan ve hazırlayan uzman kişilerin adıyla anılır. Virechana detoksu da bu şekilde bir detoks programı olurken kişilerin 8 gün boyunca bu detoks programına uyarak hayatlarına devam etmesini öngörür. Eğer kişiler 8 gün boyunca virechana detoks programına devam ederlerse 3 ile 5 kilogram arasında kilo verebilirler. Burada değişiklikler kişilerin mevcut vücut yapılarına göre olacaktır.

Virechana Detoksu Prensipleri Nelerdir?

Virechana detoksu uygularken kişilerin belirli prensipler edinmeleri ve bunları sürekli olarak uygulamaları gerekir. Çünkü kişilere direkt olarak yemeleri gereken ürünler sunulmazken belirli seçenekler gelir. Bu seçeneklerde prensiplere uyarak kişiler kararlarını verebilirler. İlk olarak her acıkma anında kişilerin yalnızca 1 kase tüketim yapması gerekmektedir. Bunun yanı sıra midede kazınma diye tabir edilen çok acıkma durumları olmadan kişilerin detoks çorbasını tüketmemesi gerekmektedir. Ara öğün olarak bitki çaylarının tüketimi çok büyük önem taşır. Özellikle bu bitki çaylarında zencefil ve limon kullanımı son derece önemlidir. Çorbaları hazırlarken kişilerin hiçbir şekilde un kullanmaması gerekirken sebzelerden de en fazla 2-3 çeşit kullanılması gerekmektedir.

Virechana Detoksu Nasıl Yapılır?

Sabahları kalkıldığında bir bardan yağlı sıcak süt içilerek programa başlanır. Mümkünse kişilerin içerisine 1 çay kaşığı kadar zencefil atması gerekir. Bunun sonrasında kişilerin çok acıkana kadar herhangi bir ürün tüketmemesi gerekmektedir. Saat 18:00'a kadar istedikleri bir saatte kişiler çorba tüketerek açlıklarını giderebilirler. Eğer çorba yeme imkanları yoksa haşlanmış sebze tüketimi olabilmektedir. Akşam saat 20:00 olana kadar kişilerin bir kase daha çorba içme hakkı bulunmaktadır. Bu sebze çorbasında baharat kullanımı son derece önemlidir ve kişilerin kullanmaktan çekinmemesi gerekir. 8 gün boyunca bu şekilde detoksa devam edilebilir.

Virechana Detoksunnun Faydaları Nelerdir?

Bu uygulamayı gerçekleştiren kişiler ilk olarak vücutlarında çok ciddi bir arınma yaşarlar. Vücutlarının içerisinde yer alan artık maddelerin tamamı vücutlarından dışarı çıkmış olacaktır. Bunun yanı sıra büyük şehirlerde yaşayan kişilerin çevre kirliliği sebebiyle yaşadıkları sorunlar da minimum düzeye indirilecektir. Hem ciğerleri hem de diğer iç organları egzoz gazı gibi zehirli maddelerden tamamen arınır. Vücudun stresli yapısı tamamen dağılır ve insanlar çok daha huzurlu bir biçimde günlerine devam ederler. Tüm bunların yanında 3 ile 5 kilogram arasında verilecek olan kilolar da detoks uygulamasının en büyük faydalarından birisi olarak gösterilebilir. Birçok kişinin çok etkili olması sebebiyle tercih ettiği Virechana detoksu ile birlikte kısa süre içerisinde hem vücudunuzu temizleyip hem de fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Yorumlar
Özlem Yanardağ 01 Haziran 2018 - 19:08:40 Virechana detoksunu ilk defa duydum. Bu detoksu nasıl yapabiliriz? Yapanlar var mı? Tam olarak ne işe yarıyor acaba zayıflama için mi yapılmalı yoksa vücudun daha sağlıklı olması ve ödem atılması için mi? Nasıl hazırlanır?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: