Kilo alma kürü nasıl yapılır? Kilo aldıran karışımlar
Sağlık

Kilo Alma Kürü Nasıl Yapılır? Kilo Aldıran Karışımlar

04 Mayıs 2018 - 13:35:21

Bulunduğu kilodan memnun olmayan ve normalden daha zayıf olan kişilerin kilo almak için uyguladığı küre kilo alma kürü denir.

Kilo Almak İçin Karışımlar Nelerdir?

Yeterli kilosu olmamasından şikayet eden bir sürü kişi bulunmaktadır. Fiziksel ve sağlık olarak bulunduğu noktadan memnun olmayan insanlar alternatif yollar denemektedir. Güçsüz ve çelimsiz görünmek beraberinde olumsuz bir duyguyu getirebilir. Her insan giydiği kıyafetin bedenine oturmasını ve tam olmasını ister. Fakat normalden daha zayıf olmak çeşitli sağlık problemlerine yol açabilmektedir. Bunun içerisinde kemiklerin güçsüzlüğü, mide rahatsızlıkları kas sorunları vardır. Bahsedilen problemleri ortadan kaldırabilmek için beslenme tarzının değiştirilmesi gerekir. Çok zayıf olan birisi kilo almak için daha fazla kalori almalıdır.

İştah Nasıl Açılır? Kilo Nasıl Alınır?

Gün içinde çeşitli ara öğünlerden yardım alarak iştahı açmak ve kilo almak mümkündür. Kilo almanın çeşitli nedenleri olduğu gibi zayıflık da bir problemdir. İştahsız olmak, genetik nedenler, vücut yapısı gibi çeşitli etkenler zayıf olmanın nedenleri arasında yer almaktadır. Normalden daha zayıf olan insanların iştah açan besinler tüketmesi gerekir. İştah açan besinlerin kilo aldırma özelliğinde olması istenilen sonuca ulaşılmasını sağlar. Yüksek kalori içeren bir besin kilo almayı sağlar. Fakat bu tarz beslenmenin yanında kilo almayı sağlayan karışımların uygulanması da işe yarar bir yöntemdir.

Çok Zayıfım Kilo Almak İstiyorum

Kilo almanın birbirinden çeşitli yöntemleri vardır. Kilo almak için üç ana ve ara öğün tüketilmelidir. Yemeklerden önce ve sonra su içilmemelidir. Yemekten önce şu içmek iştahı tıkadığı için tabaktaki besinleri bitirmek zor olabilir. Bu durumda kilo almayı engellemektedir. Su içmek yerine kalorisi oldukça fazla olan meyve sularından yardım alınabilir. Ekmeğin fazla oranda tüketilmesi kilo almayı sağlar. Makarna, karbonhidrat seviyesi fazla olan gıdaların tüketilmesi zayıflık sorunundan şikayet eden kişiler için bir yöntemdir. Yemeklerde kullanılan yağın tereyağı ve zeytinyağı olması gerekir. Salatanın kalori oranı fazla olmalıdır. Ayrıca tatlı tüketmek kilo almayı kolaylaştırır. Kilo almak isteyen insanların sigara tüketmemesi tavsiye edilir. Sigara sağlık için zararlı olmasının yanında iştahı da kapatmaktadır.

İştah Açan Besinler Nelerdir?

Önerilen karışım yüksek kalori içeren besinlerden meydana gelmektedir. Tavsiye edilen bu karışımın gün içinde iki yemek kaşığı tüketilmesi gerekir. İştah açan karışım ara öğünlerde tüketilebilir. Ara öğünde karışımı tüketmek ana öğünde iştahın artmasını sağlar. Bu yüzden gün içinde ara öğünlerde bu tarif uygulanabilir. Kilo alma kürü için yarım kilo tahin ve üzüm pekmezi, iki yüz gram ceviz, badem ve fındık içi gerekir. Pekmez ve tahin bir kabın içerisinde iyi bir şekilde harmanlanır. Sonrasında içerisine kuru yemişler ilave edilir ve tekrardan karıştırılır. Hazırlanan kürün her gün olmak şartı ile iki kaşık olacak şekilde ara öğünlerde tüketilmesi gerekmektedir.

Yorumlar
Betül Yıldırım 05 Mayıs 2018 - 12:47:01 Sağlıklı bir şekilde kilo alabilmek için hangi doğal kürlerden yararlanabilirim? Biraz fazla zayıfım ve bu hoşuma gitmiyor. Herhangi bir sağlık problemim yok ama yediğim yiyecekler kilo yapmıyor. Nasıl beslenmem gerekiyor?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: