Yaşam 09 Ocak 2021 - 05:50:46

Korse Giymenin Püf Noktaları

Korse Giymenin Püf Noktaları

Bölgesel incelme, zayıflama ve vücut şekillendirici etki meydana getirme konusunda etkili olan korseler, faydaları ve etkileri sayesinde pek çok kişinin tercihi haline gelmiş iç giysi modelidir. Korse giymenin püf noktalarından bazıları ise beden, kumaş ve model seçimi olarak belirtilmektedir.

Korse Takmak Zayıflatır mı? Faydaları Nelerdir?

Hem kadınların hem de erkeklerin kullanımı için uygun olan korseler günümüzde pek çok amaç için kullanılmaktadır. Eski zamanlarda daha çok bel bölgesinin incelmesi ve kalçanın daha çıkık durması için kullanılan korseler, günümüzde vücudun herhangi bir bölgesini inceletmenin yanı sıra sağlık için de tercih edilebilmektedir.

Zayıflamak için alternatif bir yöntem olarak nitelendirilen korseler gün içerisinde birkaç saat takıldığında etkili olarak incelme meydana getirmektedir. Fakat korse takarken aynı zamanda vücut kaslarının harekete geçmesini sağlayan egzersizlerin de uygulanması gerekmektedir. Korseyi taktığınız zamanda vücudunuzda anında bir incelme meydana gelir. Fakat bu kalıcı değildir. Bu incelmenin kalıcı olması için vücutta terleme meydana getirerek metabolizmanın hızlanmasına destek olacak termal korselerin kullanılması gerekmektedir. Eğer ki sadece vücutta toparlama etkisi yaratmak isterseniz sıkılaştırıcı korse modellerinden de yararlanabilirsiniz. Korselerin vücuda birçok faydası bulunmaktadır. Kilo vermenin yanı sıra, bel bölgesinde meydana gelen herhangi bir ağrının giderilmesine yardımcı olmaktadır.

Korse Nasıl Giyilir? Nasıl Takılır?

Korse kullanımında etkin ve verimli sonuçlar almak istiyorsanız kullandığınız modelin amacınıza uygun olmasını sağlamalısınız. Eğer ki kilo vermek için kullanacaksanız termal modelleri, sadece sıkılaşmak ve ince gözükmek için kullanacaksanız normal korse modellerini ve bel ağrısı, omurga eğriliği gibi ortopedik rahatsızlıklar için kullanacaksanız çelik balenli korseleri tercih etmelisiniz. Uygun korse modelini seçtikten sonra ise korsenin özelliklerine odaklanmanız gerekmektedir.

Öncelikle belirtmek gerekir ki korseler gün içerisinde giyilir. Spor yaparken veya hareket halindeyken tercih edilmelidir. Birçok kişi etkili zayıflamak için gece yatarken korse giymek gibi yöntemler uygulamaktadır. Eğer ki doğru bir korse kullanımı sağlamak istiyorsanız yatarken giymek yerine gün içerisinde birkaç saat hareket halindeyken kullanmalısınız. Tayt şeklinde, korseler kolay giyilip çıkartılmaktadır. Aynı şekilde bel, göbek korseleri de önünde bulunan kopçalar sayesinde kolayca takılıp çıkartılmaktadır. Kıyafetlerin altına giyilebilen korseler gün içerisinde kesinlikle belli olmadan incelme sağlayabilmektedir.

Korse Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Vücudun incelmesine ve sıkılaşmasına yardımcı olan bu iç giysileri alırken beden ölçüsüne ve kumaş yapısına dikkat etmelisiniz. Beden ölçüsünün küçük olması vücudu çok fazla sıkar. Korselerin aşırı sıkı olması daha fazla incelme ve sıkılaşma sağlamamaktadır. Aksine cilde zarar vermektedir. Beden ölçüsü vücut yapısı ile birebir uyum sağlamalıdır. Bunun yanında kullanılan korsenin kumaş yapısı nefes alabilir nitelikte olmalıdır. Böylece cildin tahriş etmesi önlenmiş olur. Korse hakkında bilinmesi gerekenler arasında en önemli detaylardan biri kumaş özelliğidir.

Korse Modelleri Nelerdir? Korse ile Zayıflama ve İncelme

Günümüzde korselerin pek çok modeli bulunmaktadır. Külot korse, atlet korse, tayt korse, kol korsesi, bel ve göbek korsesi gibi pek çok model vardır. Aynı zamanda sıkılaştırıcı kumaşların yanı sıra neopren ve neoteks olarak adlandırılan kumaşlardan elde edilen termal korse modelleri de bulunmaktadır. Uygun bir modelin ve kumaşın seçilmesi korse ile zayıflama, incelme sağlama konusunda atılacak ilk adımdır. Korse takmanın püf noktaları asıl olarak doğru bir seçim yapılması şeklinde nitelendirilebilir.

  • korse hakkında bilinmesi gerekenler
  • korse modelleri
  • korse takmanın püf noktaları
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Zayıflatan Korse Çeşitleri ve Modelleri