Vücuttaki ödemi atmak için bitki çayı tarifi
Sağlık

Vücuttaki Ödemi Atmak İçin Bitki Çayı Tarifi

05 Ekim 2017 - 03:19:34

Ödem söktürücü bitki çayları düzenli olarak kullanıldığında vücutta fazla su birikiminin önüne geçilir. Böylece şişkinlik problemleri ortadan kalkar.

aronya çayı

Vücutta Şişkinlik ve Ödem Neden Olur?

Vücudun sağlıklı bir şekilde çalışması için temel yapı taşlarına ihtiyacı bulunmaktadır. Alınan besinlerden ve tüketilen sıvı miktarı vücut sağlığı için oldukça önemlidir. Çok sık rahatsızlanan kişilerde ödem sorunu çok görülmektedir. Bunun yanı sıra kullanılan ilaçlar da vücutta ödem oluşmasına sebep olarak şişkinlik hissinin ortaya çıkmasına sebep olur. Kadınlarda adet döneminde ve gebelik sırasında sıkça karşılaşılan vücuttaki şişlik sorunu çok idrara çıkmmama ve şişkinlik hissinin ortaya çıkmasına sebep olur. Sağlıklı bir bireyde çok sık idrara çıkma durumu üşütme ile bağlantılı olarak düşünülmektedir. Fakat vücutta meydana gelen şişlik kişiyi oldukça huzursuz eder.

Ödem Attıran Çaylar Nelerdir? İşe Yarar mı?

Vücuttaki şişliği atmak için çeşitli bitki çayları tercih edilebilir. Maydanoz, kekik, nane, sarı kantaron bitkilerinin çayları ödem söktürücü olarak tercih edilebilir. Bitki çaylarının ödem söktürücüolarak tercih edilmesi ilaç kullanımının da daha az olmasını sağlamaktadır. Bitki çayları demlenirken özellikle kaynamış su içerisine atılan bitkilerin demlenmesi gerekmektedir. Bitkisel yöntemler ile vücuttan ödem atmak için bitki çaylarının düzenli olarak tüketilmesi gerekmektedir. Ödem söktürücü olarak maydanoz suyunun içilmesinin yanı sıra kekik çayı ve sarı kantaron çayı oldukça faydalı olacaktır. Kekik güçlü bir antioksidan olarak vücudun yenilenmesi için de fayda sağlamaktadır. Sarı kantaron çayı ise vücutta oluşan iltihap için de iltihap söktürücü olarak tercih edilir. Uzun süre ayakta durmak bacaklarda şişlik oluşmasına sebep olmaktadır. Vücutta şişkinliğin oluşması çok fazla kişinin hareket etmesine engel olabilir. Bitki çayları bu konuda da yardımcı olacaktır.

Ödem Attıran Çay Tarifi

Ödem söktürücü bitki çayları kaynayan su içerisine ilave edilen bitkiler ile hazırlanır. Tüm bitki çayları farklı ölçülerde hazırlanabilmektedir. Kaynayan su içerisine atılan bir kaç tutam bitki çayı demlenmesi için bir kaç dakika bekletilir ve ılık olarak tüketilir. Ödem söktürücü bitki çayları günlük olarak hazırlanarak tüketilmesi gerekir. Kekik, nane, biberiye, sarı kantaron ve maydanoz çayı hazırlanarak herhangi bir tatlandırıcı şeker ya da bal kullanılmadan aç karnına tüketilir. Vücudun ödem yapmaması için ayrıca bol su tüketimi olması gerekmektedir.

Ödem Attırıcı Çay Nasıl İçilir?

Ödem söktürücü bitki çayları tüketilirken belirli aralıklarla düzenli şekilde tüketildiğinde vücutta şişlik hissi de oluşturmaz. Özellikle kadınların adet döneminden bir kaç gün önce bitki çaylarını tüketmesi adet döneminin de daha rahat geçmesini sağlayacaktır. Ödem söktürücü olarak tüketilen bitki çaylarının kullanımı günlük doz içerisinde olmalıdır. Çok fazla tüketmek tansiyon sorununun ortaya çıkmasına sebep olabilir. Gebelikte ödem sorunu doktora danışılarak çözüm bulunmalıdır. Özellikle gebeliğin son aylarında ödem oluşması sıkça gözlenir. Daha sağlıklı sonuçlar için mutlaka doktor kontrolünün olması ve doktor tavsiyesine göre bitki çayı tüketilmelidir.

aronya çayı

Yorumlar
Meryem velioğlu 02 Ekim 2017 - 10:31:21 Ödem atmak için yapılması gerekenler nelerdir? Hangi çaylar vücuttaki ödemi atmaya yardımcı olur?cevapla
Erhan Yener 15 Ağustos 2018 - 11:38:21 Ödem söktürücü çaylar ne zaman içilmeli? Hangi çaylar vücuttaki şişkinliğin atılmasına yardımcı olur? Hangileri toksin atmaya destek olur? Şişkinlik ve ödem atmak için kullanılabilecek bitki çayları nelerdir?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum:
aronya çayı