Sağlık

Ödem Söktürücü Bitkisel Yağlar, Otlar, Çaylar

05 Ekim 2017 - 07:23:38
Ödem söktürücü bitkisel yağlar, otlar, çaylar

Vücutta biriken ödemin idrar yolu ile atılması için çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Özellikle ödem söktürücü ilaç kullanmak istemeyenler için bitkisel formüller kurtarıcı olmaktadır.

Ödem Neden Olur? Nasıl Olur?

Hava değişikliği, tuzlu beslenme, kullanılan ilaçlar ve susuzluk vücutta bu tarz problemlere neden olur. Ödem vücutta birikme yaparak ayak ve kollarda şişkinliğe sebep olmaktadır. Bu durum kişiyi oldukça rahatsız edici ve devamında özellikle böbreklerde sorun yaşanmasına sebep olur. Ödem söktürücü ilaçlar kullanıldığında sıkça tuvalete gitme isteği meydana gelmektedir. Geçici ve devamlı ilaç kullanımı kişiyi rahatsız edebilir. Bunun yerine bitkilerden yardım alınarak şilşliğin vücutta atılması sağlanabilir.

Ödem Söktürücü Yağlar Nelerdir?

İlaç kullanmak istemeyen çoğu kişi bitkilerin yardımı ile vücuttan şişliğin atılmasına destek sağlayabilir. Bitkisel yağlar bu konuda oldukça başarılı olabilmektedir. Uçucu yağların vücuda olan faydaları ile şişliğin düzenli olarak vücuttan atılması sağlanır. Kekik ve nane yağları vücuttaki bu şişkinlik durumunun atılmasında etkili olan yağlar arasında yer alır. Bu yağlar vücuda masaj yapılarak ya da bir bardak içme suyuna birkaç damla ilave edilerek tüketilebilir. Şişliğin vücuttan dışarıya atılması için bu uçucu yağların düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. Bunun yanı sıra ödem attırıcı olarak kullanılacak diğer yağlar biride biberiye yağıdır. Sağlıklı yollar ile vücuttaki şişliğin atmaya yardımcı olur. Çok fazla idrara çıkma isteği vücuttaki şişliğin atıldığını gösterir.

Ödem Söktürücü Çaylar Nelerdir?

Bitkilerden yardım alarak vücuttaki ödemin dışarı atılması sağlanabilmektedir. En çok tercih edilen ödem söktürücü çaylar arasında kekik, name, biberiye ve sarı kantaron çayı tercih edilmektedir. İlaç kullanımında geçici olan ödem söktürülmesi bitkisel çaylar ile düzenli hale gelmektedir. Bitkisel çaylar vücuttaki şişkinliğin olmadan dışarıya atılmasına yardımcı olur. Bir tutam kekik kaynayan suya atıldıktan sonra günlük olarak tüketildiğinde vücutta şişlik birikmesi olmaz. Bu durumun sürekli olması kişide aşırı şişkinliğe sebep olmaktadır. Özellikle el ve ayaklarda meydana gelen şişkinlikler ileriki dönemlerde ağrıya sebep olarak kişinin daha da rahatsız olmasına neden olur.

Ödem Söktüren Otlar Nelerdir?

Ödem söktürücü bitkisel çaylar arasında ekinezya ve rezene çayı da yer almaktadır. Bitkisel çayların önerilen miktarda tüketilmesi vücut sağlığının korunmasında yardımcı olur. Bu durumda çok sık şikayet eden kişilerde bitki çayları düzenli olarak kullanılmalıdır. Bu sayede kişi şişlik sorunu nedeniyle çeşitli hastalıkların da meydana gelmesine engel olacaktır. Sağlıklı beslenme de bu durumun oluşmasında etkili olmaktadır. Özellikle çok fazla tuzlu beslenen kişilerde tuzun su toplamasından dolayı vücutta ödem birikmesi meydana gelir. Bunun da önüne geçilmesi gerekmektedir. Ödem söktürücü bitkiler çay olarak tüketildiğinde kişi daha sağlıklı olacaktır. Bitki çayları ödem söktürürken vücudun temizlenmesinde de etkili olacaktır. İlaç yerine alternatif tıp yardımı ile vücuttaki bu şişliğin idrar yolu ile vücutta atılması Daha sağlıklı yöntemlerden biri olacaktır ve bu sayede vücuttaki şişkinliğinde önlenmesi sağlanacaktır.

Yorumlar
Merve okur 02 Ekim 2017 - 10:57:44 Vücuttaki şişlik ve ödem nasıl atılır? Ödem atmak için bitki çayları işe yarar mı?cevapla
Burcu yazgı 23 Ekim 2017 - 13:05:00 Ödüm söktürücü diyet çaylarla mı yapılıyor yoksa bunun için gerekli gıdalar ve yiyecekler var mı listede? Ben ödem atmak için doğal yöntemle arıyorum. Bunun için hangi bitkiler işe yarar? Ayrıca şişliği atmak için hangi meyveler tercih edilmeli bilen var mı?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: