Yaşam 18 Haziran 2021 - 14:24:07

Oje Sürmenin İncelikleri ve Püf Noktaları Nelerdir?

Oje Sürmenin İncelikleri ve Püf Noktaları Nelerdir?

Oje, birçok bayanın ellerinin daha güzel gözükmesini sağlamak amacıyla kullandığı ürünlerin başında gelirken oje sürmenin püf noktaları bulunmaktadır.

Oje Sürmenin İncelikleri Nelerdir?

Bayanlar, oje sürdükten sonra muhteşem bir görünüme kavuşan tırnaklarını görebilmek için ojenin sürüş teknikleri üzerinde çalışırlar. Ancak tırnaklarının ojeli halde güzel gözükmesinde ilk kural tırnak bakımının olabilecek en iyi şekilde yapılmasıdır. Bunun için tırnakların tamamının aynı boyutta kesilmesi ve hepsinin aynı seviyede uzatılması gerekmektedir. Tırnakların tamamı farklı boyutlarda uzadığından bayanların bu aşamada müdahale etmesi önem arz eder. Bunun sonrasında kişilerin tırnak makasının törpü kısmı ile tırnaklarını düzeltmesi gerekmektedir. Hem boyuna hem de enine kullanıldığında tırnaklar hem çok düzgün olur hem de oje sonrasında kırılmalar yaşanmaz.

Oje Sürmenin Püf Noktaları Nelerdir?

Tırnaklarını temizleyen ve oje için hazır hale getiren kişiler, bunun sonrasına ojenin sürülme aşamasına geçebilirler. Bu işlem gerçekleştirilirken olabildiğince ince katmanlar halinde sürülmesi gerekmektedir. Eğer çok fazla sürülürse hoş olmayan görüntüler ortaya çıkar ve tırnağın yapısı bozulabilir. İlk olarak oje bazı kullanılırsa bu hem tırnak ile ojeyi birbirinden ayırır hem de rengin çok daha belirgin oluşmasını sağlar. Bunun sonrasında çok ince bir katman halinde oje sürülmeye başlanır. Oje sürerken belirli bir düzen getirilmesi ve tüm parmaklara aynı şekilde sürülmesi gerekir.

Üç Hamlede Sürme Tekniği Nedir?

Tırnakları için en iyi rengi belirleyen bayanlar sürme aşamasına geldiklerinde ojeleri çok ince bir katman halinde ve 3 hamlede sürmelidirler. Bunun için ilk olarak tırnaklarının ortasına oje sürülmesi gerekir. Tırnağın üst kısmından altına kadar tam ortadan bir fırça darbesi kullanılır. Bunun ardından ikinci ve üçüncü fırça darbeleri bu orta kısmın sağına ve soluna olacaktır. 3 hamle sonrasında tırnağın tamamen boyanmış olması gerekmektedir. Üç hamlenin üzerine kullanılan her fırça darbesi yanlış olacak ve istenmeyen sonuçları tetikleyecektir.

Oje Sürerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnsanların büyük bir çoğunluğu günlük hayatlarında sağ ellerini kullanırlar. Bu sebeple de oje sürerken sol ellerindeki ojeler genel olarak son derece başarılı olur. Ancak sıra sol elin tırnaklarına aynı işlemi yapmaya geldiğinde çok ciddi biçimde zorluklar yaşanabilir. İnsanların sol ellerine çok hakim olması düzgün bir sürme işlemi olmamasına sebep olur. Eğer bayanlar böyle bir sorun yaşıyorlarsa sağ ellerine oje sürerken fırçayı sabit tutup ellerini kontrollü bir şekilde hareket ettirebilirler. Bu tekniğe alışan bayanlar sürekli olarak sağ ellerini kullanacakları için her iki ellerine de eşit güzellikte ojelerini sürmüş olurlar. İlk denemeler çok başarılı geçmese de birkaç defadan sonra rahatlıkla bu teknik uygulanabilir. El bakımına özen gösteren bayanlar, muhteşem bir görüntü için oje sürerken farklı etmenlere dikkat etmek ve biraz daha zaman ayırmak durumundadır.

  • oje sürmenin incelikleri
  • oje sürmenin püf noktaları
  • oje sürerken dikkat edilmesi gerekenler
Yorumlar
Serap Selin Oje sürmek zararlı mı? İncelikleri nelerdir? Oje sürdüğüm zaman mutlaka bulaştırıyorum bide kuruması uzun zaman alıyor. Daha kısa sürede kuruması için ne yapabilirim? Oje sürmenin kolay ve pratik yolları nelerdir? cevapla
yorum yaz
Hidroelektrik Santrali Nedir? Nasıl Çalışır? Zararları Nelerdir?